Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #34

Wolverine: Origins #34

Wolverine: Origins #34

"Weapon XI" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Dark Reign tie-in. Daken walczy z X-Men o ostrze Muramasy. Czy Wolverine go powstrzyma, czy los Dakena jest przesądzony? Czy jest on jak ojciec - skazany na bycie bronią?

Cytat

Norman Osborn: "Ms. Frost! Surprised to be hearing from you..."
Emma Frost: "I doubt that."
Norman Osborn: "Do you? I'm hurt."
Emma Frost: "I doubt that even more."

Streszczenie

Prospect Park w Brooklynie. Cyclops prowadzi grupę X-Men na spotkanie z Dakenem. Wyjaśnia im, że niedaleko znajduje się mieszkanie Alessandro Volary, handlarza bronią, którego syn Logana ostatnio odwiedzał kilka razy. Scott chce zaczaić się na niego w parku. Colossus pyta się go, czy Emma nie może podać im dokładnej lokalizacji Dakena, ale Cyclops mówi, że ona tego nie zrobi, ponieważ uważa, że ta misja nie powinna mieć miejsca, więc nie mogą liczyć na pomoc jego dziewczyny.

Marin Headlands. Emma łączy się z Normanem Osbornem i przypomina mu, że zawarli umowę, według której on miał zostawić X-Men w spokoju, więc chce, aby odwołał Dakena. Osborn stwierdza, że nie dawał mu żadnych rozkazów i nie ma pojęcia, co on planuje, ale teraz jest tego bardzo ciekawy i z chęcią posłucha wyjaśnień Emmy.

Brooklyn. Idąc naprzód, Cyclops zaleca ostrożność i nielekceważenie Dakena. Nagle Colossus każe się wszystkim zatrzymać i przybiera metalową formę, mówiąc, że wszedł na minę. Ładunek po chwili eksploduje, powalając Petera na ziemię i oszałamiając pozostałych. Po chwili wybucha kolejny, który pozbawia Armor przytomności. Cyclops domyśla się, że Daken odpala bomby zdalnie i jest gdzieś w pobliżu.

Gdzieś nad Nowym Jorkiem. Wolverine mówi Fury’emu, że zdobycie przez Dakena miecza Muramasy oznacza największe problemy, jakich można się spodziewać. Nick pyta się, dlaczego Logan zostawił broń Cyclopsowi, a nie jemu, na co ten odpowiada, że nie do końca mu ufał i bał się, że wykorzysta ją w złym celu. Nagle Wolverine zauważa eksplozje w parku i chce, aby Fury wylądował. Ten mówi, że nie może, ponieważ zostanie wykryty, więc Logan postanawia wyskoczyć i każe Nickowi przelecieć nad jeziorem.

Na ziemi. Cyclops zauważa Dakena i wysyła za nim Cannonballa, a Nightcrawlerowi każe zabrać z pola walki leżącego nieopodal przechodnia. Sam powala przeciwnika na ziemię, ale okazuje się, że ten był tylko przebrany za syna Wolverine’a. Mężczyzna przedstawia się jako Alessandro Volara i prosi, aby zdjąć baterie umieszczone na jego ciele. Tymczasem zabrany przez Kurta przechodzień okazuje się być Dakenem, który wbija Nightcrawlerowi pazury w brzuch, a następnie uruchamia urządzenie noszone przez Volarę i poraża Cannoballa prądem. Cyclops decyduje się wracać do statku i próbuje się połączyć z Kurtem i Samem, ale kolejny wybuch zrzuca mu wizjer z twarzy. Niosący Armor Colossus wpada do dołu z wodą i zaczyna tonąć. Scottowi udaje się wyciągnąć Hisako, ale sam nie ma sił, aby walczyć z Dakenem, który uzbrojony już w miecz Muramasy każe mu nie otwierać oczu. Nagle pojawia się Wolverine i wytrąca synowi broń z rąk. Miecz wbija się niedaleko w ziemię i obaj przeciwnicy rzucają się w jego kierunku. Daken jest szybszy, ale Logan wbija mu pazury w rękę i sam chwyta miecz. Mówi mu, że nie pozwoli mu stać się takim jak on, ale jego syn odpowiada, że jest mu przeznaczone być kimś znacznie lepszym. Wolverine chce wiedzieć, co on ma na myśli, ale Cyclops, który zdążył znaleźć swój wizjer, trafia promieniami najpierw Dakena, a potem Logana. Następnie bierze miecz Muramasy i ciągnąc młodszego mutanta do samolotu, zawiadamia Beasta, aby przygotował celę. Wolverine podnosi się i prosi, aby Cyclops oddał mu jego syna. Kiedy Scott zastanawia się nad tym, Daken wbija mu pazury w nogę, chwyta miecz Muramasy i szykuje się do odcięcia mu głowy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #34 Wolverine: Origins #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.