Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #27

Moon Knight vol. 5 #27

Moon Knight vol. 5 #27

"Down South" - Chapter Two

Postacie
Zapowiedź

Marc Spector może być martwy, ale Moon Knight żyje. Kłopoty znajdują ukrywającego się w mrocznym podziemiu Meksyku ściganego mściciela, gdy lokalny właściciel ziemski zatrudnia go do zapewnienia bezpiecznego powrotu swej córce. Problemem jest to, że ktokolwiek trzyma dziewczynę, jest także na celowniku Punishera, który dotarł do Meksyku w poszukiwaniu rosyjskich bandziorów. A jeśli to nie wystarczy, następny łowca dołącza do zabawy. Ktoś z okolicy. Wkracza: Toltec.

Cytat

Carmen: "The man you met is many things. A heroin merchant. A murderer. A rapist. And yes, my father. May the eyes of God look down upon him."

Jake: "God ain't gonna help you right now. I am."

Streszczenie

Punisher rozpoznaje, że celuje w Lockley'a. Zabiera swój sprzęt i opuszcza punkt obserwacyjny.

Jake z Carlosem opracowują plan działania. Lockley zaznacza, że akcja ma się odbyć bez ofiar, co nie za bardzo odpowiada Warlusowi. Amerykanin jest jednak w tej sprawie nieugięty. Sprawdza jeszcze, czy mają wszystko, czego potrzebują, po czym udają się do klubu, by odprężyć się przed akcją. O godzinie dwudziestej trzeciej wyruszają.

Jake upewnia się, że wszyscy wiedzą, co mają robić. Wraz z Carlosem udają się do więzienia. O ustalonej godzinie Warlus wysadza samochód stojący przed wejściem, a pozostała dwójka rozbija jedną ze ścian i dostaje się do środka. Strażnicy wybiegają na zewnątrz. Dwóch z nich zostaje zastraszonych przez Jake'a i Carlosa. Wydobywają z nich ostatnie informacje i Lockley rusza dalej w poszukiwaniu dziewczyny. W piwnicy obezwładnia ostatniego strażnika i odnajduje Carmen. Uwalnia ją, jednak gdy dziewczyna dowiaduje się, kto go przysłał, rzuca się na Jake'a. Ten wiedząc, że nie mają za dużo czasu, nokautuje ją prawym prostym i opuszcza wraz z nią wiezienie. Szybko dostają się wraz z Carlosem do samochodu i odjeżdżają.

Na miejscu zbiórki szybko przenoszą Carmen do innego samochodu, a Jake domaga się odpowiedzi. Wie już, że coś jest nie tak. Uzyskuje je dość szybko, gdy Warlus przykłada mu pistolet do głowy. Lockley powala go szybkim ciosem w szczękę. Atakuje Carlosa, który rani go w ramię. Udaje mu się go obezwładnić kopniakiem i rozbić jego głową szybę w samochodzie. Warlus, który zamierza się na niego z nożem, dostaje kulkę prosto między oczy, a po chwili dostaje również kilka razy w tułów. Jake wykorzystuje okazję i ucieka, zastanawiając się, kto strzelał i mu pomógł.

Alcantara dostaje telefon informujący go, że Lockley uciekł i załatwił obu jego ludzi. Domaga się, by znalazł się ktoś, kto wykona porządnie to zadanie, bez względu na koszty.

W motelu Carmen domaga się uwolnienia. Jake pozwala jej odejść, o ile chce ona zginąć na ulicy. Przedstawia jej swoją wersję, domaga się od niej odpowiedzi i przeprasza, że ją uderzył. Dziewczyna odpowiada, że to nie pierwszy raz, gdy była bita. Przyznaje, że Alcantara jest jej ojcem, choć przede wszystkim jest on handlarzem narkotyków, gwałcicielem oraz mordercą. Opowiada o tym, jak przed kilkoma miesiącami skontaktował się z nią agent pracujący w DEA [ang. Drug Enforcement Administration], który rozpracowywał kartel narkotykowy. Jej ojciec przygotowywał sojusz pomiędzy jego ludźmi a potężną rodziną rosyjską, który nazywa "Fuzją". Policja przedstawiła jej propozycję: jeśli będzie współpracować, pomogą jej w opuszczeniu Meksyku i zostaniu amerykańską obywatelką. Okazało się jednak, że całą sprawa wydłużyła się w czasie do kilku miesięcy i Alcantara dowiedział się o wszystkim. Teraz zamierzał zabić ją na oczach swoich nowych przyjaciół, by pokazać im, jakim jest potworem. Jake'a zastanawia to, co powiedziała wcześniej. Pytała, czy ludzie, z którymi był, zostali wypatroszeni. Carmen tłumaczy, że ktoś morduje ludzi jej ojca. Początkowo myślano, że to inny kartel, ale okazało się, że to nieprawda, ponieważ ten ktoś nie używa do zabijania pistoletu.

Po zakończonej walce zapaśniczej Juan prosi Rigo Zapatę o chwilę rozmowy. Proponuje jemu i jego bratu Gustavo pracę dla Alcantary. Zleca im odnalezienie i dostarczenie Carmen. Ostrzega ich przed Lockley'em. Ci twierdzą, że niepotrzebnie się tak denerwuje. Są w końcu Braćmi Zapata.

Jake chce zdobyć samochód, kiedy zrobi się ciemniej. Zamierza odwieźć Carmen w jakieś bezpiecznie miejsce, a samemu odwiedzić Alcantarę, który złożył mu obietnicę, i ma zamiar dopilnować jej dopełnienia. Gdy wychodzi, Carmen znajduje w jego torbie strój Moon Knighta.

Spacerując po ulicach, Jake nie zauważa, że w jednym z zaułków leży dwóch ludzi z odciętymi kończynami i połamanymi kośćmi, a obok nich klęczy sprawca tej zbrodni: Toltec.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27 Moon Knight vol. 5 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.