Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #393

Amazing Spider-Man #393

Amazing Spider-Man #393

"Shrieking" - Part4: "Mother Love... Mother Hate"

Postacie
Cytat

Narrator: "The mask stays on. The heart stays cold. Now and forever, he vows, I am the Spider."

Streszczenie

Tajemnicza postać przypominająca Petera Parkera pojawia się na cmentarzu przed grobem Gwen Stacy. Zostawia różę i odchodzi.

W domu McBride'ów Spider-Man staje do walki ze Shriek i Carrionem. Najpierw uderza kobietę, na co reaguje Carrion i nawet prośby jego matki, aby nie atakował bohatera, nie pomagają. Peter w końcu blokuje jeden z wymierzonych przez szaleńca ciosów i przechodzi do kontrataku. Bez skrupułów atakuje Carriona, wypominając mu, że przeszukał całe miasto, aby go odnaleźć i uratować. Shriek, leżąc na podłodze, widzi złość, jaka uwolniła się w Spiderze, co bardzo ją cieszy.

W szpitalu Mary Jane prowadzi monolog przy nieprzytomnej May. Tłumaczy jej, dlaczego zaraz ją zostawi. Mówi, że ma dość uciekania od problemów i udawania, że nic się nie stało, postanawia wrócić do domu, aby spotkac się z siostrą i swoim ojcem i uporządkować sprawy ze swojej przeszłości.

W domu McBrideów Spider-Man wyładowuje swoją złość na Carrionie, okładając go pięściami bez opamiętania. W końcu sama matka Malcolma prosi go, aby przestał. Widząc ledwo żywego Carriona, Spider-Man "trzeźwieje" i przeprasza za to, co zrobił. Widząc to, Shriek dostaje ataku szału i strzela do Spidera swoją energią. Ten przebija ścianę i pada nieprzytomny. Shriek po raz kolejny naciska na Carriona, aby w końcu podjął decyzje i zabił swoją biologiczną matkę. Ten nie chce tego zrobić, więc postanawia użyć swojej zabójczej mocy na samym sobie i przykłada ręce do twarzy. Jego matka rzuca mu się na pomoc, ale Shriek powstrzymuje ją, krzycząc, że jeden dotyk jego dłoni sprawi, że będzie martwa. Kobieta odpowiada, że nie dba o to i liczy się tylko życie jej syna. Shriek, widząc miłość matki do syna, stwierdza, że nie mogłaby skrzywdzic kogoś, kto tak kocha jej „syna”. Francis kładzie ręce na twarzy Carriona, po czym dochodzi do eksplozji jej energii. Spider-Man i matka Malcolma przyglądają się temu wydarzeniu. Po chwili Carrion wraca do swojej ludzkiej postaci, a Shriek nieprzytomna pada na ziemię. Spider-Man domyśla się, że tak jak kiedyś Francis była w stanie wydobyć z ludzi ich najgorsze emocje [patrz "Maximum Carnage" - Fox], tak teraz wydobyła z Malcolma całe jego zło wraz z wirusem Carriona, który zatakował ją samą. Spider zabiera ją do szpitala.

W nocy przed budynkiem liceum w Midtown kręci się ten sam mężczyzna, który wcześniej odwiedzł grób Gwen. Na jego palcu widać pierścień absolwenta Midtown. Na miejscu zjawia się ochroniarz zaalarmowany czyjąś obecnością. Tajemniczy mężczyzna tłumaczy, że kiedyś uczył się w tej szkole i od dawna nie było go w mieście. Ochroniarz pozwala mu pokręcić się w pobliżu, zanim jednak kończy zdanie, chłopak znika bez śladu [ciąg dalszy historii tajemniczego mężczyzny w Spider-Man #50 - Fox].

W szpitalu Spider-Man przygląda się, jak lekarze zajmują się Shriek. Rozmyśla nad tym, jak bardzo zakorzeniono w nim ludzkie odruchy i nawet po schowaniu się w pajęczy kokon nie jest w stanie ich stłumić. W tym momencie przypomina sobie, że ciotka May znajduje się w tym samym szpitalu i udaje się do jej pokoju, po czym wraca do domu. Pragnie znaleźć ukojenie w ramionach swojej żony, ale zamiast niej zastaje tylko wiadomośc zostawioną na łóżku. MJ pisze w niej, że tak jak on musi uporać się ze swoimi problemami, tak ona musi zrobić to samo ze swoimi. Peter nie ściąga nawet maski, rzuca kartkę z wiadomościa i wychodzi. Samotnie siedzi gdzieś wysoko nad miastem. Wpatruje się w migoczące pod nim światła, myśląc o swoim nieszczęśliwym losie. Nie chce już więcej odsłaniać się dla świata, który tak bardzo go wyniszcza, zamierza pozostac zimny jak kamień. Odcina się od swojego człowieczeństwa i chowa pod maską Spider-Mana.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #393

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.