Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop » X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #3

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #3

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #3

"And nothing will be the same"

Postacie
Zapowiedź

Już wiecie, że Bishop nie spocznie, zanim nie zabije "mesjasza mutantów". W tej historii dowiecie się, dlaczego. Zerkniemy w przeszłość Lucasa, czyli tak naprawdę udamy się pięćdziesiąt lat do przyszłości, gdzie młody Bihop dowiaduje się o horrorze, jaki zgotowała mutantom zielonooka dziewczynka.

Streszczenie

Bishop ściga w starych tunelach pod miastem Fitzroya. Ten próbuje uciekać, lecz zostaje złapany. Bishop znajduje przy nim nagraną przez Storm wiadomość, która mówi o zdrajcy wśród mutantów i fałszywej nadziei. Lucas od razu domyśla się, że chodzi o mutantkę, przez którą cierpią teraz wszyscy przedstawiciele jej rasy.

 

Parę dni później. Bishop dowiaduje się o ucieczce Fitzroya z więzienia. Na miejscu okazuje się, że przez portal, który wytworzył Trevor uciekli prawie wszyscy więźniowie. Lucas razem ze swoimi partnerami przechodzi przez portal i przenoszą się w przeszłość. Malcolm i Randal giną w czasie walki z przestępcami. Walkę przerywa pojawienie się X-Men.

 

Bishop powoli aklimatyzuje się w przeszłości. Poznaje wszystkich X-Men, o których opowiadała mu babcia. Przyzwyczajenie się do nowej sytuacji ułatwia mu spotkanie z Cablem, który rozumie jego sytuację, ponieważ sam pochodzi z przyszłości. Lucas przez lata walczy razem z X-Men przeciwko różnym zagrożeniom. Zaczyna wierzyć, że może udało mu się zmienić przyszłość.

 

Dochodzi do M-Day. Większość mutantów traci swoje moce. Bishop jest załamany tym, że nie mógł zmienić przyszłości. Dowiaduje się o narodzinach dziecka, które jest mutantem. Postanawia zabić je, by nie dopuścić do nastania przyszłości, w jakiej żył. Kiedy wszyscy zastanawiają się, kto zabrał dziecko ze szpitala i gdzie teraz jest, Lucas domyśla się, że ma je Cable. Bishop przypuszcza, że Nathan będzie teraz chciał naprawić swoje urządzenie do podróży w czasie. Postanawia zastawić na niego pułapkę. Gdy Syn Askani pojawia się u Forge’a, Lucas już na niego czeka. Powala go strzałem w plecy i staje nad bezbronną Hope.

Autor: Selwa

Galeria numeru

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #3 X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.