Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #12

Cable vol. 2 #12

Cable vol. 2 #12

"Wasteland Blues" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Przez ponad siedem lat Cable skupiał się jedynie na jednym zadaniu - chronieniu dziewczynki, która ma zostać zbawcą mutantów. Teraz Nathan i jego podopieczna przenieśli się w przyszłość, gdzie nie ma wody, jedzenia i możliwości ucieczki. Kiedy Cable padnie z wyczerpania, dziewczynka stanie przed swoim pierwszym wyzwaniem w życiu - musi ocalić swojego opiekuna.

Cytat

Nagranie Cyclopsa: "There's no one I have more faith in than you, Nathan."

Streszczenie

Przyszłość. Hope podbiega do nieprzytomnego Nathana. Upewnia się, że ten żyje, i rozgląda się wokół. Zauważa nieopodal błysk światła odbijającego się od metalowego przedmiotu. Okazuje się, że lej, w który wpadli po teleportacji, powstał po upadku japońskiego pojazdu kosmicznego. Dziewczyna zabiera pas z narzędziami Nathana i wchodzi do środka. Znajduje tam system filtrujący pełen wody. Zanosi ją Cable'owi i cuci go.

 

Nate jest zmieszany. Jest pewien, że Hope uratowała go, używając swoich mocy - wyczuwając stację pod powierzchnią piasku. Po krótkiej podróży rozmawia z nią na ten temat. Tłumaczy jej, że kiedyś posiadał telekinezę i czym ona była. Prosi Hope, by użyła swojej mocy, ta jednak tłumaczy mu, że jej nie posiada, a zrobiła to, co on zawsze robi - wykorzystała otoczenie.

 

Westchester. Była siedziba X-Men. Nate i Hope w końcu docierają na miejsce. Cable wdziera się do posiadłości z bronią w ręku, bojąc się, że natknie się na Bishopa. Nie ma tam go jednak. Za to w zbrojowni Hope znajduje ubranie Kitty, które będzie na nią pasowało, a Nate znajduje nagranie Cyclopsa. Scott informuje go o Bishopie i o tym , że ukradł Forge'owi bioniczne ramię. Dodaje także, że wierzy w Nathana i w powodzenie jego misji.

 

Następnego dnia Nate wzmocniony słowami ojca, które odświeżyły jego wiarę, że to co robi, jest słuszne, łapie Hope i skacze w przyszłość. Lądują w roku 2973. Ziemia nie jest już pustynią, jest pełna budynków i ludzi. Nate chce uciekać dalej, ale odkrywa, że jego urządzenie do skoków w czasie zepsuło się całkowicie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #12 Cable vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.