Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #12

Young X-Men #12

Young X-Men #12

"End Of Days" - part 2: "Dust To Damned"

Postacie
Zapowiedź

Dust walczy o życie. Reszta drużyny także, bowiem ścierają się z osobą, która zapoczątkowała wszystko - Donaldem Pierce.

Cytat

Dust: "Mutants are a plague upon the Earth. No one knows that better than me. And I have become the cure. The storm that wipes clean the earth."

Streszczenie

Marin Headlands. Wściekły z powodu śmierci Dust Rockslide rzuca się na Pierce’a, wbija go w ścianę i zaczyna okładać pięściami. Ink podchodzi do ciała Soorayi i mówi Moonstar, że dzięki tatuażowi symbolu Kaduceusza uzdrowił ją [Young X-Men #9], więc chce spróbować przywrócić Dust do życia. Mimo wysiłków Erica tym razem jednak mu się nie udaje ta sztuka, więc Rockslide mówi Pierce’owi, że to jest dla niego zła wiadomość. Wolverine przekonuje Santo, że zabicie cyborga nic mu nie da poza złymi wspomnieniami. Anole mówi Rockslide’owi, żeby zostawił Pierce’a, ponieważ mają teraz ważniejsze sprawy, którymi muszą się zająć.

Przyszłość. Anole, Graymalkin i Diamondheart przygotowują się do walki z Dust i mówią jej, żeby zrobiła to, co ma zrobić, szybko. Sooraya mówi, że to nic osobistego, ale Emma uważa, że zabiła już tylu ich przyjaciół, że nie może być inaczej. Dust rani Victora, zmienia się w burzę piaskową, obdziera z ciała Graymalkina i wreszcie dusi Diamondheart. Anole pyta się, dlaczego to robi, na co Sooraya odpowiada, że musi oczyścić Ziemię z plagi, jaką są mutanci, po czym dobija Victora.

Teraz. Young X-Men siedzą w milczeniu, które wreszcie przerywa Anole mówiąc, że istnienie grupy nie ma sensu: najmłodsi mutanci giną jeden za drugim i nie mają po co nawet szkolić się w użyciu swoich zdolności, skoro nigdy nie doczekają się awansu do pierwszej drużyny. Cipher dołącza do nich i mówi, że przygotowania do pogrzebu Dust trwają i odbędzie się on w ciągu doby. Rockslide zaczyna uważać, że Anole ma rację co do sensu istnienia Young X-Men. Ink, wyraźnie poruszony, wstaje i wychodzi, zadziwiając pozostałych, którzy nigdy nie myśleli, że on będzie się tym wszystkim tak przejmował. Eric idzie do ambulatorium, gdzie leży ciało Dust, i mówi jej, że nie zasłużyła na śmierć. Uważa, że jeżeli ktoś miał zginąć, to powinien był być on i korzystając z tatuażu Phoenix ma nadzieję coś na to poradzić. Ink dotyka Soorayi i przekazuje jej całą energię, która znajduje się w jego ciele. Po chwili pada na podłogę, a Dust budzi się.

Przyszłość. Dust znajduje Inka i mówi mu, że to wszystko jest jego winą, ponieważ zabił ją. Eric przyznaje, że chciał zrobić coś zupełnie przeciwnego, ale najwyraźniej nie udało mu się. Sooraya stwierdza, że przywracając ją do życia dawno temu zniszczył jej duszę i choć wie, że miał dobre intencje, nie może mu tego wybaczyć. Chwilę później Ink ginie w chmurze piachu.

Teraz. Cyclops pyta Beasta, jak Inkowi udało się przywrócić Dust do życia. Hank uważa, że cokolwiek stało za mocą Leona Nuneza i robionych przez niego tatuaży, musiało być czymś zupełnie innym i nie miało nic wspólnego z Phoenix. Mówi, że z Soorayą jest wszystko w porządku, ale Eric przeładował się i zapadł w śpiączkę, z której nie wie, jak go wydostać. Pozostali Young X-Men odwiedzają Dust ciesząc się, że nic jej nie jest. Rockslide mówi, że z powodu jej śmierci chcieli nawet rozwiązać grupę, ale Dust uważa, że nawet bez niej wciąż byliby X-Men. Pojawia się Dani Moonstar, która mówi, że do San Francisco zbliżają się Neo i trzeba ich powstrzymać. Santo patrzy pytająco na Anole’a, który stwierdza, że nikt nie ma po co żyć wiecznie i cała grupa rusza do walki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Young X-Men #12 Young X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.