Avalon » Serie komiksowe » X-Men Unlimited » X-Men Unlimited #10

X-Men Unlimited #10

X-Men Unlimited #10

"Need to know"

Postacie
Cytat

Beast i Dark Beast: "Because!"

Streszczenie

Dawno temu... rodzice Hanka McCoya siedzą w szkole, dokąd wezwał ich jej dyrektor. Ma on problem z ich synem, który doprowadza nauczycieli do rozpaczy swą przeogromną wiedzą i zadawaniem pytań. Problem rozciąga się dużo dalej. Rodzice Hanka mają okazję zobaczyć chwile później szalone, nadludzkie akrobacje swego syna, który naprawia szkolny autokar. Rozradowany, iż odkrył jak działa silnik, wykrzykuje iż maszyna działa ponieważ... ponieważ... Wiele lat później przypomina mu to dyrektor szkoły, spoglądając na Hanka w Domu Spokojnej Starości. Cieszy się z wizyty dawnego ucznia, który przybył tu aby powspominać stare dzieje. Prosi Hanka, aby przed odejściem poprawił mu poduszkę, na co Hank... zaczyna go dusić. Dokonało się, nauczyciel jest martwy. Z poduszką w ręku stoi nad nim ktoś, kto jest i nie jest Hankiem McCoyem. To Dark Beast, uciekinier ze Świata Apokalipsy [Age of Apocalypse jakby ktoś nie załapał - viq]. Opuszcza budynek, w którym zamordował wszystkich ludzi jakich spotkał. Ma tylko jeden cel: nie ujawnić swej obecności w tym świecie Mr Sinisterowi. I najwyraźniej wpadł na jakiś szalony pomysł, w jaki sposób tego dokonać. Najchętniej poeksperymentowałby z genotypami martwych, tego dnia ma jednakże zbyt zaprzątnięty umysł. Dziś zastanawia się, który z Beastów jest właściwie prawdziwym McCoyem.

Hank McCoy wiruje w przestrzeni, otoczony elektronami. Przygląda się na poziomie atomowym Wirusowi Spuścizny, usiłując znaleźć doń klucz i lekarstwo nań. Z oddali dobiega go głos Charlesa Xaviera. Beast niechętnie wyłącza hologram w sali ćwiczeń, myśląc o podwójnej helissie wirusa. Xavier jest poirytowany. Hank miał zająć się naprawą sali ćwiczeń, tymczasem po raz kolejny skupiał się nad kodem wirusa. Beast nie słyszy. Powtarzając Ponieważ! biegnie do swojego laboratorium, myśląc o kodzie. Xaviera niepokoi zachowanie Beasta, który bez reszty poświęca się znalezieniu lekarstwa na plagę zesłaną przez Stryfe'a. Iceman stwierdza, że próbował wyciągnąć Hanka z laboratorium, lecz bezskutecznie. Beast siedząc przed komputerem zastanawia się, ile jeszcze ofiar obok Madroxa, Ilyany i Revanche zbierze Wirus nim ktoś znajdzie sposób, aby go powstrzymać. Obiecuje sobie dołożyć wszelkich starań, aby stało się to jak najszybciej. Nie wie, że jego postępy monitoruje przy pomocy własnego komputera Dark Beast. Przeprowadza właśnie na sobie kurację, która zmienia jego wygląd. Futrzasta skóra zmienia kolor z szarej na niebieską, upodabniając go coraz bardziej do McCoya.

Dark Beast spotyka się z kolejną znajomą Beasta, chcąc poznać jego przeszłość jak najdogłębniej. Tym razem siedzi w restauracji z dawną znajomą z Liceum, która przypomina mu jak zdemolował przypadkiem Tunel Strachu w wesołym miasteczku, pragnąc udowodnić naukowo iż wszystkie duchy i strachy są sztuczne. Gdy wyrzucano go z parku powtarzał wciąż, że urządzenia działają ponieważ... Dziewczynie nie dane jest dokończyć pogawędki. Pocąc się zapytuje czym Beast zajmuje się obecnie, by usłyszeć iż chorobami. Na jej ciele pojawiają się wielkie bąble, a ona sama zaczyna wymiotować. Zaczyna się spalać od wewnątrz, a podobnie reaguje każdy kogo dotknie. Dark Beast, który był sprawcą tego zamieszania, odchodzi nie niepokojony przez nikogo pozostawiając za sobą śmierć.

W laboratorium Iceman pomaga Beastowi w doświadczeniu, mającym przybliżyć Hanka do tajemnicy wirusa. Mrozi swą mocą kable, które przegrzewają się wskutek nadmiernego obciążenia spowodowanego długotrwałymi badaniami. Dochodzi do eksplozji. Bobby usiłuje oprzekonać Beasta, żeby odpoczął od swej obsesji, nim zrobi sobie lub komuś krzywdę. W odpowiedzi słyszy, że ma częściowo rację. Hank nie poprosi już swych przyjaciół o pomoc, lecz nie zaprzestanie badań; jest gotów poświęcić bowiem nawet własne życie aby odkryć tajemnicę Wirusa.

Kościół Swiętego Krzysztofa. Dark Beast udaje się do spowiedzi i rozmawia z księdzem, u którego Hank McCoy spowiada się od lat. Słucha opowieści o transformacji Beasta w niebieskiego futrzaka, do której doszło podczas pracy w Brand Corporation. Na odchodnym pozostawia ładunek wybuchowy, który niszczy kościół. Po powrocie do swej kryjówki Dark Beast przegląda album szkolny Hanka. Jego asystentka Fatale nie rozumie tego obsesyjnego zainteresowania Beastem. Proponuje, że sama go zabije, lecz Dark Beast ma inne plany. Oznajmia, iż nadeszła pora na końcowy egzamin.

Dom Edny i Nortona McCoyów. Rodzice Hanka zrywają wielkie owoce, będące efektem genetycznych krzyżówek ich syna, kiedy pojawia się Dark Beast. Ucieszeni rodzice biorą go za Hanka. Dark Beast wyciaga z Edny kolejne sekrety przeszłości, a później udaje się na podwórze, gdzie Norton rąbie drzewo. Ojciec stwierdza, iż coś z jego synem jest nie tak, najwyraźniej coś go gryzie. Dark Beast rozmawia z nim o przeszłości, o wypadku w elektrowni atomowej, napromieniowaniu Nortona wskutek czego jego syn urodził się mutantem. Norton nie zauważa, że jego rozmówca bierze do rąk siekierę. Oznajmia, iż nawet jeśli Hank wini go za to, jaki się urodził, nie zmienia to faktu, że jako jego rodzice zawsze będą go kochali. Pada cios... Dark Beast przecina kloc drzewa w drzazgi i bez słowa wybiega z podwórza. Wskakuje do samochodu, by odjechać, jak najdalej. Z przyczyn, których nie może zrozumieć, nie mógł zabić McCoyów, co nie znaczy że nikt nie zginie. Ofiarą wściekłości mutanta, staje się przechodzień, któremu zostaje zadany siekierą cios z przejeżdżającego samochodu.

Instyt Xaviera. Beast walcząc z bezsennością usiłuje rozgryźć kod Wirusa... Niespodziewanie na ekranie komputera wyświetla się podpowiedź. W godzinę później Hank dociera do opuszczonych budynków Brand Corporation, skąd wysłano słowa. W opuszczonych halach natrafia na hologram rozszyfrowanego kodu Wirusa. Kiedy podchodzi bliżej pułapka się zatrzaskuje. Wokół Hanka zaciskają się metalowe kleszcze, a przed nim staje Dark Beast. Beast spogląda nań nic nie rozumiejąc. Dark Beast wyjaśnia mu kim jest: Hankiem McCoyem. Jego plan jest prosty. Zastąpi swego "bliźniaka" i dołączy do X-Men. Uda mu się to dokonale, bowiem przez ostatnie miesiące studiował Hanka. To on jest odpowiedzialny za zabójstwa jego dawnych znajomych. Uważa się także za dużo lepszego naukowca niż McCoy, bowiem nie boi się przekraczać granic moralnych, których Beast nigdy by nie przekroczył. Niespodziewanie dla Dark Beasta, Beast rozrywa metalowe kleszcze. Rzuca się na przeciwnika i rozpoczyna się walka bestii. Gdy Hank widzi album szkolny, w którym Dark Beast skreśłał na czerwono swe kolejne ofiary dostaje szału. Przygważdża przeciwnika do ziemi, a ten śmiejąc się radzi mu, aby pomścił ich śmierć i pokazał w ten sposób że nie jest jego lepszą połową. Korzystając z chwili wahania Hanka ogłusza go metalową rurą. Dla pewności daje mu zastrzyk.

Beast budzi się przykuty łańcuchami do ściany, w niewielkim pomieszczeniu, które Dark Beast właśnie zamurowuje. Oznajmia mu, że jego więzienie spowolni badania nad Wirusem.

- Dlaczego to robisz? - wykrzykuje Hank.
- Ponieważ... - odpowiada Dark Beast ze spokojem. Układa ostatnią cegłę, a potem udaje się do Salem, aby jako Beast dołączyć do X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men Unlimited #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.