Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #35

Wolverine: Origins #35

Wolverine: Origins #35

"Weapon XI" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Podczas Zimnej Wojny stworzono broń - potężną, nie znającą lęku i potrafiącą zaadoptować się do wszelakich warunków. Od tamtej pory świat zmienił się i to też musiała zrobić broń, która ma go zniszczyć. Ewolucji nie można powstrzymać, choć Wolverine, z miłości do syna, spróbuje.

Cytat

Tinkerer: "Your sense of humor is sickening."
Daken: "Wait'll you get to know me."

Streszczenie

Prospekt Park, Brooklyn. Wolverine staje oko w oko z Dakenem, który w dłoni trzyma miecz wykonany przez Muramasę, jedyną broń, która może zabić Logana, zrobioną po dawno temu po śmierci jego żony, Itsu. Wolverine mówi synowi, że jest pewny, iż go powstrzyma. Nagle spod ziemi wynurza się Colossus, przewracając Dakena. Logan upewnia się, że Peter zdaje sobie sprawę, iż miecz Muramasy może zranić go w jego metalowej formie. Daken krzyczy, że jego ojciec jest po złej stronie w tym starciu, kiedy Nightcrawler teleportuje się, odwraca jego uwagę i pozwala Cannonballowi pochwycić go. Daken upuszcza miecz i wysuwa pazury, więc Sam rzuca go na ziemię. Cyclops i Wolverine biegną w kierunku magicznej broni, ale Akihiro jest szybszy od nich, chwyta miecz i zamierza się na Cyclopsa. Przed ciosem Scotta osłania Armor, która rzuca się między niego a Dakena. Uderzenie broni o jej niezniszczalny pancerz stworzony ze wspomnień jej przodków powoduje eksplozję. Wolverine dociera do miecza i chwyta go. Daken mówi, że broń należy do niego, ale pada zemdlony. Chwilę później Logan robi to samo. Kiedy budzi się, zauważa, że Akihiro zniknął, ale miecz wciąż został. Okazuje się, że Daken odłamał kawałek ostrza, który wystarcza mu do jego celów. Cyclops podchodzi do Logana i mówi mu, że chce, aby ten zatrzymał miecz, znalazł swojego syna i zajął się nim. Wolverine mówi, że nie zamierza go zabijać, ale Scott mówi, że jest już za późno, aby Daken się nawrócił. Logan nie wierzy w to i odchodzi.

Grand Central Station, dziewięć godzin później. Tinkerer odbiera telefon od Dakena, który mówi mu dokładnie, gdzie mają się spotkać. Nick Fury namierzający połączenie powiadamia Wolverine’a o lokalizacji Masona i ten go znajduje. Logan zaczyna śledzić Tinkerera, wiedząc, że w końcu doprowadzi go do syna. Wynalazca udaje się do męskiej toalety i kiedy długo nie wraca, Wolverine idzie za nim. Okazuje się, że Masona już tam nie ma, a Logan wyczuwa wrogi zapach. Szybko przebiera się w kostium, po czym zostaje zaatakowany i powalony na podłogę kilkoma ciosami. Jego przeciwnikiem jest Victor, jeden z synów Fredericka Hudsona, którego Romulus zabrał jako małego chłopca i nikt go więcej nie widział, aż do tej pory [Wolverine: Origins #33].

Tinkerer spotyka się z Dakenem na od dawna nieużywanej stacji metra. Do peronu podjeżdża pociąg, do którego obaj wsiadają.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #35 Wolverine: Origins #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.