Avalon » Serie komiksowe » X-Force/Cable: Messiah War » X-Force/Cable: Messiah War

X-Force/Cable: Messiah War

X-Force/Cable: Messiah War

"Messiah War" - chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Narodziny jednego mutanckiego dziecka na zawsze zmieniły X-Uniwersum. Niektórzy widzą je jako zbawienie dla całej rasy, inni wieszczą, że wraz z nim nastąpi apokalipsa. Nikt nie wie, po czyjej stronie się opowiedzieć, bo Cyclops powierzył dziecko Cable'owi, wierząc, że jego syn ocali za jednym zamachem rasę mutantów i dziecko. Nathan jednak nigdy nie wrócił. Kilka miesięcy później Cyclops odkrył, że Cable ukrywa się w przyszłości, dlatego wysłał tam jedyną drużynę, która za wszelką cenę zagwarantuje ocalenie gatunku - X-Force.

Cytat

Deadpool (po tym, jak Wolverine wbił mu pazury w głowę): "Logan! I can feel you inside my head! Are you a telepath now?"

Streszczenie

Marin Headlands. Czekając na wiadomość od Beasta, Cyclops przypomina sobie wydarzenia, które doprowadziły do tego momentu. Narodziny mutanta w Cooperstown, pierwszego od Dnia M. Masakrę w miasteczku wywołaną przez Purifierów chcących zabić niemowlę. Jego uratowanie przez Cable’a. Walkę X-Men z Marauderami Sinistera i Predatorem X. Odejście Nathana w przyszłość razem z dzieckiem i zdradę Bishopa. Jego powrót do teraźniejszości, walkę z X-Men i kolejną ucieczkę, aby móc zrealizować jakiś plan zabicia Cable’a i mutanta z Cooperstown. Wreszcie Beast wzywa Cyclopsa do laboratorium i mówi mu, że zlokalizował Nathana w roku 2973. Obawia się jednak, że to może być jedyna szansa na spotkanie z Cablem, ponieważ po jego kolejnym skoku w czasie prawdopodobnie nie uda się już go znaleźć. Scott powiadamia Wolverine’a i zaczyna się z nim kłócić, ponieważ Logan chce dokończyć misję i uratować porwanych przez Sapien League mutantów [X-Force vol. 3 #13] Wreszcie kończy dyskusję i mówi, że to nie on tu decyduje, po czym każe Hankowi uruchomić transportery czasowe, które noszą X-Force. Beast się waha, więc Summers san wciska guzik.

Bar w Las Vegas, niedaleka przyszłość. Bishop podchodzi do jednego z gości i mówi mu, że szukał go. Ten odpowiada, że teraz będzie musiał go zabić jak pozostałych, pokazując na stos ciał leżących na podłodze. Lucas stwierdza, że ma propozycję i chce dać mężczyźnie to, o czym zawsze marzył – Cable’a, który uciekł w przyszłość i swoimi działaniami chce ją zniszczyć, ale jeżeli to zrobi, to jego rozmówca również zginie. Ten pyta się, jak niby mają odnaleźć Summersa, na co Bishop wyjaśnia, że większość świata została zniszczona i Cable może udać się tylko w jedno miejsce – do Westchester.

Nowy Jork roku 2973. X-Force pojawiają się na ulicach opuszczonego miasta. Wolverine jest wściekły, że Cyclops nie posłuchał go i nie poczekał, a Elixir zaczyna bać się o los swoich przyjaciół porwanych przez Sapien League i zdejmuje transporter, zamierzając wrócić do swoich czasów. Nic to jednak nie daje i Archangel zaczyna się zastanawiać, czy urządzenia rzeczywiście działają. X-23 rysuje znak "X" na ulicy, a Wolverine uspokaja Elixira i obiecuje, że uratuje Helliona i resztę. Następnie każe Vanisherowi ruszyć na zwiad, ale ten nie może się teleportować. Nagle Porter zostaje postrzelony w gardło. Archangel osłania skrzydłami Josha, którzy leczy ranę Vanishera, a pozostali chowają się za murami. Kiedy zastanawiają się, jak załatwić snajpera, ten podchodzi do Domino i okazuje się, że to Deadpool. Kiedy Neena zastanawia się, co Wade tu robi, Wolverine wbija mu pazury w głowę, ale dzięki regeneracyjnym zdolnościom Wilsona nic to nie daje. Logan poddaje się więc i decyduje, że powinni zacząć szukać Cable’a. Deadpool mówi, ze to właśnie na niego czeka – wie, gdzie wkrótce będzie, więc proponuje ruszyć w drogę. Ponieważ nikt nie ma żadnego środka transportu, X-Force i Wade idą do Westchester na piechotę. Kiedy grupa przechodzi koło zniszczonej siedziby ONZ, X-23 wyczuwa zapach Nathana. Logan, Laura, Warren i Jimmy ruszają za tropem. Wreszcie w ruinach budynków Wolverine zauważa Hope i tak bardzo go ona zaskakuje, że Cable’owi udaje się do niego podkraść i wycelować w niego broń. X-23 jednak ubezpiecza Logana i każe Nathanowi rzucić broń. Wolverine wyjaśnia mu, że są tu, aby mu pomóc, ale Cable stwierdza, że nie powinny byli tu przybywać, po czym bierze Hope i chce odejść. Logan chwyta go za rękę, a Summers uderza go. Warpath uspokaja ich, a Nathan wyjaśnia, że wpadli w pułapkę. Wolverine domyśla się, że chodzi tu o Bishopa, ale Cable mówi, że niezupełnie, po czym pokazuje znajdującą się niedaleko fortecę.

Niedaleka przyszłość. Słysząc, że jego rozmówcy nie interesuje Cable, Bishop mówi, że jeżeli pomoże mu go zabić, to on da mu Apocalypse’a. Mężczyzna, którym okazuje się być Stryfe, przyjmuje propozycję.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.