Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #29

Astonishing X-Men vol. 3 #29

Astonishing X-Men vol. 3 #29

"Ghost Box" Part 5

Postacie
Zapowiedź

Czy jesteś gotowy na poznanie tajemnic, jakie kryją Ghost Boxy?

Cytat

Emma Frost: "I, my darling, am an excellent liar."
Cyclops: "That should worry me."
Emma Frost: "Oh, I'd never lie to you."

Streszczenie

Storm prosi napastnika, by wyjaśnił jej powiązanie Forge’a z tym miejscem. Stwór złowieszczy im wszystkim przewidując ich rychłą śmierć. Emma nie ma zamiaru dłużej go słuchać. Powinny jak najszybciej pozbyć się przeciwnika, gdyż czas działa na ich niekorzyść.

 

Słysząc znajome imię wypowiadane przez pokonaną istotę, Scott stara sobie przypomnieć, kiedy ostatnio widzieli Forge’a. Hank odpowiada, że przeprowadził z nim interesującą rozmowę na temat skutków słów Scarlet Witch, które wpłynęły najprawdopodobniej na światy równolegle. Co więcej, narodziny dziecka z genem X stworzyły całkowicie nowe rozgałęzienia, tworząc światy pełne mutantów z innym zapisem genetycznym. Teraz pierwsza fala najeźdzców przenika do ich świata. Wolverine potwierdza jego słowa. Pokonany przez niego mężczyzna miał za zadanie obserwować i przekazywać zdobyte informacje dalej. Najwyraźniej udało im się nakłonić do współpracy najwybitniejszego inżyniera na Ziemi. Beast zauważa również, że być może to właśnie Forge jest odpowiedzialny za stworzenie całkowicie nowej grupy mutantów. Ta wersja wydaje się być prawdopodobna, ponieważ ich przyjaciel już nie jeden raz podejmował bardzo skrajne działania.

 

Stwór pokonany przez Storm atakuje powtórnie. Kobieta wbija mu nóż w ciało. To przerywa jego koncentrację i moce mutantek zaczynają wracać. Ororo prosi towarzyszkę, by pozostawiła ich samych i nie zbliżała się do drzwi. Chwilę później tornado wstrząsa całym kompleksem, a Emma telepatycznie informuje Scotta o wszystkim, co zaszło.

 

Emma i Logan przesłuchują pojmanych. Telepatka grozi jednemu z nich, że gdy zeznania nie pokryją się z faktami, które wyczyta z myśli nieprzytomnego towarzysza, gorzko tego pożałuje. Stwór wie, co potrafi Wolverine, zatem opowiada pełną historię. Potwierdza on tezę dwóch zwaśnionych ze sobą frakcji. Jednocześnie zdradza, że urządzenia, którymi podróżują mocno wpływają na system planety. Zespół niezwłocznie postanawia udać się do Forge’a i wyjaśnić całą tę sytuację. Planują zabrać w nią tylko jednego z obcych mutantów. Należy powiadomić Storm, iż drugi z nich zmarł w wyniku odniesionych ran. Emma odrzuca ten pomysł. Telepatycznie porozumiewa się z koleżanką i przekazuje jej, iż stwór zginął w wyniku psychicznego rykoszetu podczas odczytywania jego myśli.

 

Na pokładzie statku, X-Men przybliżają Hisako postać Forge’a. Genialny kaleka, któremu już nie raz zdarzyło się podejmować błędne decyzje niepokoi ją. Cyclops nawiązuje kontakt z Indianinem i prosi go o zgodę na lądowanie. Niestety zanim to nastąpi system musi potwierdzić zgodność jego głosu. Do rozmowy wtrąca się Storm, sugerując, iż w związku z ich przeszłością nie powinien potrzebować maszyn, by ją rozpoznać. Niestety nie odnosi to żadnego rezultatu.

 

Po wylądowaniu zespół wchodzi na platformę spoglądając na wymierzone w nich lufy broni. Cyklops zaczyna wątpić w słuszność przybycia do tego miejsca. Storm przypomina mu, że jej były chłopak jest jednym z nich i kierują nim te same wartości. Przerywa jej sam Forge oznajmiając, iż oddałby wszystko, by było to prawdą.


Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #29 Astonishing X-Men vol. 3 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.