Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Darkhawk » War Of Kings: Darkhawk #2

War Of Kings: Darkhawk #2

Postacie
Zapowiedź

Czy Darkhawk jest gotowy na przyjęcie swojej nowej roli w kosmosie Marvela? Jaka tajemnica była przed nim skrywana? I po czyjej stronie stanie w Wojnie Królów?

Cytat

Darkhawk: "So when do we start?"
Talon: "Right now, if you're ready, designate Powell."
Darkhawk: "I told you... it's Darkhawk."
Talon: "Very well... Darkhawk."

Streszczenie

Chris przebija się przez gruzy swojego domu i w końcu znajduje swoją rodzinę, którą po przeniesieniu w bezpieczniejsze miejsce powierza opiece Mickey. "Drugi Darkhawk", który na żądanie Powella przedstawia się jako Talon, sugeruje oddalenie się od bliskich, bowiem drona myśliwska, która go ścigała, nadal jest aktywna. Nagle Darkhawk zostaje uderzony wiązką energii, wystrzeloną przez rzeczoną dronę. Talon próbuje wytłumaczyć, że ich przeciwnik został tu przysłany, by zniszczyć "Bractwo Raptorów", ale to tylko zwiększa frustrację Chrisa, który atakuje dronę – z marnym skutkiem. Jednak gdy po raz kolejny zostaje postrzelony, okazuje się, że podświadomie zmienił swoją zbroję na znacznie ciężej opancerzoną i uzbrojoną. Wzbudza to zainteresowanie Talona, który stwierdza, że "datasong" mylił się co do Darkhawka i że jego połączenie z kryształem jest głębsze, niż się wydawało. Każe mu odwrócić uwagę potwora, a sam również przekształca swój pancerz i atakuje pełną mocą. Powell już chce pogratulować nowemu kompanowi wygranej, jednak okazuje się, że jego radość była przedwczesna i zostaje złapany przez dronę. Udaje mu się jednak uwolnić z pomocą "dopalaczy" na stopach, a następnie razem z Talonem niszczy przeciwnika. Gdy opada kurz po walce, Talon wraca do "standardowego" wyglądu, a zaskoczonemu Chrisowi wyjaśnia, że nazywa się to "rekonfiguracją" i wystarczy się skupić na wyglądzie pancerza. Chłopakowi jednak się to nie udaje i dopiero gdy wraca Mickey, podświadomie wraca do ludzkiej postaci. Dziewczyna przekazuje złe wieści o matce Darkhawka, więc ten udaje się za nią, zapowiadając tylko, że Talon będzie mu musiał sporo wyjaśnić.

Szpital na Long Island. Mickey mówi obserwującemu pogrążoną w śpiączce matkę Chrisowi, że jego braciom nie stało się nic poważnego. Przerywa przy tym jego technikę relaksacyjną, więc gdy ten się odzywa, wciąż rozdrażnionym głosem, dziewczyna wybucha. Przypomina, że za każdym razem, gdy znajdował nową "technikę", coś wyprowadzało go z równowagi i zawsze winił za to owo "coś", nie próbując znaleźć winy w sobie. Krzyczy, że to zbroja Darkhawka czyni go takim, niszcząc przez to życie jego samego i jego bliskich. Oskarża chłopaka o uzależnienie od mocy kryształu i każe się go pozbyć lub poszukać pomocy, chociażby u Talona. W tej samej chwili Chris zmienia się w Darkhawka, a za oknem pojawia się dopiero co wspomniany kosmita. Powell atakuje go, oskarżając o stan jego matki, ale Talon szybko zdobywa nad nim przewagę, w czasie walki tłumacząc, że galaktyka potrzebuje pomocy Bractwa Raptorów, a oni dwaj są jedynymi, którzy przeżyli i dlatego po niego przyleciał. Następnie wywołuje reakcję kryształu Darkhawka, który przez moment wyświetla holograficzną projekcję przedstawiającą między innymi Vulcana, Lilandrę i Black Bolta. Tłumaczy, że była to prezentacja informacji, które pancerz od początku przekazywał do umysłu Darkhawka, a które ten postanowił ignorować. To właśnie ten napływ informacji, w połączeniu z niedostosowaniem pancerza do ludzkiej fizjonomii, doprowadzał Chrisa do szaleństwa. Dodaje, że osoby, które chcą ostatecznego unicestwienia Bractwa, będą wysyłać kolejne drony, by ich zniszczyć. Chris pyta, czy Talon w takim razie nauczy go, jak poprawnie korzystać z pancerza, a ten odpiera, że po to przybył na Ziemię.

Kościół Świętej Trójcy na Manhattanie. Chris pojawia się na spotkaniu "Loners", gdzie tłumaczy starym znajomym, czego się dowiedział o swojej zbroi. Dodaje też, że teraz ma szansę uczynić coś z tym i prosi, żeby zaopiekowali się jego rodziną podczas jego nieobecności. Wychodzi na zewnątrz, gdzie już czeka na niego Talon. Wyjaśnia on, że Raptorzy byli strażnikami ładu we wszechświecie i pilnowali, by pozostawał on w równowadze, jednak nie byli aktywni przez tysiąclecia – on sam ledwo obudził się z hibernacji – a przez ten czas ów ład został zachwiany. Informuje Chrisa, że wkrótce zacznie się wojna, która może odmienić oblicze kosmosu, i że ich misja w celu wpłynięcia na jej przebieg rozpocznie się w Strefie Negatywnej. Następnie każe Darkhawkowi lecieć za sobą i po chwili obaj znikają w błysku światła.

[uwaga: w numerze znajduje się także reprint komiksu Darkhawk #2 z 1991 - przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

War Of Kings: Darkhawk #2 War Of Kings: Darkhawk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.