Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #13

Cable vol. 2 #13

Cable vol. 2 #13

"Messiah War" - chapter 2

Postacie
Zapowiedź

Kontynuacja Messiah Complex! Cyclops ma zaufanie do swojego syna, iż ten zrobi wszystko, by ochronić tak zwanego mesjasza mutantów. Cyke wie jednak także, co Bishop zrobił z przyszłością, dlatego też wysyła tam X-Force, by pomogli Cable'owi. W przyszłości czeka na nich jednak coś, czego nie spodziewał się nawet Lucas.

Streszczenie

Przyszłość. Deadpool, Nate, Hope i X-Force spoglądają na panoramę miasta. Nad budynkami góruje statek Apocalypse'a. Rozpoznają go wszyscy oprócz Hope, ale Nate, póki co, nie ma zamiaru jej tłumaczyć, kim jest En Sabah Nur.

Wolverine kieruje swoją uwagę ku Wade'owi. Chce wiedzieć, co się stało. Deadpool zaczyna opowiadać. Około 2034 roku pracował dla Turnpike Authority, którzy bardzo chcieli zabić Cable'a. Zatrudnili Wilsona, by ten zdusił rebelię prowadzoną przez kobietę [Sophie Petit z Cable vol. 2 #3-5]. Rebelianci zaczęli jednak zdobywać przewagę i Wade postanowił schować się do przemysłowej chłodziarki - na wypadek, gdyby miało dojść do eskalacji konfliktu. Podczas walk budynek zawalił się i uniemożliwił Wade'owi wyjście.

W tym czasie świetny wzrok Archangela pozwala mu dojrzeć coś, co go szokuje.

Wade kontynuuje opowieść. W końcu po niemal milenium ktoś odkopał chłodnię licząc, że znajdzie tam pożywienie. Wilsonowi mimo tylu lat uwięzienia udało się pokonać żołnierzy. Stryfe okazał się jednak silniejszy.

Słysząc to, Cable przerywa opowieść. Nie wierzy, że jego klon żyje, a tym bardziej, że pokonał Apocalypse'a.

Wade przyznaje, że widząc, co się dzieje z Ziemią oraz potęgę Stryfe'a, przyłączył się do niego. Ale jak dodaje, ten posunął się za daleko - panowanie Stryfe'a jest gorsze niż Apocalypse'a. Dlatego Wade odszedł. Teraz proponuje X-Force wspólną walkę z wrogiem. 

Po drugiej stronie miasta, New Celestial City, Stryfe i Bishop szukają Nate'a i Hope. Lucas musi kierować uwagę towarzysza na cel, ten bowiem szybko się rozkojarza - od pokonania Apocalypse'a nie miał godnego przeciwnika. Podczas wędrówki Bishop myśli, jak dziwnie spędzać czas z kimś, kto wygląda jak jego wróg. Nachodzą go także wątpliwośc, co do sensu swojego działania, ale wspomnienia rodziców, czy siostry szybko przywracają mu wiarę w cel misji. Rozmyśla także o układzie jaki zawarł ze Stryfem - w zamian za pomoc przy pokonaniu En Sabah Nura, Stryfe obiecał mu pomoc przy zabiciu Hope. Rozmyślania Bishopa przerywa głos Stryfe'a - jego ludzie odnaleźli cel.

Cable i Wolverine zaczynają się kłócić. Logan ma za złe Summersowi, że źle opiekował się Hope - miał wychować ją w spokojnym miejscu. Pada pierwszy cios, Logan wysuwa pazury. Na uboczu Laura próbuje porozmawiać z dziewczynką. Nadchodzącą walkę X-Menów przerywa pojawienie się żołnierzy Stryfe'a. Deadpool nie jest zaskoczony ich widokiem.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #13 Cable vol. 2 #13 Cable vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.