Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #50

New Avengers #50

Postacie
Zapowiedź

W jubileuszowym numerze obejrzycie monumentalne starcie New Avengers z Dark Avengers!

Cytat

Spider-Man do Wolverine'a: "You've had sex?"

Streszczenie

Apartament Kapitana Ameryki. Avengers z niedowierzaniem oglądają w telewizji swoją mroczną wersję pod przewodnictwem Normana Osborna alias Iron Patriota. Kolejno próbują też rozgryźć, kto kryje się pod maskami poszczególnych Dark Avengers. W rezultacie dochodzą do mało optymistycznego wniosku, że ci samokreowani obrońcy ładu i porządku w mieście to w większości psychopatyczni mordercy o sadystycznych skłonnościach. Największe zainteresowanie wzbudza nowy Wolverine, wobec czego Logan zmuszony jest przedstawić wszystkim swojego syna Dakena. Po wspólnej naradzie zgromadzeni dochodzą do przekonania, że przede wszystkim należy zdyskredytować Dark Avengers i zmusić ich do pokazania społeczeństwu swego prawdziwego oblicza. Niespodziewanie chęć pomocy deklaruje Spider-Woman. Wybrane zostaje zatem miejsce, w które Jessica ma zwabić Osborna i jego ludzi i gdzie Avengers zastawią na niego pułapkę.

Wieża Avengers. Poranny briefing Dark Avengers przerywa pojawienie się Spider-Woman. Ta sprzedaje Osbornowi historyjkę o chęci przyłączenia się do niego po tym, jak wcześniej została odrzucona przez Avengers. By nieco uwiarygodnić tę wersję, podaje Osbornowi obecną lokalizację swych towarzyszy.

Dawna siedziba Hellfire Club. To właśnie w zrujnowanym budynku Avengers postanowili zastawić pułapkę na Dark Avengers. Nagle Logan i Spider-Man zostają zaalarmowani przez swoje zmysły. Coś jednak nie jest w porządku, gdyż już za chwilę zostają zaatakowani przez Hooda i jego armię. Walce z góry przygląda się Norman Osborn ze swoją świtą. Nie zamierza jednak interweniować, a po chwili Iron Patriot i jego ludzie udają się na pokład Quinjeta i odlatują. Tymczasem poniżej walka trwa w najlepsze. Wróg zdaje się zyskiwać przewagę nad Avengers, dlatego Ms. Marvel każe Spider-Woman uderzyć w siebie wszystkimi swoimi siłami. Przyjętą energię oddaje na zewnątrz w potężnym wyładowaniu, które pozbawia przeciwnika przytomności. Wykorzystując okazję Avengers ewakuują się bezpiecznie.

Apartament Kapitana Ameryki. Trwa burzliwa wymiana zdań dotycząca ostatniej potyczki. Wszyscy zastanawiają się, co łączy Normana Osborna i Parkera Robbinsa. Drew obwinia siebie o tę porażkę. Bardzo zależało jej na zmyciu złej sławy po Inwazji, a tu pierwsze zadanie i od razu wpadka. Niektórzy próbują pocieszać dziewczynę. Tymczasem Clint decyduje się na radykalny krok.

Program telewizyjny zostaje przerwany, by nadać ważne oświadczenie. Na ekranie pojawia się Clint Barton, który nie owijając w bawełnę mówi, co myśli o Normanie Osbornie i jego Dark Avengers. Ujawnia też koneksje łączące Normana Osborna i Parkera Robbinsa, dwóch znanych kryminalistów. Ronin oficjalnie stwierdza, że dalsza publiczna przestępcza działalność Iron Patriota powinna zostać przerwana i że nie może być na nią społecznego przyzwolenia. Wzywa mieszkańców do przeciwstawienia się temu złu i zobowiązuje się stanąć do walki wraz z nimi.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #50 New Avengers #50 New Avengers #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.