Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #48

Captain America vol. 5 #48

Captain America vol. 5 #48

"Old Friends And Enemies" - Part 3 of 3

Postacie
Zapowiedź

Nowy Kapitan musi wrócić do przeszłości i stawić czoła konsekwencjom czynów, któe dokonał jako Winter Soldier. Tymczasem Sub-Mariner i Black Widow mają pełne ręce roboty.

Cytat

Profesor Zhang Chin: "People as a mass mean nothing. You know that, you are a soldier. They are statistics."

Streszczenie

Namor cierpi. Zdaje się, że płonie od wewnątrz. Profesor Chin patrzy na to przedstawienie zafascynowany. Nie podejrzewał, że wirus będzie działał pod wodą. Okazuje się, że łączy się z tlenem w ciele księcia. Efekty są wolniejsze, ale wirus działa. W tle James wyzywa szaleńca od najgorszych, jednak cios zadany przez Man With No Face ucisza go. To życiowe osiągnięcie Zhanga. Liczbę ludzi na Ziemi trzeba kontrolować. Niestety nikt tego nie rozumie, nawet w Chinach. Z tego powodu musiał zamieszkać na tej wyspie. Świat się degeneruje, zasoby naturalne zanikają, żywność jest bardziej uboga, Ziemia zwraca się przeciwko nam. Ale profesor ma zamiar nas ocalić. Nie zamierza zabić wszystkich, wystarczy 35 do 50%. Cap nie rozumie, jak naukowiec może poświęcić miliony ludzi, a mści się na nim za śmierć jednej kobiety. Anonimowi ludzie to tylko liczby, statystyka. Ją znał osobiście, a ona jego.

Okazuje się, że Namor jednak przetrwał. Jego niezwykły system immunologiczny oparł się wirusowi. Nagle tarcza Captaina trafia w zbiornik z księciem mórz i wszystkich zalewa woda. To Black Widow, która następnie rzuca do wody paralizator. Prąd obezwładnia Man With No Face, zaś profesor ucieka. Uwolniony Winter Soldier używa jeszcze raz paralizatora, aby mieć pewność, że przeciwnik jest wyeliminowany. Wściekły Namor uwalnia się z kajdan i rzuca się na przybyłych żołnierzy. Biedacy nie mają z nim szans. Bucky i jego dziewczyna biegną za szalonym naukowcem. Ten podłącza zbiornik z wirusem do urządzenia i chce rozpocząć zagładę. Bohaterowie jednak mu przeszkadzają. Tarcza pozbawia przeciwnika broni, jednak przed porażką chroni profesora jego twór. Na pomoc Jamesowi leci Namor. Dzięki temu Captain America może odciąć, przy pomocy tarczy, zbiornik ze śmiercionośnym zarazkiem tuż przed końcem odliczania. Zhang Chin dostaje zawału i umiera na rękach swojego superżołnierza. Jego zawodzenie kończy Namor, skręcając mu kark. Bohaterowie niszczą laboratorium i odlatują ze szczątkami Human Torcha. Na pokładzie samolotu Cap dostaje małą burę od Natalii za okłamywanie jej.

Tydzień później Jim Hammond ma pogrzeb z honorami godnymi bohatera i żołnierza. W uroczystości biorą udział Dark Avengers, a Iron Patriot niesie trumnę. W nocy na cmentarz przychodzi Captain America i oddaje cześć staremu przyjacielowi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #48 Captain America vol. 5 #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.