Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #508

Uncanny X-Men #508

Uncanny X-Men #508

"Sisterhood" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Starcie X-Men i Sisterhood jest nieuchronne. Członkowie Science Team próbują pracować i nie zabijać się wzajemnie. Simon Trask próbuje przeforsować ustawę, która zabroni mutantom rozmnażać się.

Cytat

Wolverine: "Welcome to the X-Men, Northstar... yadda yadda yadda, blah blah blah."

Streszczenie

Cmentarz. Lady Mastermind stoi nad grobem swojego ojca. Red Queen, której towarzyszy reszta Sisterhood, mówi jej, że potrafi przywrócić go do życia, a jej siostra, Martinique, może to poświadczyć. Mastermind mówi siostrze, że chociaż nienawidzi jej, to jakoś wytrzyma współpracę z nią, jeżeli to ma przywrócić im ich ojca. Regan przystawia Red Queen pistolet go głowy i mówi jej, aby udowodniła, że to prawda. Madelyne dezintegruje broń i odpowiada, że dzisiejszej nocy w Tokio wszystko się zacznie.

Akihabara, dzielnica w Tokio. Na prośbę Wolverine’a Domino udaje się na cmentarz, aby położyć kwiaty na wskazanym przez niego grobie. Tam znajduje Chimerę, Spiral i Lady Deathstrike, które właśnie kradną jedno z ciał z cmentarza. Sześcioręka kobieta otwiera portal i zabiera przez niego trumnę, każąc pozostałym zająć się Neeną. Domino unika energetycznego smoka Chimery, ale Deathstrike rani ją w plecy. Szczęście dopisuje jednak Neenie, kiedy zauważa miecz wyrzucony kilka minut wcześniej przez jednego z otaku. Chwyta go w samą porę i kiedy Chimera próbuje ją wykończyć, Domino przebija ją ostrzem. Następnie celuje z broni do Yuriko i każe jej powiedzieć, co się tu dzieje. Powraca jednak Spiral i teleportuje swoje towarzyszki w bezpieczne miejsce, mówiąc, że mają już to, po co przybyły. Neena dzwoni do Wolverine’a i mówi mu, że zabrano ciało kogoś o imieniu Kwannon.

Graymalkin Industries, Marin. Beast zaprowadza Doctora Nemesisa, Madisona Jeffriesa i Yuriko Takiguchiego do laboratorium, gdzie czeka na nich ostatni członek grupy, Kavita Rao. Hank opowiada wszystkim o tym, jak zaklęcie Scarlet Witch spowodowało znaczne zredukowanie populacji mutantów i brak nowych narodzin. Doctor Nemesis zwraca uwagę na dwie rzeczy: od dnia M urodził się jeden mutant [X-Men: Messiah CompleX], a poza tym, on nie wierzy w magię, tylko w naukę i uważa, że dzięki niej problem może zostać rozwiązany.

San Francisco. Red Queen leczy Chimerę z rany zadanej jej przez Domino. Spiral tymczasem przygotowała ciało Kwannon/Revanche do wypełnienia podczas rytuału i na polecenie Madelyne idzie po więźnia. Red Queen tymczasem przypomina reszcie Sisterhood o ich rolach. Kobiety zastanawiają się, czym Madelyne chce wypełnić martwe ciało, na co ona odpowiada, że osobowością żywej kobiety i wskazuje im przyprowadzoną przez Spiral Psylocke.

Graymalkin Industries. Nightcrawler przekonuje Emmę Frost, aby nauczyła kobiety przyprowadzone przez Colossusa języka angielskiego oraz innych potrzebnych im rzeczy. Kurt teleportuje ją do klasy, gdzie czekają już na nią jej uczennice oraz Peter, który będzie jej początkowo służył za tłumacza. Emma chce rozpoczynać zajęcia, kiedy nagle przeszywa ją wielki ból. To samo spotyka siostry Cuckoo, Karmę oraz przebywającego w celi Empatha, który wie, że to dzieło Red Queen.

Góra Shasta. Northstar w efektownym pokazie demonstruje sprzęt sportowy produkowany przez jego firmę. Jego siostra, Aurora, odwiedza go w towarzystwie Wolverine’a, który mówi, że przybył zaprosić go do X-Men. Jean-Paul po chwili namysłu pyta się, czy to ma coś wspólnego z tym, że jest gejem. Logan przyznaje, że homoseksualista należący do X-Men z pewnością przysporzyłby grupie popularności, ale głównie chodzi o to, że podczas niedawnej pogoni za uciekającym na motocyklu Empathem [Uncanny X-Men #503] okazało się, jak bardzo X-Men potrzebują szybkobiegacza, a Northstar i Aurora świetnie sobie radzili podczas walki ze Skrullami [Secret Invasion: X-Men]. Jean-Paul zgadza się dołączyć do X-Men.

Ambulatorium w Graymalkin Industries. Emma opowiada Beastowi to, co pamięta, zanim straciła przytomność. Hank mówi jej, że Colossus widział czerwone światło promieniujące z jej głowy, i dodaje, że według jego aparatury wszystko jest z nią w porządku. Frost i siostry Cuckoo uważają, że gdzieś miało miejsce psychiczne wydarzenie, od którego zostały odcięte. Emma uważa, że należy sprawdzić, co się stało z Empathem i idzie do jego celi z Colossusem. Angel chce im towarzyszyć, ale Beast zatrzymuje go mówiąc, że musi go zbadać.

San Francisco. Red Queen przeprowadza rytuał, wskutek którego osobowość Psylocke przenosi się do jej dawnego ciała. Betsy pyta się, gdzie jest, na co Madelyne odpowiada jej, że znajduje się w nowym domu i to dopiero początek.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #508 Uncanny X-Men #508 Uncanny X-Men #508

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.