Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #28

Moon Knight vol. 5 #28

Moon Knight vol. 5 #28

"Down South" - Chapter Three

Postacie
Zapowiedź

Marc Spector może być martwy, ale Moon Knight żyje. Kłopoty znajdują ukrywającego się w mrocznym podziemiu Meksyku ściganego mściciela, gdy lokalny właściciel ziemski zatrudnia go do zapewnienia bezpiecznego powrotu swej córce. Problemem jest to, że ktokolwiek trzyma dziewczynę, jest także na celowniku Punishera, który dotarł do Meksyku w poszukiwaniu rosyjskich bandziorów. A jeśli to nie wystarczy, następny łowca dołącza do zabawy. Ktoś z okolicy. Wkracza: Toltec.

Cytat

Rigo (gdy Carmen wyciągnęła zawleczkę): "Bro."

Gustavo: "Bro."

Rigo: "Bro."

Gustavo: "I know, Bro!"

Streszczenie

Khonshu pod postacią pająka uważa, że Jake powinien się przebadać. Martwi się o niego, twierdząc, że wraca do starych nawyków i niedługo będzie on pijakiem, z którego nie będzie żadnego pożytku. Tłumaczy mu, że jest wiele lepszych sposobów na pozbycie się życia. Naśmiewa się z niego, że powinien zająć się śpiącą obok Carmen. No chyba, że jego sprzęt nie działa już tak, jak należy. Jake każe mu się odwalić.

Bracia Zapata w drodze do hotelu sprzeczają się na temat mężczyzny imieniem Ramon, którego Gustavo przyjął do znajomych na Facebooku, a który był przez nich nielubiany w szkole średniej. Poza tym Rigo nie zapomniał o tym, jak dziesięć lat temu Ramon całował się z jego dziewczyną. Gustavo zgadza się go zablokować.

Jake odcina pajęczynę, na której zwisa Khonshu i rozgniata pająka. W tym samym czasie Bracia Zapata są już pod drzwiami jego pokoju. Rigo stwierdza, że jak skończą tę robotę, to pójdą na porządny obiad. Z pomocą bazooki rozwalają drzwi i dostają się do środka. Lockley rani Gustavo, a bracia zmieniają się, tak jak zawsze robili to na ringu. Rigo próbuje zastrzelić Jake'a, lecz potężne sierpowe powalają go na podłogę. Bracia znów się wymieniają. Gustavo chwyta Lockley'a i rzuca nim o ścianę. Kolejna zmiana i Rigo stosując uderzenie łokciem posyła go na deski. Wściekła Carmen wskakuje Gustavo na plecy i nim zostaje odepchnięta, wyciąga zawleczkę z jednego z wielu granatów, jakie on posiadał. Ten nie namyśla się wiele i wyskakuje przez okno, lądując na zaparkowanym samochodzie. Okazuje się, że odbezpieczony granat był granatem dymnym. Rigo naśmiewa się z brata, a Jake i Carmen, wykorzystując okazję, uciekają. Gustavo wyznaje bratu, że podoba mu się styl dziewczyny i chyba się w niej zakochał.

Jake i Carmen uciekają ulicami i przez mijane bary. Zostają jednak zauważeni przez ludzi Alcantary. Ci ruszają za nimi w pościg. Kiedy wbiegają za uciekinierami w zaułek, zostają zaatakowani przez Tolteca. Gdy niedługo później pojawiają się tam Bracia Zapata, znajdują tylko poćwiartowane ciała. Domyślają się, kto to zrobił i choć uważają, że nagroda jest zbyt niska, postanawiają zapolować.

Jake i Carmen zatrzymują się w opuszczonym magazynie. Lockley tłumaczy kobiecie, że oddanie się w ręce policji i federalnych jest złym planem. Obiecuje jej, że wywiezie ją stąd i nikt jej nie skrzywdzi.

Gilberto Alcantara jest zaszczycony, że może gościć u siebie tak znakomitych gości. Uważa fuzję obu rodzin za nową przyszłość, popartą wielowiekowymi tradycjami. Jednak nie jest to główny powód, dla którego zostali zaproszeni do tego miasta. Ma bowiem zamiar udowodnić, że nie jest on mężczyzną, którym sterują emocje. Informuje ich, że ktoś bliski jego osobie zdradził nie tylko jego, ale i wszystkich, którzy są przy tym stole. Zamierza im udowodnić, że o jego lojalność nie powinni się martwić. Kiedy wznosi toast, pojawia się jeden z jego ludzi i przynosi mu informacje. Alcantara opuszcza zebranie.

W swoim barze spotyka się z Braćmi Zapata. Ci zdają sprawozdanie z konfrontacji z Lockley'em i Carmen. Alcantara jest wściekły. Uważa, że za te pieniądze, które im płaci, już dawno powinni załatwić sprawę, a nie pozwolić im uciec. Na domiar złego jego najlepsi ludzie zostają zamordowani przez tajemnicze widmo. Nakazuje pozbycie się obu braci. Po krótkiej bójce na nogach pozostają Rigo i Gustavo, cała reszta jest nieprzytomna. Zapewniają Alcantarę, że dostarczą mu jego córkę i Lockley'a, ponieważ tak nakazuje im ich kodeks. Dodatkowo zamierzają pozbyć się również nękającego go widma. Wiedzą, że przysporzyło ono sporo problemów w ostatnim czasie. Alcantara obiecuje im, że jeśli przyniosą mu jego głowę, to będą mogli pójść na wakacje do końca życia.

Po opuszczeniu lokalu Gustavo wyjaśnia bratu, że cały ten plan to mistyfikacja. Najpierw muszą odnaleźć Lockey'a i dziewczynę, a potem zabić Alcantarę za to, że odważył się mierzyć do nich z broni. Gdy tego dokonają, będą bajecznie bogaci. Nie zdają sobie sprawy, że są obserwowani przez trzy osoby: Moon Knighta, Punishera i Tolteca.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28 Moon Knight vol. 5 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.