Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #213

The Spectacular Spider-Man #213

The Spectacular Spider-Man #213

"Typhoid Attack"

Postacie
Cytat

Spidey: "Sirens. Cops. Another day, another crime."

Streszczenie

Spidey po całej nocy walki z różnymi bandziorami ma dość. Zatrzymuje się jednak przy radiowozach i już w cywilnych ciuchach ogląda miejsce zbrodni. Zamordowano tam mężczyznę szlachtując go niczym świniaka. Ofiara ma na koncie sporo przestępstw związanych z pobiciami i morderstwami kobiet - okazuje się, że to już trzecie takie zabójstwo, a świadek twierdzi, że zabójcą była kobieta. Peter rozmawia ze świadkiem i daje jej numer telefonu do żony. Spidey postanawia znaleźć zabójczynię. Szybko wraca do domu, M.J. jednak nie ma. Łata więc strój i zaczyna poszukiwania.

Typhoid Mary ma policyjny wykaz mężczyzn znęcających się nad kobietami. Wybiera kolejną ofiarę - mordercę, któremu zabójstwo uszło na sucho.

M.J. czeka z kolacją na męża, ten jednak nie pojawia się. Kobieta odbiera telefon - dzwoni świadek zabójstwa, Mary. M.J. zaprasza ją do siebie. Kilkadziesiąt minut później w drzwiach staje Typhoid Mary! Kobieta zaczyna demolować mieszkanie i znika. Chwilę później do domu wraca Peter i wysłuchawszy relacji żony, prosi ją, by udała się do mieszkania ciotki. Przypomina jej, że ją kocha, i rusza na poszukiwania zabójczyni.

Typhoid Mary wchodzi do baru i po chwili zaczyna rozróbę z zaczepiającymi ją mężczyznami. Patrolujący miasto Spidey zostaje zwabiony przez krzyki. Pająk i Typhoid Mary zaczynają dziwną walkę. Po krótkiej wymianie ciosów i nazwaniu jej przez Pająka zabójczynią dziewczyna zalewa się łzami i ucieka. Spidey podąża za nią. Widzi, jak różne osobowości dziewczyny próbują przejąć kontrolę. W końcu udaje się to jednej z nich - Bloody Mary. Peter podąża za nią, dzięki czemu powstrzymuje ją przed zabiciem mężczyzny. Wywiązuje się walka, z której Mary ucieka, podpalając dach. Spidey woli ugasić pożar niż kontynuować bijatykę. Udaje mu się jednak umieścić przyczepić nadajnik do uciekającej przeciwniczki.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #213

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.