Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Suicide Kings » Deadpool: Suicide Kings #1

Deadpool: Suicide Kings #1

Postacie
Zapowiedź

Ostatnie zadanie Deadpoola wpędziło go w kłopoty. Każdy chce go dorwać za przestępstwo, którego nie popełnił. Innymi słowy - ktoś wrobił Deadpoola. Być może nawet to ta sama osoba, która go wynajęła. A Wade, jeśli chce oczyścić swoje imię i się zemścić, będzie musiał najpierw uniknąć schwytania, czy śmierci z rąk takich sław, jak: Daredevil, Punisher czy Spider-Man.

Cytat

Conrad: "My great-great grandfather invented rubber. He was a 'rubber baron'."
Deadpool: "Well, I owe grandpa one. That's for sure."

Streszczenie

Deadpool dowiaduje się o konkursie na najemnika roku, którego zwycięzca ma dostać dwieście tysięcy dolarów. Naturalnie postanawia wziąć w nim udział i wyrusza pod wskazany adres. Dociera do magazynu, gdzie spotyka kilku innych najemników. Po krótkiej rozmowie Wade orientuje się, że coś tu nie gra. Mężczyźni atakują go, ale Wilson szybko sobie z nimi radzi, ku uciesze obserwującego go Conrada. Deadpool grozi mu bronią i każe sobie wyjaśnić, o co tu chodzi. Conrad mówi, że chce go wynająć, a ponieważ nie wiedział, jak go znaleźć, wymyślił konkurs wiedząc, że Wade na pewno zwróci na niego uwagę. Pozostali mieli sprawdzić, jak naprawdę Wilson jest dobry, ale liczył na to, że przeżyją ten test. Conrad wyjaśnia, że ma długi u bukmachera, który straszy, że zabije całą jego rodzinę, jeżeli ich nie spłaci. Ponieważ nie jest w stanie tego zrobić, chce go sprzątnąć i właśnie po to jest mu potrzebny Deadpool. Ten jednak nie jest zainteresowany, ale zmienia zdanie, kiedy słyszy o milionie dolarów za wykonanie roboty. Wciąż jednak ma wątpliwości, że ktoś, kto nie może oddać długów zapłaci mu za zlecenie. Conrad mówi, że jego ojciec jest milionerem, ale nie chce mu dać pieniędzy dla bukmachera, jednak Deadpool dostałby swoją zapłatę, gdyby na przykład udawał, że porwał swojego zleceniodawcę dla okupu. Wade w końcu przyjmuje robotę.

Harlem, wieczorem. Deadpool udaje się pod wskazany przez Conrada adres. Wpada do mieszkania z mieczem i pistoletem w dłoniach, ale zauważa, że to pułapka. Następuje eksplozja, która niszczy budynek. Wilsonowi udaje się wydostać z ognia i próbuje pomóc jednemu z rannych, ale niestety nie udaje mu się to. Wade zauważa mężczyznę nagrywającego całe zdarzenie i każe mu wezwać policję, ale ten go ignoruje. Widząc, że nic tu po nim, wraca do magazynu chcąc zemścić się na Conradzie, ale robotnicy, których tam znajduje, nigdy nie słyszeli o kimś takim. Nie wiedząc, czy przypadkiem nie traci rozumu, Deadpool postanawia się zrelaksować i udaje się do baru. Tam widzi w wiadomościach doniesienia o wysadzeniu budynku w Harlemie i nagranie całego zdarzenia, na którym widać sprawcę – Deadpoola we własnej osobie.

Gdzie indziej. Conrad jest pod wrażeniem zmontowanego nagrania, które wrabia Wilsona w wysadzenie budynku. Tombstone, który jest za to odpowiedzialny, chce jeszcze raz usłyszeć, jak Conrad przegrał pieniądze, które jest mu teraz winien. Ten opowiada o tym, jak Shantee Williams, najlepszy strzelec New York Kicks wdał się w bójkę z ochroniarzami przed nocnym klubem. Tak się składało, że akurat przechodził tamtędy Deadpool i Shantee przypadkiem wytrącił mu z ręki kawałek pizzy. Wade uderzył Williamsa, a ten wyciągnął pistolet. Zanim jednak zdążył strzelić, Wilson odciął mu wszystkie palce z dłoni, w której trzymał broń. Koszykarz został szybko przewieziony do szpitala, palce zostały przyszyte i już tydzień później Williams wyszedł na parkiet całkowicie sprawny. Okazało się jednak, że tak nie jest i Shantee spudłował w decydującym rzucie, przez co Kicks przegrali mecz, a Conrad został dłużnikiem Tombstone’a. Gangster mówi mu, że jeżeli wygra kolejny zakład, który zawarli, to nie będzie mu nic winien, więc niech ma nadzieję, że Wilson jest tak dobry, jak się o nim mówi.

Deadpool zostaje ogłoszony terrorystą i wrogiem publicznym numer jeden. FBI jest na jego tropie, a burmistrz Nowego Jorku uważa, że aresztowanie Wilsona jest kwestią czasu. Punisher ma jednak inne plany i uzbrojony po zęby rozpoczyna polowanie na Wade’a.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool: Suicide Kings #1 Deadpool: Suicide Kings #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.