Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #48

Spider-Man #48

Spider-Man #48

"Beware the Rage of a Desperate Man" - Part 3: "Demons of Our Past"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Right now, the rage is the only thing that is keeping me going!"

Streszczenie

Ból Macendale'a ustaje, po czym mężczyzna wyrywa się z aparatury Kravinoffa. Eksperyment się wprawdzie udał, Jason ma jednak świadomość, że Vladimir i Gregor chcieli go zabić. Pokonuje ochroniarzy, po czym zakłada strój Hobgoblina i odlatuje na swojej lotni.

Trzy dni później Spider-Man krąży po mieście, zawzięcie próbując wytropic Demogoblina, który dokonuje rzezi na nowojorskich kryminalistach.

W międzyczasie Hobgoblin zwołuje zebranie szefów mafijnych rodzin. Na przykładzie jednego z nich demonstruje swoją nową siłę i proponuje im, że rozwiąże problem Demogoblina dziesiątkującego ich podwładnych.

Spider-Man próbuje ostrzec dwóch dilerów przed demonem, jednak nie robi to na nich większego wrażenia. Dopiero gdy kilka chwil później odnajduje ich Demogoblin, przekonują się, że bohater jednak miał rację.

Trochę później Demogoblin odnajduje Hobgoblina na dachu kościoła i po chwili rozmowy obdaj zaczynają ze sobą walczyć.

W domu cioci May MJ odbiera głuchy telefon. Jest wściekła, że to nie Peter, i odkłada słuchawkę. Dzwoniącym jest podobny do Parkera mężczyzna, który po zerwaniu połączenia wymawia imię Mary Jane.

Spider-Man odnajduje Hobgoblina i Demogoblina walczących w kościele, jego uwagę przykuwa jednak dziewczynka, której matka wymaga natychmiastowej pomocy lekarza. Bohater chce się szybko uporać ze swoimi przeciwnikami, okazuje się jednak, że Hobgoblin jest o wiele silniejszy, niż był przedtem.

W rezydencji Kravinoffów Gregor prosi Vladimira, by nie przyjmował jeszcze serum ojca. Młodzieniec stanowczo stwierdza, że jest już na to gotów i niedługo stanie się godnym następcą Kravena Łowcy.

Hobgoblin rzuca Demogoblinem po całym kościele, w pewnym momencie trafiając w filar, który zaczyna walić się prosto na dziewczynkę i jej matkę. Demon podtrzymuje kolumnę, jednocześnie przyjmując kolejne ciosy Macendale'a i tym samym pozwalając Spider-Manowi na uratowanie niewinnych. Chwilę potem filar zawala się wprost na Demogoblina. Spider-Man próbuje go odgrzebać z gruzów, okazuje się jednak, że Demogoblin nie żyje. Przepełniony wściekłością bohater postanawia wówczas rozprawić się z Hobgoblinem na dobre.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.