Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #588

Amazing Spider-Man #588

Amazing Spider-Man #588

"Character Assassination" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Po odkryciu tożsamości Menace'a i nadajnikowego mordercy świat Petera Parkera, Harry'ego Osborna, Lily Hollister, Carlie Cooper i Vina Gonzalesa nie będzie już taki sam. Kto z nich to przetrwa? I jak w to wszystko jest zamieszany Norman Osborn?

Cytat

Norman Osborn do Lily: "Welcome to the family."

Streszczenie

W więzieniu Spider-Man walczy z przestępcami, którzy chcą dopaść Vina Gonzalesa. Po szybkiej wymianie ciosów z kilkoma z nich udaje mu się zabrać aresztowanego policjanta w bezpieczniejsze miejsce. Gdy po chwili szykują się do ucieczki przez okno, niespodziewanie słyszą za sobą głos nakazujący im się zatrzymać.

Lily rozmawia ze swoim ojcem o optymistycznych wynikach sondaży. Przerywa im nagłe pojawienie się Carlie, która oznajmia, że ściga ją cała nowojorska policja.

Harry stoi na dachu budynyku obok swojej lotni. Waha się przez chwilę, po czym zakłada maskę Green Goblina.

Przed Spider-Manem stoi strażnik, z którym rozmawiał wcześniej [poprzedni numer - Jaro]. Bohater z żalem obezwładnia mężczyznę, po czym wyłamuje kraty w oknie i z Vinem na plecach ucieka z więzienia. Chwilę potem kradnie radiowóz, którym razem z Gonzalesem opuszczają teren placówki.

Carlie opowiada Billowi i Lily wszystko, co wie na temat spisku policjantów i "nadajnikowych morderstw". Hollisterowie obiecują jej pomoc, wówczas jednak do pokoju wpada Al O'Neil wraz z drugim oficerem. Mimo sprzeciwów Billa policjanci aresztują Carlie, co obserwuje wściekła Lily.

Vin wyjawia Spider-Manowi prawdę o "nadajnikowym mordercy". Chwilę potem w radiu samochodu słyszą policyjny komunikat o pojawieniu się Menace. Spidey zostawia Gonzalesa i rusza na miejsce zdarzenia.

Menace atakuje policjantów, którzy aresztowali Carlie. Chwilę potem pojawia się Spider-Man, jednak zostaje szybko obezwładniony. Gdy Menace szykuje się do zadania bohaterowi decydującego ciosu, pojawia się Harry w masce Green Goblina. Menace łapie w locie wystrzeloną przez niego strzykawkę, jednak chwila nieuwagi przeciwniczki zostaje wykorzystana przez Spider-Mana, który wbija jej igłę w szyję. Menace wraca do swej pierwotnej postaci, co jest transmitowane na żywo przez znajdującą się na miejscu zdarzenia ekipę telewizyjną.

Bill Hollister ogląda w telewizji swoją córkę w kostiumie Menace, dowiadując się jednocześnie, że został wybrany na burmistrza Nowego Jorku.

Carlie ucieka z miejsca ataku Menace, gdy zostaje zaczepiona przez Vina. Mężczyzna oznajmia jej, że zamierza naprawić sytuację, w jakiej się znaleźli. Później udaje się do domu sierżanta Palone'a i aresztuje go.

Peter próbuje pocieszyć Harry'ego. Tłumaczy mu, że to, co go prześladuje, to grzechy jego ojca. Młody Osborn pyta o posiniaczoną twarz Parkera. Ten odpiera, że wdał się w niepotrzebną dyskusję na temat polityki. Obaj przyjaciele uświadamiają sobie, że nie udało im się nawet zagłosować w wyborach. W tym samym czasie na zewnątrz wiatr zwiewa egzemplarz "The DB", na którego pierwszej stronie widnieje informacja o rezygnacji Billa Hollistera ze stanowiska burmistrza.

Norman Osborn odwiedza Lily w celi i wita ją wśród członków swojej rodziny.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #588 Amazing Spider-Man #588

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.