Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #13

X-Force vol. 3 #13

X-Force vol. 3 #13

"Suicide Leper" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Preludium do Messiah War! Leper Queen tworzy bronie z mutantów i używa ich do ataku na ludzi, podsycając tym samym nienawiść do homo superior. X-Force próbują ją wytropić. Tymczasem Wolfsbane ciągle próbuje znaleźć swoje miejsce po powrocie, a Cyclops posyła drużynę na najważniejszą z misji. Historia bezpośrednio prowadzi do crossoveru z serią Cable.

Cytat

Wolverine: "Summers. He's so hardcore lately, I'm starting to feel inadequate."

Streszczenie

San Francisco. Hellion próbuje poderwać kelnerkę w kawiarni. Okazuje się jednak, że dziewczyna należy do Sapien League i kiedy Julian traci przytomność z powodu środka usypiającego w kawie, zawiadamia swoich partnerów, którzy zabierają mutanta.

Jackson Hole, godzinę temu. Fever Pitch, któremu Leper Queen wstrzyknęła wirus Legacy, eksploduje na wiecu zwolenników Graydona Creeda i zabija setki ludzi. Archangelowi udaje się zabrać X-23 w bezpieczne miejsce.

Alcatraz, teraz. Warren opowiada Cyclopsowi szczegóły zamachu. Mówi, że widział Leper Queen tuż przed wybuchem, ale kiedy wszystko się uspokoiło, kobiety już nie było. Warpath nie rozumie, dlaczego Sapien League zabijają zwykłych ludzi. Angel podejrzewa, że w ten sposób chcą wzbudzić na nowo nienawiść wobec mutantów, do czego z pewnością też przyczyni się ujawnienie filmu z masakry w Cooperstown [Uncanny X-Men #504]. Wolverine uznaje, że X-Force muszą odnaleźć Leper Queen i zabić ją, ale Cyclops mówi, że jest coś ważniejszego: Cable. Wyjaśnia, że Beast przygotował dla drużyny transportery czasowe, które dadzą im niewiele ponad trzydzieści godzin na odnalezienie Nathana. X-Force mają je nosić przy sobie i zostaną wysłani od razu po tym, jak Hank zlokalizuje Cable’a w przyszłości, więc mają mało czasu na zajęcie się Leper Queen.

Marin Headlands. Donald Pierce mówi Dust, iż nie powinna się przejmować tym, że umiera. Wszyscy mutanci w końcu wyginą, a poza tym trójka jej przyjaciół straci życie o wiele wcześniej niż ona. Sooraya udaje się do sióstr Cuckoo z prośbą o zlokalizowanie wszystkich byłych studentów Xaviera. Trojaczki używają Cerebry i odkrywają, że troje mutantów jest nieprzytomnych i zmierza w stronę Nowego Jorku. Dust pyta się, kto, ale Cyclops, który właśnie wszedł do komnaty, w myślach mówi siostrom, aby zachowały tożsamość porwanych dla siebie i powiadomiły Wolverine’a, że Leper Queen jest w Nowym Jorku.

Baza H.A.M.M.E.R. Agentka Morales podejrzewa, że X-23 zjawi się w Nowym Jorku i zaatakuje Leper Queen lub siedzibę ONZ, w której będą przemawiać Bolivar Trask i Stephen Lang. Dostaje pozwolenie na działanie i dwa oddziały do dyspozycji.

Dom Angela w Kolorado. Wolfsbane mówi Hrimhariemu, że zmieniła się bardzo od ich ostatniego spotkania i zrobiła wiele złych rzeczy. Książę odpowiada, że on po przybyciu na Ziemię również nie jest taki sam, po czym zmienia się w ludzką postać. Mówi Rahne, że musi po prostu sama sobie wybaczyć swoje czyny i wszystko będzie dobrze.

Nowy Jork. Vanisher teleportuje X-Force do Nowego Jorku. Cyclops przypomina Wolverine’owi, że jak tylko będzie to możliwe, drużyna zostanie teleportowana w przyszłość. Logan nie zamierza nigdzie iść, dopóki nie uwolni studentów. Słysząc to, Elixir chce wiedzieć, kto właściwie został porwany.

Kryjówka Sapien League. Leper Queen wstrzykuje wirus Hellionowi i Surge, po czym każe ich zabrać do siedziby ONZ, zanim ich zdolności wymkną się spod kontroli. Trzeci jeniec, Boom Boom, ma zostać tu i posłużyć do innych celów.

Marin Headlands. Beast powiadamia Cyclopsa, że odnalazł Cable’a, i prosi go do laboratorium.

Nowy Jork. Wolverine prowadzi X-Force do ataku na kryjówkę Sapien League. Po przedarciu się przez złoczyńców X-23 wyczuwa, że Hellion i Surge zostali zabrani, ale Boom Boom wciąż tu jest. X-Force wreszcie znajdują ją, ale razem z nią jest Leper Queen, która przystawia jej strzykawkę z wirusem do szyi. Nagle Cyclops powiadamia Wolverine’a, że muszą ruszać w przyszłość. Logan nie chce się zgodzić, dopóki nie zakończą tego zadania. Na jego znak Vanisher teleportuje się obok Leper Queen i obezwładnia ją. Wolverine rzuca się i każe jej oddać porwanych albo zginie, ale ona właśnie tego chce. Tymczasem Beast nie chce uruchomić transporterów czasowych, więc Cyclops sam to robi i wysyła X-Force w przyszłość. Logan i Domino nie zdążają zabić Leper Queen i kobieta zostaje sama z Boom Boom. Mówi, że skoro Bastion nie pozwoli jej się samej zabić, to miała nadzieję, że zrobią to X-Force, aby uratować Tabby. Niestety, zawiedli je obie, więc Leper Queen strzela Boom Boom w głowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #13 X-Force vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.