Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #11

Invincible Iron Man #11

Invincible Iron Man #11

"World's Most Wanted" - part 4: "Breach"

Postacie
Zapowiedź

Tony ryzykuje wszystko, aby pożegnać się z przyjacielem. Maria Hill udaje się do Teksasu tylko po to, aby się przekonać, że jest otoczona, bez broni i skończyło jej się szczęście. I czas. I nadzieja. Pepper udaje sie do starego sprzymierzeńca z nadzieją na pomoc Tony'emu - powitajcie Jima Rhodesa, tego, który sam kiedyś był Iron Manem, a obecnie pojawia sie jako War Machine. Światy się zderzają. Faceci w zmechanizowanych zbrojach walczą. Norman Osborn rządzi światem. O $%#@%!

Streszczenie

Dach siedziby Stark Industries w Long Island. Mówiący głosem Jarvisa główny system pancerza, który nosi Pepper Potts, opowiada jej o jej możliwościach, oferuje swoją pomoc i pyta się, czy kobieta chce rozpocząć swój trening. Ona entuzjastycznie zgadza się.

Jeden z kościołów Los Angeles. Kończy się spotkanie grupy wsparcia dla ludzi walczących z alkoholizmem, prowadzone przez Henry'ego Hellrunga. Pojawia się jeszcze jeden gość: Tony Stark, bez wąsów i z krótko przystrzyżonymi włosami. Jest mu przykro, że od dawna nie pojawił się na żadnym spotkaniu i biorąc pod uwagę jego obecną sytuację, raczej prędko tego nie poprawi. Henry sugeruje, że może powinien się poddać, ale Stark jest pewny, że to by się dla niego źle skończyło. Przeprasza, że jego przyjście tu sprawi Hellrungowi kłopoty, mówi, że na dachu kościoła ma jeden z pancerzy Iron Mana, którzy wykorzysta do ucieczki i jest pewny, że zaraz potem pojawią się agenci H.A.M.M.E.R. i aresztują Henry'ego, który ma być spokojny, mówić im prawdę i nic się mu nie stanie. Jakiś czas później rzeczywiście tak się dzieje i po przesłuchaniu Hellrung zostaje wypuszczony. Następnie korzystając z nienamierzalnego systemu komunikacyjnego [osoba loguje się na konto pocztowe, tworzy email, w temacie podaje nadawcę i odbiorcę i zapisuje go w skrzynce z wiadomościami wychodzącymi – w ten sposób odpowiednia osoba wie, kto chce się z nią spotkać], który znany jest Tony'emu, Pepper, Marii Hill, Henry'emu i War Machine'owi, zostawia Rhodesowi wiadomość. Kiedy się z nim spotyka, mówi mu, że jest pewny, że Tony zginie, jeżeli zostanie złapany, i prosi go, aby go znalazł i przemówił mu do rozsądku.

Austin, Texas. Po obserwacji siedziby Futurepharm Maria decyduje się wkroczyć do środka. Po dziewięciu godzinach poszukiwań nie odnajduje tam niczego i nikogo, aż wreszcie znajduje pokój, w którym pali się światło. Hill przypomina sobie, że w mieście widziała wiele ogłoszeń o zaginionych osobach i widzi, że są one właśnie tu, w Futurepharm, umieszczone w tubach i podłączone do złoczyńcy zwanego Controllerem.

Gdzieś nad Stanami Zjednoczonymi. War Machine dogania Iron Mana, który pyta się, co tu robi. Jim prosi przyjaciela, by poddał się władzom i nie pogarszał sytuacji wierząc, że wszystko dobrze się skończy. Tony jest pewny, że Osborn nigdy nie wypuściłby go żywego. Dodaje, że teraz, aby Norman nie pomyślał, że Rhodes wciąż pracuje dla niego, będą musieli walczyć i zrobić to przekonywująco. War Machine uważa, że to szaleństwo, ponieważ w swoim starym pancerzu Stark nie ma z nim szans, ale widzi, że ten go już atakuje i odpowiada ogniem. Iron Man jest nawet trochę zaskoczony siłą przeciwnika, ale spokojnie kontynuuje potyczkę, uszkadzając działa na pancerzu Jima. Zachęca go, aby nie wstrzymywał się, więc Rhodes strzela do niego ze wszystkiego, co ma. Tony zaczyna spadać do oceanu, ale wcześniej trafia War Machine'a jeszcze raz repulsorami tak, że uszkadza jego pancerz, przez co Jim nie może za nim podążyć pod wodę. Rhodes domyśla się, że właśnie tam Stark zmierzał od samego początku i życzy mu powodzenia.

Baza H.A.M.M.E.R.. Osborn, który obserwował całą potyczkę, rozkazuje wciąż śledzić War Machine'a, po czym wzywa Victorię Hand i każe jej połączyć się z Namorem. Norman mówi mu, że Iron Man zmierza w jego kierunku i chciałby, aby nie udało mu się wrócić na powierzchnię. Atlantyda z chęcią przyjmuje zadanie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #11 Invincible Iron Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.