Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Ascension » War Of Kings: Ascension #1

War Of Kings: Ascension #1

War Of Kings: Ascension #1

"The Secret Of The Darkhawks" - part 1: "Dark Matters"

Postacie
Zapowiedź

Kim jest Talon i czego chce od Darkhawka? Co łączy Chrisa Powella z Shi'Ar? I jak to wszystko prowadzi do walki z armią Annihilusa w Strefie Negatywnej?

Cytat

Talon: "It is called Hetropteron. It is the mightiest of Lord Catastrophus nomad fortresses."
Darkhawk: "You know you're still sounding like Gandolf, right?"

Streszczenie

Trzy tygodnie temu, Mgławica Arkano. Dowódca floty Skrullów, H'jke Jeeku, zawsze myślał, że zginie podczas walki. Teraz jednak dryfuje wśród kosmicznych śmieci, które pozostały po spotkaniu ze statkiem-miastem Inhumans, powoli umierając z zimna i braku tlenu. Jednak nagle zauważa coś i mimo początkowego niedowierzania podlatuje do owego przedmiotu, którym okazuje się być błękitny kryształ. Kryształ, który nagle eksploduje światłem.

Teraz, Strefa Negatywna. Darkhawk i Talon walczą z chmarami robali – podwładnymi Catastrophusa, jednego z byłych wasali, a obecnie sukcesorów Annihilusa. Gdy oponentów jest już zbyt wiele, by pokonać ich z pomocą zwykłego pancerza, Talon sugeruje rekonfigurację w tryb bojowy, a gdy Chris po raz kolejny powtarza, że tego nie potrafi, robi to sam i wybija przeciwników. Powell jest porażony bezwzględnością kompana, a gdy Talon zaczyna krytykować jego niedostosowane do roli i brak umiejętności posługiwania się pancerzem, Chris wpada w szał i atakuje go. Zostaje jednak szybko powalony, a jego "nauczyciel" udowadnia, jak łatwo można nim manipulować z powodu jego gniewu. Oznajmia, że bez jego okiełznania nigdy nie stanie się prawdziwym Raptorem.

Później. Chris zastanawia się, czy Richard Rider też czasem czuł się zupełnie nie na miejscu. Tłumaczy Talonowi, że Nova podczas wyprawy w kosmos stał się poważnym graczem i że sam chciał zostać w ten sposób "upgrade'owany". Dlatego wyruszył razem z Talonem, zamiast zostać i opiekować się rodziną po ataku drony. Jego kompan odpiera, że Nova Corps są zwykłymi stróżami porządku, podczas gdy Raptorzy to architekci przeznaczenia i są znacznie starsi niż xandariański korpus. Przypomina, że Bractwo powstało na długo przed pojawieniem się człowieka, w związku z czym Chris nie jest w stanie kompletnie się połączyć ze swoim pancerzem. Jednak mimo to Talon musiał go odszukać – po przebudzeniu odkrył, że jest jedynym pozostałym z Bractwa, a nie mógł samotnie wpłynąć na wynik nadchodzącej wojny między królami. Z jego pomocą jednak Powell będzie mógł opanować gniew, będący skutkiem ubocznym niekompatybilności z pancerzem i usłyszy datasong, z którego dowie się wszystkiego, co trzeba. Po tym krótkim wykładzie sugeruje, by Powell przetransformował się w Darkhawka. Po pierwsze, nie powinien być wystawiony na działanie Strefy przez zbyt długi okres, a po drugie – za chwilę pojawi się cel ich wyprawy: Heteropteron, ruchoma forteca Catastrophusa. Gdy podlatują do budowli, Talon tworzy z fragmentów swojego pancerza ptaka-zwiadowcę i wysyła go do wewnątrz zamku. Tam odkrywają całe zastępy robaczych wojowników, strzegących Cosmic Control Rod. Ich misja staje się jasna – wedrzeć się do fortecy, zdobyć artefakt i uciec.

Dziesięć minut później znowu ze wszystkich stron atakowani są przez wojska Catstrophusa. W pewnym momencie zostają rozdzieleni. Talon krzyczy, że został otoczony i muszą zrekonfigurować pancerze do trybu bojowego. Tak naprawdę ukrywając się za węgłem krzyczy, by Powell zapomniał o gniewie i oczyścił umysł. Chcąc nie chcąc, Chris skupia się i po chwili udaje mu się zmienić. Gdy oprócz nich nie ma już w okolicy żywego ducha, Talon wychodzi z ukrycia i gratuluje Darkhawkowi całkowitego połączenia z pancerzem i otwarcia na datasong. Za jego pomocą Chris widzi liczne obrazy porwań i zabójstw i z przerażeniem zdaje sobie sprawę, że Raptorzy to "ci źli". Atakuje Talona krzycząc, że nie zgadza się na to, jednak jego niedawny sojusznik stwierdza, że "on" już się nie liczy i że chciał tylko, by Ziemianin zmniejszył swój wpływ na kryształ, by można go było z niego wypędzić. Dotyka amuletu, który eksploduje światłem. Po chwili "Darkhawk" powstaje stwierdzając, że został oczyszczony z ludzkiego wpływu – od teraz na zawsze pozostanie Razorem.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Of Kings: Ascension #1 War Of Kings: Ascension #1 War Of Kings: Ascension #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.