Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #45

New Warriors #45

New Warriors #45

"Child's Play" - Second Move: "Sleeping with the Enemy"

Postacie
Cytat

Siena Blaze: "Close your eyes this is gonna hurt a lot!"

Streszczenie

Mistrz Gry doprowadza do ocknięcia Sama, Amary i Tabithy. Są zdezorientowanie, po czym przypominają sobie iż wszyscy zostali zaatakowani. Mistrz Gry wyjaśnia im ich sytuację. Zostali schwytani przez Upstarts, którzy rozpoczęli polowanie na niegdysiejszych członków New Mutants i Hellions. W tej chwili trójka New Mutants została schwytana, a w chwili zakończenia gry zginą, zaś punkty za ich śmierć zostaną przyznane członkom Upstarts.

W Nowym Jorku trwa spotkanie New Warriors. Dzięki informacjom z Hellfire Club Firestar uświadamia sobie, iż może stać się celem ataku, jako była uczennica Emmy Frost. Wówczas budynek zostaje zaatakowany. Pojawiają się odziani w technozbroje ludzie, którzy obrali ją sobie za cel.

Madripoor. Empath i Moonstar poszukują Xi'an, lecz wplątują się w porcie w bójkę z bandytami. W chwili gdy dzięki swej mocy zyskują nad nimi przewagę, pojawia się Siena Blaze zamierzając rozprawić się z kolejną dwójką na jej liście. Nie jest jednak w stanie, bowiem jej umysł zostaje uwięziony w telepatycznym uścisku. Pojawia się Karma poszukiwana przez Dani i Manuela. Po tym jak schwytała Sienę, zastanawia się co z nią uczynić.

Z planu psychicznego Mistrz Gry obserwuje starcie New Warriors z napastnikami, kórzy rzucają się na grupę otwierając ogień. Członkowie New Warriors z łatwością radzą sobie z napastnikami, a szalę zwycięstwa przechyla przybycie Justice. Vance niszczy ich zbroje, a ukryci w nich ludzie padają bez czucia. Vance wyjaśnia pozostałym, czego chce od niego Shinobi. Oznajmia iż tylko w ten sposób będą w stanie dotrzeć, do tajemniczego osobnika zwanego Mistrzem Gry, który jak się wydaje stoi ponad innymi Upstarts. Angel zgadza się na plan Vance'a. Wktrótce Justice przybywa do Shawa niosąc ze sobą nieprzytomną Firestar. Shinobi stwierdza, iż dokonał dobrego wyboru. Oznajmia, iż w przeciwieństwie do innych Upstarts jego celem nie jest eliminacja mutantów, lecz wykorzystanie ich do pokonania innych członków Upstarts, a na końcu samego Mistrza Gry. Vance jest zaniepokojony, przypominając iż jeśli Mistrz Gry jest telepatą zgodnie ze słowami Shinobiego, mógł już poznać te plany. Shinobi zapewnia iż jego mieszkanie posiada osłonę telepatyczną, lecz nie wie iż pomimo niej Mistrz Gry go obserwuje. Poirytowany spogląda na działania Graydona Creeda, kórego ludzie zostali pokonani przez New Warriors, Fitzroya walczącego z X-Force, gdy kontaktuje się z nim Siena Blaze. Oświadcza, iż schwytała właśnie Empatha, Moonstar i Karmę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Warriors #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.