Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #9

Deadpool vol. 2 #9

Deadpool vol. 2 #9

"Magnum Opus" - part 3: "Hard To Get"

Postacie
Zapowiedź

Część crossoveru z Thunderbolts. Black Widow próbuje pokonać Deadpoola, używając swoich wdzięków. Nie bez powodu nazywają ją jednak Czarną Wdową, więc strzeż się, Wade! Deadpool wyciąga asa z rękawa. Na scenę wkracza Taskmaster!

Cytat

Deadpool (o Black Widow): "We're both into guns, we both like kicking people..."
Taskmaster: "You both have faces that make children cry... Oh, wait... that's just you."
Deadpool: "Oh, you're the one to talk, with that stupid skeleton face on your face."
Taskmaster: "Oh, you mean this mask that I can take off?"
Deadpool: "@#$% you, Taskmaster."

Streszczenie

Opuszczona huta, gdzieś w New Jersey. Black Widow mówi Deadpoolowi, że większość kobiet nie lubi, kiedy się je podrywa jednocześnie celując do nich. Przyznaje, że jest inna i podchodzi do Wilsona, po czym kopie go w krocze. Pistolet, który tam chował Wade, chroni go przed uderzeniem, ale Black Widow zabiera mu strzelbę i teraz oboje celują do siebie nawzajem. Yelena odpowiada na wcześniejsze pytanie mówiąc, że nie ma chłopaka. Radość Deadpoola jest krótkotrwała, ponieważ pojawia się Paladyn, który strzela mu w ramię i, zmuszając do ucieczki. Black Widow, chce okrążyć Wilsona, ale ten zdążył się już teleportować w bezpieczne miejsce.

Kryjówka Taskmastera, gdzieś na Manhattanie. Deadpool mówi swojemu partnerowi, że wciąż może udać im się oszukać Osborna i zdobyć Black Widow. Obiecując wysoką zapłatę, każe mu znów przebrać się w jeden z jego zapasowych kostiumów, ponieważ poprzednim razem udało się im wykiwać Thunderboltów. Taskmaster przypomina Wilsonowi, że ma też mu zapłacić osobne honorarium za używanie jego sprzętu. Wade pyta się, czy Tony ma w laptopie oprogramowanie do namierzania połączeń telefonicznych i słysząc, że tak, obmyśla plan.

Apartament będący własnością Oscorpu. Black Widow szuka informacji o Deadpoolu i zapytana przez Paladina mówi, że ma to jej pomóc w jego pokonaniu. Osborn poprzez komunikator oznajmia Thunderboltom, że jest zawiedziony, iż Wilson wciąż żyje. Yelena mówi, że ma plan, ale najpierw musi wiedzieć, gdzie jest Wade, ponieważ nadajnik umieszczony przez Ant-Mana przestał działać. Norman proponuje jej wyjrzeć przez okno, gdzie Black Widow widzi samolot ciągnący transparent z wiadomością dla niej od Deadpoola i jego numerem telefonu. Yelena każe drużynie przygotować się do wyruszenia jak tylko powie im, dokąd mają jechać. Sama tymczasem dzwoni pod wskazany numer, gdzie odbiera Taskmaster. Tłumacząc inny głos słabym połączeniem rozłącza się, mówiąc, że za chwilę oddzwoni. To wystarcza Yelenie, aby zlokalizować, jak sądzi, Deadpoola. Jednocześnie Taskmaster ustala, gdzie jest Black Widow i podaje adres Wilsonowi. Wade dzwoni do Yeleny i mówi, że jest przez nią onieśmielony. Nagle Belova słyszy eksplozję. Paladin zawiadamia Black Widow, że ich samochód został zbombardowany, a teraz znajdują się pod ostrzałem snajperskim. Yelena orientuje się, że Wade znajduje się w samolocie z transparentem i mówi, że przy następnym spotkaniu odetnie mu głowę. Deadpool ląduje i teleportuje się do apartamentu. Oboje zaczynają wymieniać ciosy, aż w końcu Wade całuje zaskoczoną Yelenę. Paladin zawiadamia Black Widow, że ostrzeliwujący ich samolot zniknął i zamierzają wracać do niej. Słysząc to Deadpool teleportuje się do kryjówki Taskmastera i mówi mu, aby zajął Thunderboltów, podczas gdy on zajmie się Black Widow. Tony nie zgadza się na to i obaj najemnicy grają w kamień-nożyce-papier, aby zdecydować, który, co zrobi. Deadpool przegrywa, teleportuje ich na ulicę i atakuje Thunderboltów zaczynając od postrzelenia Headsmana. Tymczasem Taskmaster wbiega na dach budynku, gdzie Black Widow przygotowuje się do odlotu Thunderstrikiem. Zaczynają rozmawiać, ale przerywa im Deadpool, który zawiadamia Tony’ego, że nie może sobie dać rady z Thunderboltami i Taskmaster ma tylko kilka minut, zanim oni tam dotrą. Yelena mówi, że zabiją go, więc Tony proponuje, aby razem odlecieli i w razie czego będą udawać, że ją porwał. Black Widow zgadza się i Taskmaster wsiada do Thunderstrike’a, ale po chwili drzwi się zamykają, a najemnik orientuje się, że został oszukany i znajduje się w pułapce.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #9 Deadpool vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.