Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #215

The Spectacular Spider-Man #215

The Spectacular Spider-Man #215

"The Predator and the Prey" - Part 1: "The Monster Within"

Postacie
Streszczenie

W kanałach Skorpion użala się nad swoim losem. Znajduje go tam milioner, który chce skorzystać z jego usług, dając jednocześnie Garganowi jakiś cel w życiu. Mac zgadza się wysłuchać konkretów.

W tym samym czasie syn milionera, Phillip Cussler, prosi w redakcji Daily Bugle, by Jonah pomógł mu znaleźć zaginionego ojca. Ten zgadza się, licząc na to, że historia zaciekawi czytelników. Robertson każe przydzielić reporterów do sprawy. Wybór pada na Parkera i Angelę Yin.

Cussler, korzystając z pomocy Gargana, niszczy dane w firmie syna, którą sam założył i z której został usunięty. Chce, żeby ten miał problem ze skarbówką. Mężczyźni opróżniają także sejf.

Następnego dnia Phillip pokazuje Jamesonowi zniszczenia dokonane w jego firmie. Domyśla się, że stoi za nimi jego ojciec. Przybyła z nimi Yin zwraca uwagę, że w pobliżu widziano Skorpiona. Naczelny Bugle'a ma niemiłe wspomnienia z Garganem - pomógł go stworzyć, by ten zniszczył Pajaka. Teraz jednak Jonah ma plan - poda, że Scorpion porwał starego Cusslera, i wykorzysta swoją gazetę do negocjowania z nim, dzięki czemu wzrośnie sprzedaż dziennika.

W innej części miasta tajemniczy mężczyzna ratuje dziecko przed potrąceniem przez samochód. Jego umiejętności i zwinność przypominają te, które posiada Spider-Man.

Spidey przesłuchuje informatora, który zdradza mu, iż Skorpion zbiera gang. Nie wie jednak, gdzie, i Spidey będzie musiał odwiedzić siedem możliwych celów ataku.

Redakcja Daily Bugle. Phillip Cussler i Jonah śledzą poprzez sieć komputerową wszystkie siedem sklepów. Nagle pojawia się informacja, iż w jednym z nich ktoś używa terminala po godzinach. Jonah, Phillip i Yin pędzą na miejsce.

Spidey odwiedza ostatni adres. Widząc pod sklepem grupkę oprychów, orientuje się, iż w końcu udało mu się znaleźć właściwe miejsce. Szybko radzi sobie z przeciwnikami. Słysząc zamieszanie, Skorpion włącza się do gry. Nie atakuje jednak Pająka, a schodzi do tunelu odpływowego. Spidey podąża za nim. Tam czeka na niego kilkunastu mężczyzn uzbrojonych w noże i kawałki rur. Spider-Man bez namysłu rzuca się do walki. Po chwili wszyscy przeciwnicy leżą powaleni.

Tuż nad studzienką stary Cussler przysłuchuje się walce. W tym samym czasie zjawia się tam Jonah, Angela i Phillip. Cussler każe im się nie zbliżać, grożąc przy tym trzymanym w ręku wielkim kluczem.

Spider-Man szuka Scorpiona. Po chwili znajduje go. Obaj przeciwnicy ścierają się w pojedynku.

W tym samym czasie powalenie przez Spidera mężczyźni dochodzą do siebie. Nagle atakuje ich zielona maź, która zalegała w kanale.

Spidey kilkoma potężnymi sierpowymi powala Gargana. Wychodząc ze studzienki, zauważa dziwną maź. Myśląc jednak, że się przewidział, zostawia ją w spokoju. Nagle atakuje go stary Cussler. Spidey instynktownie reaguje i powala go jednym ciosem. Widząc to, Jameson wykrzykuje, iż Spider-Man zaatakował mężczyznę. Po chwili przyjeżdża karetka i zabiera "ofiarę" do szpitala. Spidey odchodzi załamany, zamartwiając się, czy stary Cussler przeżyje.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #215

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.