Avalon » Serie komiksowe » Daredevil Annual » Daredevil Annual #2007

Daredevil Annual #2007

Postacie
Cytat

Blach Tarantula: „I’d almost forgotten what it feels like to be shoot. It annoying.”

Streszczenie

Gdy normalny człowiek jest chory, to leży w łóżku. Ale Daredevil nie ma za bardzo na to czasu - właśnie walczy z członkami Yakuzy, która wykorzystała jego pobyt w pudle aby znów spróbować przejąć Hell’s Kitchen. W osłabionym stanie pokonuje prawie wszystkich, oprócz ostatniego, który czekał aż się zmęczy i teraz ma nad nim przewagę. Matt walczy ze wszystkich sił, ale kończy się to dla niego upadkiem z dachu do zbiornika z deszczówką. Wycieńczony szuka miejsce, gdzie mógłby bezpiecznie odetchnąć i ukrywa się w konfesjonale pobliskiego kościoła. Ale nagle słyszy, jak ktoś, biorąc go za księdza, próbuje się wyspowiadać -przez niego nie żyje kobieta. Ucieka tak szybko, ze Matt nie jest pewien, czy to nie były omamy.

 

Carlos LaMuerto, alias Black Tarantula wychodzi z wiezienia na zwolnienie warunkowe. W czasie spotkania ze swoim kuratorem odkrywa, że ten to skorumpowana gnida, której nic nie obchodzą przepisy, ani to, czy jego podopieczny wróci na drogę zbrodni czy też znajdzie sobie uczciwą robotę. Jeżeli Carlos chce pozostać na wolności, ma nie wplątywać się w większe afery i regularnie płacić łapówki. A ponieważ podawano mu w  więzieniu leki blokujące moce, to musi płacić dodatkowo za fałszowanie testów moczu tak, by wydawało się, że dalej zażywa specyfiki. Niezależnie czy je bierze, czy nie.

 

Foggy budzi chorego Matta mówiąc, że przyszedł do niego ogromny facet. Okazuje się, ze to Carlos, który szuka jakiejś pracy. Po namyśle Matt postanawia zatrudnić go do pomocy Dakocie.

 

Mieszkanie Carlosa znajduje się w tej samej dzielnicy, w której zaczynał przestępczą karierę w Ameryce. Tylko teraz całą dzielnica i jej mieszkańcy zeszli na psy. Już następnego dnia po wprowadzeniu natyka się na członków gangu. Ich szef to Little Loco - facet, którego jako dzieciaka Carlos sprowadził na złą drogę. Każe mu się odwalić, ale wymierzone w niego spluwy bandziorów uświadamiają mu szybko, że nie ma tu żadnej władzy.

 

Dakota wścieka się na Matta, że każe jej pracować z mordercą, ale akurat wchodzi Carlos. Jego pierwszym zadaniem jest przeszukanie bazy danych o zgonach w Hell’s Kitchen w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale nie idzie mu za dobrze - Dakota traktuje go jak idiotę, a komputer odmawia współpracy. Gdy Matt wraca do biura, zastaje tylko Dakotę, męczącą się z maszyną. Carlosa znajduje na mieście, gdzie zdobywa informacje w swoim stylu - przemocą. Mówi mu wprost, że może mu pomóc tylko, jeżeli będzie grał według jego reguł i odchodzi. Za rogiem atakuje go grupka wyrostków, pewnych, że mają do czynienia tylko ze ślepcem. Carlos ich powala, tłumacząc Mattowi, że ostatnio nie wygląda najlepiej i wolał nie ryzykować. Murdock stwierdza, że jednak ma dla niego pewną robotę. Wieczorem, jako Daredevil i Black Tarantula robią demolkę w kryjówce Yakuzy. Bandzior który poprzednio pobił Matta tym razem ucieka, a Daredevil zalicza upadek, próbując go ścigać. Carlos jest pod wrażeniem zgromadzonej przez zbiry ilości forsy i chce ją wykorzystać by wesprzeć ptrzbujących, ale Matt każe mu ją zostawić, co wywołuje kłótnię. W końcu to jednak Murdock stawia na swoim.

 

Obserwując miasto Carlos wspomina, jak ktoś mu powiedział, że na wolności wcale nie jest inaczej niż w pudle - można tylko podejmować więcej wyborów. Podejmuje więc jeden i nie bierze swoich leków.

 

Dakota daje Mattowi wykaz zgonów o który prosił. Szczególnie interesuje go przypadek starszej kobiety, która podcięła sobie żyły w wannie swojego apartamentu. Zakradając się do niego Daredevil znajduje ślady remontu i tego, że ktoś regularnie modlił się nad miejscem jej śmierci. Akurat wraca właściciel budynku z biblią, różańcem i świecami, więc Matt siłą wyciąga od niego co wie. Człowiek przyznaje, że był przy śmierci kobiety, ale to nie on ja zabił - wynajął cyngla, który to zrobił i upozorował samobójstwo, aby móc zarobić pieniądze na ponownym wynajmie. Matt dzwoni do Carlosa i pyta, czy nie zna mordercy - nazywa się Little Loco.

 

Black Tarantula wpada do meliny Little Loco i żąda wyjaśnień. Bandyta nie ukrywa, że zabił kobietę i nawet pokazuje ile na tym zarobił. Uznaje, że Carlos najwidoczniej zmienił strony i każe go rozstrzelać. Black Tarantula zarabia kilkanaście kulek, ale ponieważ znów ma moce, tylko go to złości. Morduje wszystkich bandytów. Littre Loco chce go przekupić, ale Carlos wpycha mu pieniądze go gardła, dławiąc na śmierć. Gdy na miejscu pojawia się Daredevil, Carlos wyjaśnia mu, że zrobił to, co musiał. Zabiera pieniądze i chce odejść, ale Matt uważa, że musi wrócić do wiezienia. Carlos go nokautuje, ulecza  i odchodzi.

 

Na drugi dzień kurator Carlosa odkrywa, że ktoś zdemolował mu gabinet, a Matt dostaje kilka segregatorów z aktami i list, w którym Carlos wyjaśnia, że musiał zabić Loco, bo to on go stworzył. Prosi aby przejrzał akta - są w nich dowody łamania prawa przez jego kuratora. Matt stwierdza, że jest już zdrowy i może skończyć porachunki z Yakuzą.

 

Carlos zostawia pieniądze w kościele i stwierdza, że musi naprawić swoje dawne błędy - ludzie potrzebują czasem kogoś kto może zrobić to, czego nie może zrobić Daredevil. Znów jest poszukiwany, ale pierwszy raz ma po co pozostać na wolności.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.