Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Games of Death » Deadpool: Games of Death

Deadpool: Games of Death

Deadpool: Games of Death

"Game$ of Death"

Postacie
  • * Deadpool
  • * Kilgore
    * Gene Dell'Abate, Bataar i ekipa przygotowująca Pain Factor
    * Klaus van der Beek, Crazy Boy, Kariem Williams, Fu Ji, Viper, Jed Booker, Eightball, Vito Marone
Zapowiedź

Pain Factor to kontrowersyjny show telewizyjny, który został zakazany na całym świecie. Dziś jedenastu zdesperowanych mężczyzn podróżuje na opuszczoną wyspę, aby wziąć udział w serii wyzwań, które uczynią jednego z nich bogaczem, a resztę uczestników spotka śmierć. Wśród uczestników znany "Merc with a Mouth", który został wynajęty do wyjaśnienia zagadkowego zniknięcia syna milionera. Trop juniora kończy się na wyspie. Co spotka Deadpoola?

Cytat

Deadpool (widząc zdjęcie Juliana): "Good-looking kid."
głos wewnętrzny nr 1: "For a boston terrier."
głos wewnętrzny nr 2: "Or a Muppet."
głos wewnętrzny nr 1: "Or a Skrull with some kind of syndrome."

Streszczenie

Dom Kilgore’a. Mężczyzna przyjmuje Deadpoola i opowiada mu, że w młodości wiele ryzykował i wystawiał się na niebezpieczeństwo, na przykład walcząc z bykami, aby żyć pełnią życia. Ceną za to była m.in. utrata władzy w nogach i amputacja obu jąder. Na szczęście obecna medycyna jest dobrze rozwinięta, więc dzięki sztucznemu zapłodnieniu Kilgore mógł mieć syna, Juliana. Wiedząc, że to będzie ich jedyne dziecko, razem z żoną bardzo go rozpieszczali, więc kiedy dorósł był bardzo leniwy i wybrał zawód, który wymagał od niego minimalnego wysiłku i został aktorem. Nie był jednak w tym dobry i dostawał tylko niewiele znaczące role, a i z czasem i o nie było coraz trudniej. Rok temu Kilgore ostatni raz widział syna, ale przed kilkoma miesiącami dowiedział się, że wziął on udział w programie Pain Factor, najbardziej brutalnym reality show na świecie, z którego większość uczestników nie wychodzi cało. Kilgore chce więc, aby Deadpool dowiedział się, co się stało z Julianem i ewentualnie pomścił go. Wade mówi, że nikt nie wie, gdzie Pain Factor się odbywa i nie ma możliwości, aby odnalazł to miejsce. Kilgore mówi, że mistrz sztuk walk Woo Ping Yeun został zaproszony do reality show, a ponieważ jest nałogowym hazardzistą, w zamian za spłacenie długów pozwolił, aby Wilson zajął jego miejsce. Kilgore mówi, że Deadpool zostanie przetransportowany na wyspę, gdzie kręcony jest program, ale w razie kłopotów będzie musiał liczyć tylko na siebie. Wade zgadza się na zapłatę w wysokości miliona dolarów i przyjmuje zlecenie.

Dwa dni później. Przebrany za Woo Ping Yeuna Deadpool trafia na wyspę i po zameldowaniu się w hotelu, wyrusza wieczorem na zwiad. Nie wie, że jest obserwowany przez prowadzącego reality show, Gene’a Dell’Abate’a, który spodziewał się przybycia Wilsona i cieszy się, ponieważ jego udział z pewnością podniesie oglądalność.

Następnego dnia reality show rozpoczyna się. Deadpool i jego ośmiu przeciwników stają do rywalizacji o milion dolarów w niebezpiecznych konkurencjach. Vito Marone, nauczyciel sztuk walk pracujący z aktorami, zostaje zabity przez toczący się olbrzymi kamień. Eightball, gangster z Brooklynu, ginie w eksplozji podczas wyścigu przez pole minowe. Jed Booker, legendarny strażnik z Teksasu, wpada do maszyny mielącej drewno. Viper, najemnik pragnący zostać aktorem teatralnym ma pecha podczas rosyjskiej ruletki. Klaus van der Beek, szwajcarski aktor filmów akcji, zostaje pożarty przez afrykańskie czerwone mrówki. Fu Ji, azjatycki mistrz kung-fu ginie podczas gry w siatkówkę eksplodującą piłką. Crazy Boy, lider gangu motocyklistów z Meksyku, zostaje przecięty przez ostrze podczas wyścigu na rolkach. Kiedy zostaje już tylko dwóch zawodników, Gene ujawnia, że Woo Ping Yeun jest w rzeczywistości Deadpoolem i przedstawia niespodziewanego konkurenta w postaci swojej prawej ręki, potężnego wojownika Bataara. Wade i Kariem Williams stają do walki z olbrzymem uzbrojeni w broń sieczną. Bataar odcina Kariemowi część stopy, a następnie łamie Wilsonowi nogę, ale Williams odwraca uwagę przeciwnika i sięga po miotacz ognia. Udaje mu się przypalić wielkoluda, ale nie na tyle, aby go zatrzymać i Bataar rozcina Kariemowi głowę toporem. Deadpool staje do decydującego starcia i po wymianie ciosów przecina przeciwnika mieczem na pół. Dell’Abate ogłasza go zwycięzcą, mówi, że nagroda zostanie przelana na jego konto i kończy nagrywanie programu. Następnie mówi Wilsonowi, że dobrze się z nim pracowało i każe go zabić, podobnie jak to się działo ze wszystkimi dotychczasowymi zwycięzcami Pain Factor. Deadpool szybko rozprawia się z ludźmi Gene’a i ściąga mu maskę, pod którą kryje się Julian Kilgore, po czym zabija go.

Dom Kilgore’a, dzień później. Deadpool mówi swojemu zleceniodawcy, że jego syn podszywał się pod prowadzącego Pain Factor, który nie żyje, ale winni jego śmierci zapłacili za to. Kilgore daje mu zapłatę, ale Wade uważa, że powinien dostać drugi milion za zwycięstwo w reality show. Kiedy ten udaje, że nie rozumie, Wilson wyjaśnia, że wie, że to Kilgore finansował Pain Factor, w którym zatrudnił swojego syna i podstępem nakłonił Deadpoola do udziału w kolejnej edycji. Kiedy Wade grozi bogaczowi wrzuceniem do kominka, ten daje mu nagrodę. Wilson uważa, że interesy między nimi zostały zakończone i wychodzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.