Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Force vol. 2 » Fantastic Force vol. 2 #1

Fantastic Force vol. 2 #1

Postacie
Zapowiedź

Prosto ze stron Fantastic Four: The Hooded Man! Lightwave! Banner! Natalie X! Psionics! Alex Ultron! Oto sześciu super bohaterów ze zdewastowanej przyszłości. Uratowali ostatnich przedstawicieli ludzkości, przemieszczając ich na sztuczną planetę w naszym czasie. Teraz czeka ich największe wyzwanie – stworzyć lepsze, utopijne społeczeństwo. Jest jednak dużo sił, które staną im w tym na drodze - plus, powrót zagrożenia z ich czasu!

Cytat

Hooded Man (po wykonaniu fastball special): "This one's for you, Pete!"

Streszczenie

Na Nu-World, sztuczną kopię naszej planety, przybyli z odległej o 500 lat przyszłości, w której Ziemia jest już prawie martwa. Dzięki New Defenders i Sue Storm, która przypłaciła za to życiem (patrz Fantastic Four #561 - Jim), 8 miliardów ludzi ma nowy dom i szansę na przeżycie.

 

Drużyna, wraz z Fantastic Four i Alyssą Moy, obserwuje jak kolejne grupy ludzi teleportują się na Nu-World. Johnny przy okazji flirtuje z Psionics, a Sue z ironią mówi o śmierci jej odpowiedniczki z przyszłości. Po chwili Fantastyczna Czwórka wraca do domu przez ogromny portal, lecz ten eksploduje jak tylko w nim znikają. Jest to sprawka Teda Castle, założyciela Nu-World, który pojawia się siedząc w środku ogromnego robota. Nakazuje gościom z przyszłości opuszczenie jego planety. Pojawiają się też różne roboty m.in. Sentinels i Punishers. Natalie telepatycznie przekazuje Tedowi ich sytuację, lecz ten jest stanowczy i nakazuje robotom pojmanie bohaterów. Rozpoczyna się walka podczas której Castle ujawnia swój plan. Woli zniszczyć planetę niż gościć ludzi z przyszłości i wysłał już trzy roboty, aby zniszczyły rdzeń zasilający Nu-World. Ma to spowodować swoistą epokę lodowcową. Psionics i Lightwave wyruszają w głąb ziemi, by do tego nie dopuścić. Tymczasem Banner Jr. "pożycza" z wnętrza Alexa Ultrona pewną część, ku niezadowoleniu tego drugiego. Także Hooded Man wykorzystuje Alexa, który tym razem zastępuje Colossusa w fastball special, czyli wyrzuca z całą siłą Logana w stronę ogromnego robota. Kiedy Castle jest już pewny, że rdzeń zostanie zniszczony, teleportuje się w bezpieczne miejsce wraz ze swą gwardią. Wtedy Banner uruchamia urządzenie, które zrobił na miejscu, a wówczas roboty Teda wybuchają, niszcząc przy tym portal, którym chciał uciec na Ziemię, gdy nadejdzie epoka lodowcowa. Mężczyzna jest zmuszony odwołać destrukcję rdzenia.

 

Po cięzkiej walce drużyna udaje się na posiłek. W restauracji Natalie wyjawia, że gdy była w głowie Castle'a, czuła obecność kogoś innego. Kogoś, kto jakby go napędzał i kierował przeciw nim.

 

Tymczasem Ted śni, że jest na wymarłej Ziemi z przyszłości. Rozmawia też z jakąś tajemniczą istotą, która mówi, żeby pomógł jej ją pomścić.

 

Bohaterowie zebrani na szczycie Statui Wolności dyskutują o sprawach organizacyjnych. Po wymianie zdań decydują, że nazwą się Fantastic Force, a dowódcą zostanie Lightwave. Nagle potężna siła uderza w Statuę. Okazuje się, że to matka Bannera Jr. – Harpy.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Force vol. 2 #1 Fantastic Force vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.