Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #71

Wolverine vol. 3 #71

Wolverine vol. 3 #71

"Old Man Logan" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Już wiemy, co stało się pięćdziesiąt lat temu w dniu, w którym bohaterowie zginęli. Wiemy, jak Loganowi udało się przetrwać i wiemy, dlaczego nie udało się to Wolverine'owi. Ale to wszystko nic w porównaniu z tym, co stanie się dalej, kiedy Logan i Hawkeye dotrą do New Babylon, żeby dostarczyć przesyłkę. Zanim tam jednak dotrą, będą musieli stawić czoła Venomowi połączonemu z Tyranozuarem Rexem.

Cytat

Emma: "The life you've built for yourself in California. Are you happy with your wife and children? Did you finally find contentment?"
Logan: "You're the mind-reader."
Emma: "Then congratulatons."

Streszczenie

Doom's Head, Illinois. Logan wyjaśnia zdezorientowanemu Hawkeye'owi, że atakuje ich T-Rex połączony z dawnym symbiotem Venoma, po czym każe użyć ukrytego z tyłu ich samochodu działka, którego salwy nie robią jednak wrażenia na dinozaurze. Mężczyźni nie wiedzą, że na monitorach obserwuje ich odziana na biało blondwłosa kobieta. Rozpoznaje obu podróżnych i każe wysłać im na pomoc Black Bolta.

Nagle Logan zauważa przed sobą łysego, ubranego w czerń mężczyznę i gwałtownie skręca, żeby w niego nie uderzyć. Tajemniczy przybysz szepcze tylko jedno słowo – "stop" – lecz to wystarczy, żeby powalić gigantycznego jaszczura. Clint pyta, co właściwie się stało, a w następnej chwili wszyscy, razem z samochodem, zostają przeteleportowani do stolicy Zakazanej Strefy, gdzie wita ich Emma Frost. Hawkeye każe sobie powiedzieć, czemu ich porwano i co się stało z jego samochodem, więc blondynka wyjaśnia, że nie zostali porwani, tylko uratowani, a samochód, który wygrał od Mandarina dwadzieścia lat temu, jest w naprawie. Wyjaśnia Loganowi, że znajdują się w ostatnim miejscu na Ziemi, gdzie ich rasa może w spokoju żyć – a przez "rasę" rozumie około dwudziestu mutantów, którzy żyją w dzisiejszych czasach, a którzy okazali się jednak tylko genetycznym kuriozum, a nie następnym etapem ewolucji. Bartona niewiele to jednak interesuje, bo uważa Emmę za zdrajczynię, na co ona odpiera, że jej ślub zapewnił jej i innym mutantom bezpieczeństwo. Stwierdza, że Hawkeye patrzy na to jak na zdradę, bo nadal tkwi w nim coś z bohatera, i dodaje, że wie, co tak naprawdę przewozi. W tej samej chwili mechanicy podstawiają naprawiony Spider-Buggy, a Emma każe pokazać gościom wyjście. Na pożegnanie pyta jeszcze Logana, czy życie, które sobie wybrał, pozwoliło odnaleźć mu szczęście, a gdy ten sugeruje, żeby przeczytała to w jego umyśle, składa mu gratulacje. Gdy dwaj dawni Avengers odjeżdżają, z góry obserwuje ich pan tych okolic – Doctor Doom.

W Osborn Country w Ohio Logan próbuje się dowiedzieć, co tak naprawdę przewożą, ale Hawkeye każe mu pilnować własnego nosa. Wkrótce dojeżdżają do Pym Falls – "bramy" do New Babylon – nazwanego tak na cześć gigantycznego szkieletu odzianego w strzępy uniformu Giant-Mana.

Wreszcie mężczyźni docierają do New Babylon, miasta, nad którym wznosi się gigantyczna statua miażdżącego w swych rękach herosów Red Skulla. Gdy we dwóch idą na miejsce spotkania, Clint wyjaśnia, że historia o przewozie narkotyków była tylko zmyłką, jednak jej część o wysokim wynagrodzeniu jest jak najbardziej prawdziwa. Razem wchodzą do pomieszczenia, gdzie na Hawkeye'a czeka – razem z obstawą – Tobias, jak się okazuje, przywódca rebelii przeciwko łotrom, dla której Barton i Logan przywieźli dziewięćdziesiąt dziewięć fiolek serum super-żołnierza. Clint ma jednak jeszcze jeden warunek – chce dołączyć do grupy i otrzymać jedną z dawek. Tobias zgadza się, mimo oburzenia kompanów, jednak nagle na Logana spada grad kul, a przywódca rebelii strzela Hawkeye'owi w pierś. Wyjaśnia, że tak naprawdę są tajnymi agentami S.H.I.E.L.D., a prezydent od początku o wszystkim wiedział. Starzec nie zamierza jednak błagać ich o litość i każe z tym skończyć. Zgodnie z prośbą, dostaje kulkę między oczy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #71 Wolverine vol. 3 #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.