Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #565

Fantastic Four #565

Fantastic Four #565

"Don't eat Valeria!"

Postacie
Zapowiedź

Wizyta u dalekiego krewnego Reeda zamienia się w walkę o przetrwanie, gdy pewna kreatura obiera sobie za cel konsumpcję jego potomstwa.

Cytat

Johnny Storm, po tym jak Reed uderzył swojego kuzyna: "Awesome"

Streszczenie

Iarmailt, Szkocja. Sue prosi syna, aby ten opowiedział, co się stało z Valerią. Jest jednak zbyt oszołomiony, aby podać jakiekolwiek szczegóły. Rozpoczynają się poszukiwania. Szukają wszyscy, od fantastycznej rodziny do zwykłych mieszkańców. To jednak nic nie daje. Reed prosi Johnny'ego, aby wraz z Benem jeszcze raz przeszukali las. Debbie jest pełna podziwu wobec małżeństwa Richardsów. Gdyby to była jej córka, już dawno byłaby zupełnie bezużyteczna. Nagle Human Torch wpada na pomysł, by poszukać dziewczynki pod wodą i tak też robi. Zanurza się, a następnie odnajduje tunel, którym podąża. U celu wynurza się i widzi ogromną, opuszczoną salę. Woła Valerie. Ta odnajduje się i wszystko wskazuje na to, że najgorsze już za nimi. Storm prosi siostrzenicę, aby powiedziała kto ją porwał. Ta odpowiada mu, że sprawca całego zamieszania znajduje się za jego plecami. Superbohater dostrzega ogromnego potwora. Chwyta dziewczynkę i stara się wydostać na zewnątrz. Tymczasem Sue udaje się do kobiety, która poprzedniego dnia prosiła ją, aby pilnowała córki. Poobijana Rhona, posiniaczona na twarzy, podchodzi do drzwi. Nagle nadbiega Debbie i Ben, informując małżeństwo o tym, że Johnny znalazł Valerie. Human Torch wydostaje się na powierzchnię ziemi poprzez kanalizację. Niestety, za nim robi to też tajemniczy Korgo. Rozpoczyna się bitwa pomiędzy Fantastyczną Czwórką a potworem. Human Torch odstawia dziewczynkę do jej brata i odlatuje walczyć dalej. Batalia powoduje jednak tylko zniszczenia. Franklin postanawia uwięzić Korgo w przyczepie, którą zbudowała jego siostra. Wlatuje tam razem z nią, a za nimi podążają macki potwora. Mr. Fantastic ratuje dzieci z pomieszczenia, a macki porywacza Valerii rozwalają je. W końcu Sue w przypływie złości zabija monstrum, które pada na ziemię. Okazuje się, że tubylcy wiedzą dużo o Korgo. Sam przyjazd superbohaterów został specjalnie ku temu zaaranżowany. Potwór w zamian za poświęcenie dla niego dziecka raz na 25 lat chroni miasto od zła. Wściekły Reed uderza kuzyna, który ich tu sprowadził. Debbie zaś stwierdza, że następnym razem święta spędzi u swojej rodziny.

Miesiąc później. Sue czyta list od Rhony. Kobieta opisuje jej, jak teraz zmieniła się miejscowość, a także że jest szczęśliwa. Superbohaterce zaczyna się kręcić w oku łza.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Fantastic Four #565 Fantastic Four #565

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.