Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #1

Wolverine: Weapon X #1

Wolverine: Weapon X #1

"The Adamantium Men" Part 1

Postacie
Zapowiedź

W kolumbijskiej dżungli giną ludzie, całe wioski są wyżynane przez oddział żołnierzy którzy poruszają się wśród cieni jak duchy. W San Francisco Logan dowiaduje się, że program Weapon X, a dokładnie wskazówki jak stworzyć super żołnierzy przy pomocy adamantium, wpadł w ręce złej korporacji o nazwie Roxxon. Wygląda na to, że ktoś znów chce zbudować idealną maszynę do zabijania. Logan wkroczy więc, by przypomnieć, że taka maszyna już istnieje.

Streszczenie

 

Kolumbia. Gdzieś koło rzeki Magdalena. Ktoś wybija całą wioskę, nie oszczędzając dzieci. Jeden z wracających z polowania mężczyzn zostaje pojmany przez napastników.

 

Kilka godzin później w bazie lokalnych wojowników walczących z firmą Roxxon pojawia się mężczyzna z wioski. Krztusi się, po czym wypluwa granat dymny. Chwilę później pojawiają się napastnicy i mordują wszystkich obecnych używając świecących pazurów przypominających te Wolverine'a. Na ciałach zostawiają przekreśloną kartę as pik.

 

San Francisco. Metro. Dwójka oprychów obrabowuje kobietę. Ta nie chce oddać telefonu, bo jak mówi, jest dziennikarką i ma w nim swój artykuł, który pisała przez ostatnie godziny. Jeden z mężczyzn przepycha się z kobietą, a drugi interesuje się chrapiącym obok lumpem. Oprych przystawia mu broń do głowy. Sekundę później dłoń, wraz z trzymanym pistoletem, ląduje obcięta na podłodze. Logan podnosi się z siedzenia i kieruje swoją uwagę na drugiego bandziora. Ostrzega go, że jeśli nie rzuci broni, nie będzie mógł usiąść przez długi czas.

 

Chwilę później pociąg wjeżdża na stację. Wybiega z niego oprych, trzymając się za pośladki. Logan chce odejść. Dziennikarka przedstawia się jako Melita Garner i próbuje porozmawiać z Wolverinem. Ten odchodzi.

 

Chwilę później Logan spotyka się z Maverickiem. Niemiec informuje go, że prywatni ochroniarze Roxxonu, Blackguard, najprawdopodobniej wpadli w posiadanie dokumentów programu Weapon X. Logan postanawia dowiedzieć się więcej.

 

Siedziba Blacguard, gdzieś na granicy Usa i Kanady. Logan ogląda pomieszczenia, w których znajduje wiele pociętych ciał psów - przypomina mu się, że kiedyś sam dokonywał takich rzezi jako Weapon X. W kolejnym pomieszczeniu znajdują pojemniki takie jak ten, w którym leżał, gdy wiązano adamantium z jego kośćmi. Jest ich kilkanaście, co oznacza, że proces przeszło przynajmniej kilkanaście osób.

Autor: redevil

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #1 Wolverine: Weapon X #1 Wolverine: Weapon X #1 Wolverine: Weapon X #1 Wolverine: Weapon X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.