Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #22

Avengers: The Initiative #22

Avengers: The Initiative #22

"Disassembled" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Initiative Disassembled trwa. Oryginalni New Warriors powracają, ale czy pomogą, czy tylko spotęgują zamieszanie?

Cytat

Night Thrasher o Ragnaroku: "Don't let him scare you. He's not Thor. He's just some ghetto-ass clone!"

Scarlet Spider 1: "Yes, just a pathetic imitation."

Night Thrasher: "I didn't mean it like that."

Scarlet Spider 2: "We know exactly what you meant."

Streszczenie

Natychmiast po przybyciu na miejsce, New Warriors angażują się w pojedynek z Ragnarokiem, ale ten tylko kpi sobie z nich wykrzykując, że nie są godni miana wojowników. Justice odgryza się oświadczeniem, że on nie ma prawa używać imienia Thora, to zaś sprawia, że klon wpada w morderczy szał.

W innej części bazy Ultragirl kończy przebierać się w swój stary kostium, wciąż nie mogąc uwierzyć, że Osborn mógł tak po prostu zabronić jej używania stroju, który Miss Marvel wręczyła jej osobiście. Towarzysząca jej Cloud 9 nie rozumie, o co tyle szumu, ale stara się służyć wsparciem. Tsu-Zana rozwodzi się nad zmianami, jakie Osborn zamierza prowadzić w Inicjatywie, podkreślając co chwilę, jak bardzo go nie lubi i jak nie podobają jej się te pomysły. Gdy zbliżają się do wyjścia, zauważają gorączkowo biegających tam i sam strażników orientując się, że coś musiało się stać. Cloud 9 natychmiast przyłącza się do ewakuacji cywilów, ale Ultragirl staje jak wryta, gdy zauważa Vance'a.

Kiedy Rage pada od ciosu młota, Slapstick postanawia odwdzięczyć się przeciwnikowi tym samym, jednak to on zostaje dosłownie stłuczony na placek. Justice próbuje zatrzymać Ragnaroka w polu kinetycznym, by dać szansę Scarlet Spiderom na dostanie się do systemów sterujących cyborga. Okazuje się jednak, że zostały one zastąpione obcym oprogramowaniem, odpornym na technologię Starka w ich kombinezonach. Klon odrzuca wszystkich wyładowaniem błyskawic i zamierza dobić Vance'a, ale wtedy Ultragirl rzuca się na niego.

W pobliżu, kierujący ewakuacją Gauntlet dochodzi do wniosku, że w ten sposób marnują tylko czas i postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Przy pierwszej okazji atakuje Ragnaroka i odrzuca jak najdalej od zabudowań, a następnie zbiera wszystkich zdolnych do walki bohaterów i rusza w ślad za nim. Na ich widok, Ragnarok ciska młotem w Tigrę, a ta ledwie unika ciosu i wycofuje się oświadczając, że bardziej przyda się przy ewakuacji, a zatajając swoją ciążę. Tymczasem przeciwnik rozpętuje burzę z piorunami, by dowieść, że zasługuje na imię, które sobie wybrał.

Po przeciwnej stronie globu, członkowie Shadow Initiative kończą pierwszy etap rozpoznania, potwierdzając obecną sytuację w Madripoor. Typhoid Mary wraca ze zwiadu z informacją, że Hydra jest wciąż aktywna na wyspie, chociaż zeszła do podziemia. Mówi, że udało jej się też namierzyć Hardballa, ale najwyraźniej sama również została odkryta, bo w tym momencie otacza ich oddział Hydry z Rogerem na czele i Scorpion u jego boku.

Justice uskutecznia nowy plan, który ma na celu odebranie przeciwnikowi broni. Dzięki skutecznemu, zmasowanemu atakowi, młot trafia w ręce Scarlet Spidera, który próbuje wyłączyć jego mechanizmy, jednak klon uwalnia się od atakujących i zabija go wyładowaniem elektrycznym. Ostatni ze Spiderów opłakuje brata, kiedy na pole bitwy wkracza Baron von Blitzschlag. Kpiąc z Ragnaroka prowokuje go do ataku i absorbuje kolejne wystrzeliwane w jego stronę błyskawice, odzyskując siły. Z pomocą Scarlet Spidera i hologramów udowadnia, że potrafi tworzyć klony oraz że stworzył również jego. Słysząc to wszystko i dowiadując się, że prawdziwy Thor mieszka teraz w Oklahomie, klon oświadcza, że w takim razie jest lepszy od oryginału, który przestał być godny swojego boskiego pochodzenia, po czym odlatuje z zamiarem pokonania go i zajęcia przysługującego mu miejsca w Asgardzie.

Członkowie Inicjatywy powoli dochodzą do siebie i podnoszą się z ruin. Thor Girl pomaga Traumie i stwierdza, że jest godny miana wojownika, jednak gdy on już próbuje rozpocząć flirt, ona gasi go w zarodku oświadczeniem, że mimo wszystko nie może się równać z prawdziwym Thorem. Baron próbuje namówić ostatniego ze swoich "synów", by pozostał z nim, jednak Patrick oświadcza, że nie chce mieć z nim nic wspólnego i oddala się, zabierając ciało brata. Gauntlet dziękuje New Warriors za pomoc i w zamian oferuje im łagodne traktowanie, jeśli teraz oddadzą się w ręce władz, czym wywołuje głośne protesty Ultragirl. Justice oświadcza jednak, że nie przybyli im na pomoc - to był tylko zbieg okoliczności, bo tak naprawdę przybyli po ciało prawdziwego Michaela van Patricka, by pochować je z godnością. Nie czekając na reakcję, wyrywa komorę z nim ze ściany laboratorium i odlatuje.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #22 Avengers: The Initiative #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.