Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #8

Deadpool vol. 2 #8

Deadpool vol. 2 #8

"Magnum Opus" - part 1: "All Your Base Are Belong To Us"

Postacie
Zapowiedź

Pierwsza część crosoveru z Thunderbolts! Deadpool wprowadza w życie swój, jak dotąd, najbardziej szalony plan - przeprowadza atak na Normana Osborna. I kiedy Deadpool szturmuje Avengers Tower, Osborn zmuszony jest użyć Thunderbolts do obrony.

Cytat

Deadpool (zamierzając zniszczyć goblinową lotnię): "Waitaminute... blowing this thing up would be DUMB! Were you really gonna let me do that?! You have failed me, brain!"

Streszczenie

Wieża Avengers. Deadpool stoi przed budynkiem i ma zamiar dostać się do Osborna, aby odebrać zapłatę za dane na temat Skrullów, które Norman mu ukradł i dzięki którym zabił Veranke i został bohaterem narodowym. Plan Wilsona polega na zwykłym wejściu do wieżowca, ale kiedy okazuje się zamknięty na czas remontu, Wade rozbija szklane drzwi i włamuje się do środka. Tam znajduje jeden z pancerzy Iron Mana oraz latającą sondę, z której dobiega głos Osborna witający go i obiecujący więcej niespodzianek. Wade rzuca granaty dymne, ale Norman widzi go na obrazie w podczerwieni i zaczyna do niego strzelać. Widząc, że sonda trafiła Deadpoola jest zadowolony, ale po chwili zauważa, że najemnik wciąż stoi. Trafia go ponownie i jeszcze raz, aż wreszcie zdenerwowany uruchamia wentylatory, które wydmuchują dym. Wtedy zauważa, że pancerzowi Iron Mana brakuje napierśnika, którym osłonił się Wilson. Wade w międzyczasie dociera do szybu windy, zaczepia harpun na jego szczycie i zaczyna jechać w górę. Ponieważ ma do pokonania dziewięćdziesiąt pięter, a napierśnik spowalnia go, zabija czas wymyślając nowe dowcipy o włosach Normana i fantazjując. Z transu w końcu wybudzają go zdalnie sterowane goblinowe lotnie, które atakują go dyniowymi bombami. Wybuch jednej z nich strąca Wilsona, ale udaje mu się spaść na jedną z lotni. Chce ją zniszczyć, ale orientuje się, że mu się przyda i dzięki niej dostaje się na najwyższe piętro Wieży. Tam wysadza ją i pozostałe, po czym kieruje się do gabinetu Osborna. Tam go jednak nie zastaje, ponieważ Norman jest bezpieczny w siedzibie swojej firmy. Zamiast niego na Deadpoola czekają Thunderbolci, których zadaniem jest zabicie Wilsona.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #8 Deadpool vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.