Avalon » Serie komiksowe » X-Men & The ClanDestine » X-Men & The ClanDestine #2

X-Men & The ClanDestine #2

X-Men & The ClanDestine #2

"The Destine's Darkest Dreams"

Postacie
Cytat

Charles Xavier: "What will you do now?"
Gracie: "Either something fulfilling like psychoanalysis or stand-up comedy. Then again, I could combine the two. I'd have all the patients I'd ever need in my own family and their sessions are guaranteed to supply some great material for my act."

Streszczenie

Danger Room w szkole Xaviera. Destine’owie walczą z członkami X-Men, X-Force, Generation X i Excalibur. Rory i Pandora próbują ich powstrzymać, ale nikt ich nie słucha, więc Rory podnosi bardzo dużego już Waltera i rzuca go na podłogę, wywołując wstrząs, który zwraca uwagę walczących stron. Crusader porozumiewa się z Cyclopsem i dochodzą do wniosku, że obie grupy muszą współpracować, aby odzyskać ich porwanych członków. Dominic przypatruje się Wolverine’owi i zaczyna się śmiać, że światło potrafi mówić i się denerwować. Logan w pewnym momencie ma tego dość i przebija Dominica pazurami. Walter w odwecie wbija Wolverine’a w podłogę, a mutanci rzucają się na niego. Newton postanawia uspokoić brata tak, jak to zawsze robił Dominic, ale ponieważ ten ma obecnie zbyt twardą skórę, trafia go rakietą w splot nerwowy na szyi. Cyclops każe znieść Logana i Dominica do ambulatorium, unieruchomić Waltera, a Shadowcat i Cannonball mają oprowadzić po szkole Rory’ego i Pandorę, podczas gdy reszta spróbuje sprowadzić porwanych.

Inny wymiar. Xavier i Colossus znajdują Adama i Cuckoo. Kay przypomina profesorowi, że już się spotkali, a ten nie jest zadowolony, że kobieta manipulowała jego umysłem. Gracie, która dołącza do nich, przyznaje się, że to ona wymazała z pamięci Charlesa ich pierwsze spotkanie. Mówi, że znajdują się w wymiarze Synraitha, który porwał trójkę ludzi, która powstrzymała go poprzednim razem. Mimo że na jego terenie mają o wiele mniejsze szanse na pokonanie demona, postanawiają znów się z nim zmierzyć. Gracie opowiada, jak w 1519 roku wzięła udział w wyprawie konkwistadorów razem z Kay, która używała wówczas ciała hiszpańskiego arystokraty. Kiedy najeźdźcy zaczęli wybijać Azteków, postanowiła pomóc im i używając swoich rozwijających się psychicznych zdolności, mimo ostrzeżeń indiańskiego czarownika, połączyła się z magiczną energią w pewnej świątyni i przypadkowo otworzyła portal do świata Synraitha. Razem z Cuckoo udało jej się go zamknąć, ale wiedziała, że demon powróci, więc od tej pory przygotowywała się do walki z nim. Ludzie w końcu docierają do Synraitha. Gracie upatruje ich szansy w tym, że demon nie może ich zabić, ponieważ to zdestabilizowało by portal. Trójka telepatów prowadzona przez Kay rozpoczyna atak.

Szkoła Xaviera. Newton, Moira MacTaggert i Storm zajmują się Wolverinem i Dominiciem w ambulatorium. W pewnym momencie Ororo zabiera Destine’a ze sobą i mówi, że jest nim zauroczona i całuje go. Gdzie indziej, Gambit próbuje poderwać Sam, która nie wydaje się nim zainteresowana, dopóki Remy nie dotyka jej zbroi. Wtedy decyduje się z nim przejść, a kiedy są już sami, atakuje go, mówiąc, że przez pancerz wyczuła, że nie ma do czynienia z człowiekiem i jest pewna, że to samo odkrył Dominic. Wtedy pojawia się gotowy do walki Wolverine. Sam grozi Gambitowi, ale w tym momencie Cajun znika. Tymczasem Shadowcat i Cannonball oprowadzają po szkole Rory’ego i Pandorę. W pewnym momencie chcą wracać do pozostałych, ale Kitty mówi, że nie powinni ignorować poleceń Cyclopsa, jeżeli chcą zostać X-Men. Crusader bardzo cieszy się z tej możliwości, zaczyna myśleć nad nowym pseudonimem i chce przymierzyć kostium. Pandora natomiast wcale nie jest z tego zadowolona, ponieważ wszyscy zawsze uważają, że chce tego samego, co jej brat bliźniak, a w tym momencie powinni myśleć o zaginionym ojcu i siostrze. Gdzie indziej, grupa mutantów unieruchomiła Waltera, ale ten zaniepokojony losem jego rodzeństwa, wyrywa się z kajdan. Bez trudu radzi sobie z kilkoma X-Men, ale wtedy pojawia się jego kolejny przeciwnik, Juggernaut. Rozpoczyna się walka, która wstrząsa całą szkołą. Inni Destine’owie wiedzą, że dzieje się coś złego, ale pilnujący ich X-Men prośbą lub siłą nie pozwalają im dołączyć do Waltera.

W wymiarze Synraitha Adam również słyszy odgłosy walki, która tak jakby rozgrywała się tuż obok nich. Colossus postanawia zaatakować demona fizycznie, ale ten zsyła na niego ogień, który częściowo go roztapia. Destine zauważa, że Peter mimo to zranił Synraitha, więc może on, jako niezniszczalny, będzie mógł zrobić coś więcej. Colossus rzuca Adama w kierunku głowy demona, ale ten przelatuje przez portal. Po drodze widzi swoje dzieci walczące z X-Men, aż wreszcie ląduje w Danger Room, z którego został porwany Xavier. Tam atakuje go Wolverine, ale szybko rozpoznaje dawnego znajomego. Cyclops mówi, że Forge ostrzegał ich przed przybyciem intruzów, ale to było godzinę temu i dopiero teraz Adam się tu pojawił. Destine wyjaśnia, że jego rodzina i mutanci walczą ze wspólnym wrogiem i musi wrócić do wymiaru Synraitha. Aby go przed tym powstrzymać, Cyclops strzela do niego, a Iceman zamraża. Logan wreszcie orientuje się, co źle wpływało na jego zmysły i dźga Summersa pazurami. Ten zmienia się w treningowego robota, a Wolverine tłumaczy, że Synraith przejął kontrolę nad Danger Room i wykorzystał mechanizmy sali przeciw nim. Razem z Forgem i Storm eliminują resztę fałszywych X-Men, ale chwilę później pojawiają się kolejne sobowtóry, zarówno wrogów jak i przyjaciół. Nie wiedząc, co jest prawdziwe, a co nie, Forge każe Ororo zniszczyć mechanizmy pomieszczenia ukryte w podłodze. Kiedy Storm to robi, ludzie w świecie Synraitha widzą, że również znajdują się w Danger Room, a nie w innym wymiarze i orientują się, że przez ten cały czas zamiast odciągać demona od portalu, ściągali go w stronę Ziemi. Zauważają również, że niecierpliwy Synraith wykorzystał bardzo mały portal, który lada chwila się zamknie, więc Charles, Gracie i Cuckoo unieruchamiają demona, który w końcu ginie w przestrzeni międzywymiarowej. Wszystkie iluzje znikają i okazuje się wszyscy prawdziwi uczestnicy zdarzeń znajdują się w jednym miejscu, a Dominic wcale nie został zraniony przez Wolverine’a. Xavier pyta się Gracie, co będzie robić teraz, kiedy Synraith został na zawsze pokonany. Kobieta mówi, że zostanie psychoanalityczką lub komediantką. Destine’owie żegnają się z X-Men. Adam mówi, że raczej się już nie spotkają, ponieważ w obecnym świecie czują się jak pozostałości po minionej epoce i nie widzą w nim dla siebie miejsca. Kiedy znikają, Wolverine wyraża nadzieję, że jego stary przyjaciel się myli.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men & The ClanDestine #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.