Avalon » Serie komiksowe » X-Men/Spider-Man » X-Men/Spider-Man #2

X-Men/Spider-Man #2

X-Men/Spider-Man #2

"Last Hunts and Massacres"

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man jest świeżo po starciu z Kravenem, a X-Men przeżywają Mutant Massacre. W tym numerze Wolverine kontra Sabretooth i Storm z klasycznym mohawkiem na głowie.

Cytat

Spider-Man: "Hey, what am I, invinsible?"

Streszczenie

Dawno temu. Spider-Man udaje się na cmentarz, by powspominać Kravena - stoi w swoim czarnym kostiumie nad jego grobem. Następnie udaje się do jego posiadłości - chce się upewnić, czy łowca nie ma o nim żadnych danych. Jednak przeglądając dokumenty, natrafia na coś ciekawego. Dotyczy to X-Men. W pośpiechu wyrusza do siedziby mutantów, tam jednak nie spotyka oryginalnej drużyny. Zasataje Logana, Storm, Rouge i Dazzler. Ekipa jednak ma na głowie teraz inne zmartwienia - mają problemy z Marauders.Spider, próbując przekonać rozmówców, opowiada im o walce, jaką stoczył wraz z Jean, Scottem, Warrenem, Bobbym i Henrym przeciwko Kravenowi oraz Blobowi. Wtedy myśleli, że odnieśli zwycięstwo, jednak patrząc na papiery, które bohater znalazł w domu łowcy, wynika, że przegrali. Sergei pobrał X-Menom próbki DNA na polecenie Sinistera. To zaciekawia mutantów, ponieważ Marauders podają to imię jako imię ich przywódcy. X-Men i Spider razem wyruszają na miejsce spotkań Mr. Sinistera i Kravena. Wolverine wyczuwa tam zapach Sabretootha, który prowadzi do tuneli Morlocków. Spider-Man i X-Men postanawiają udać się tam. Nagle atakują ich Marauders. Rozpoczyna się zacięta walka. Najbardziej niezadowolony z obrotu sprawy jest Spider, z którym nikt nie chce walczyć. Bohater zastanawia się, czy przypadkiem nie jest niewidzialny. W końcu sprawę w swoje ręce bierze Arclight i zawala grunt pod bohaterami, którzy spadają piętro niżej. Znajdują tam nieudane klony oryginalnych X-Men. Marauders uciekają, a Arclight próbuje zasypać X-Men. Spider-Man pomaga sprzymierzeńcom i wszystkim udaje się uciec. Po wrogach jednak nie ma żadnego śladu.

Nad grobem Kravena stoi Mr. Sinister, próbuje doszukać się motywów samobójstwa łowcy. Dochodzi do wniosku, że musiało to wynikać z tego, że Sergei wiedział, że jego cząstka i tak będzie nadal żyła - dzięki Mr. Sinisterowi.

Autor: Undercik

Galeria numeru

X-Men/Spider-Man #2 X-Men/Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.