Avalon » Serie komiksowe » Eternals vol. 4 » Eternals vol. 4 #8

Eternals vol. 4 #8

Eternals vol. 4 #8

"Manifest Destiny" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Ikaris kontra Druig u stóp Śniącego Celestianina! To starcie przyciąga uwagę X-Men.

Cytat

Cyclops, odpowiadając na promień optyczny Druiga własnym: "Look, he's got little eye beams! Isn't that cute."

Streszczenie

Platon powiedział kiedyś Ikarusowi, że najważniejszą częścią dzieła jest początek i rzeczywiście, może być z siebie dumny, bo na początek udało mu się zaskoczyć Druiga, wprowadzając do gry X-Men. Ten uznał to za kpinę i zaatakował promieniem optycznym, ale gdy Cyclops odpowiedział znacznie silniejszą salwą, oczywistym stało się, że starcie jest nieuniknione. Obserwując trwającą walkę między Eternals służącymi Druigowi a mutantami, Ikaris jest zadowolony ze swojego wyboru i nade wszystko chwali ich pracę zespołową. Ceni sobie także walkę u boku Cyclopsa, którego uznaje za świetnego lidera.

350 milionów mil od Ziemi, Tiamut staje naprzeciw zbliżającej się Hordy, wstrzymując jej czarną falę. Ogłasza, że ma pokojowe zamiary, jednak zostaje uznany za intruza i dopiero po wzajemnej wymianie gróźb obie strony dochodzą do wniosku, że ich konflikt może rozgniewać Ostoję. Celestianin twierdzi, że nie zamierza ingerować w misję Hordy, ale chce ją ostrzec przed potencjalnie zgubnym błędem: ewolucja życia na Ziemi wymknęła się spod kontroli, a ilość zgromadzonej energii życiowej może przekroczyć limity konsumpcyjne Hordy. Rój Hordy rozszerza się, by zaprezentować swoją potęgę, jednak jej głos pyta, czym grozi przekroczenie limitu. Odpowiedź brzmi: zniszczeniem całego kwadrantu galaktyki, a po jej udzieleniu Celestianin usuwa się z drogi oświadczając, że mogą rozpocząć żniwa. Horda jednak waha się.

W Przedsionku niejaka Dominocanicus zbliża się do końca opowieści o tym, jak Horda spustoszyła jej planetę. Była jedną z ostatnich obrońców, którzy dopilnowali, by statek z ponad osiemdziesięcioma pasażerami bezpiecznie opuścił planetę - tylko tylu ich zostało z ponad trzech bilionów. Teraz jest gotowa, by odejść i znika w błysku światła. Jack nie zwraca na to większej uwagi, ale Sersi jest zaskoczona, więc wyjaśnia jej, że po śmierci Eternal trafia tutaj i może wrócić do życia przez komorę aktywacyjną lub odejść prawdziwie, jeśli jest gotowy. Ona najwyraźniej wciąż nie jest, więc dostaje kolejnego darmowego drinka.

Olympia. Thena wykrywa zbliżającą się do Ziemi ogromną masę i zawiadamia o tym Zurasa. Gdy oboje obserwują wyniki skanów, zjawia się Makkari oświadczając, że to odkrycie zwiastuje kres wszystkiego, bo pokazuje nadchodzącą Hordę.

Walka w San Francisco nie traci impetu. X-Men sprawiają teoretycznie silniejszym Eternals spore kłopoty, doskonale kryjąc wzajemnie swoje plecy, a tymczasem Ikaris korzysta z okazji, by dopaść Druiga.

Kalkulacje Hordy potwierdzają przypuszczenia Celestianina - ilość energii życiowej na Ziemi przekracza jej limit konsumpcyjny. Nie jest to jednak przeszkodą w żniwach, bo zdecydowano, że nadmiar energii zostanie przekazany bezpośrednio do Ostoi. Tiamut potwierdza, że przekaże tę informację Ostoi, ale gdy głos Hordy każe mu się usunąć z drogi, pozostaje na miejscu.

Ikaris ratuje Cyclopsa spod gruzów budynków i wspólnie decydują, że pora skończyć zabawę i wytoczyć ciężką artylerię. Na komendę, X-Men po kolei obezwładniają zwiedzionych ich wcześniejszą postawą przeciwników i wkrótce na polu walki zostają tylko Druig i Legba. Ikaris atakuje tego pierwszego i serią potężnych ciosów niemal wbija w ziemię. Domaga się, by Druig uznał jego wyższość i przyłączył się do pozostałych, ale ten nadal twierdzi, że ma inne plany. Legba zauważa jednak, że mogą nie mieć innego wyjścia, bo niebo poczerniało właśnie, zwiastując przybycie Hordy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Eternals vol. 4 #8 Eternals vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.