Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #22

Mighty Avengers #22

Mighty Avengers #22

"Earth's Mightiest" - part 2 of 3 - "The Writing on the Wall"

Postacie
Zapowiedź

Avengers Assemble! Scarlet Witch! Hank Pym! Hercules! Vision! Stature! Hulk! Jocasta! USAgent! Iron Man! Tej grupie przyjdzie zmierzyć się z dawnym sojusznikiem...

Cytat

U.S.Agent: "M9 semi-automatic. What you got?"
Wasp: "The Stinger. It focuses my bio-energy into powerful stun-beam."
U.S.Agent: "Stun-beam? No time for subtlety, my $@#"

Streszczenie

Wcześniej. Quicksilver razem z Knights of Wundagore próbuje znaleźć ostatnią kartę z księgi Darkhold przed Modredem. Niestety, po raz kolejny pojawia się na miejscu za późno, nawet mimo swojej niezwykłej mocy. Modred zabiera stronę z Biblioteki Watykańskiej, po czym znika przed samym nosem Maximoffa. Pietro dostaje jednak informację, że czarodziej pojawił się właśnie w Darque Hold, jaskiniach pod górą Wundagore, gdzie Chthon napisał księgę. W czasie biegu Pietro przypomina sobie, jak zawiódł wszystkich, których znał i pozostali mu tylko Rycerze Wundagore, rodzina, której jeszcze nie zawiódł i która jest jego szansą na odkupienie.

Quicksilver wpada na miejsce rzezi swoich przyjaciół, a Modred natychmiast więzi go. Wystraszona Bova tłumaczy, że same słowa nie wystarczą do sprowadzenia Chthona, a dziecko Magdy będzie idealnym naczyniem na esencję demona.

Transia. Teraz. W szeregach Avengers panuje chaos. Cassie atakuje Wandę, która okazuje się projekcją astralną, Walker próbuje aresztować Herculesa i Cho, a Hulk nie stawia sobie ograniczeń i walczy ze wszystkimi, przy czym rani Jocastę. W końcu Hulk ucieka, a Chthon rozbawiony obserwuje całą sytuację, po czym rusza siać zniszczenie na świecie, używając superszybkości Quicksilvera.

Pokonując kolejne kontynenty, demon cytuje księgę, przez co nagina rzeczywistość na swój obraz. Obserwujący sytuację z kosmosu Stark dostrzega w ruchach Chthona wzór. Ląduje w końcu na jakimś odludziu, gdzie dostrzega go Wanda. Teleportuje w to miejsce Hulka, który ma być testem dla Iron Mana. Zielony Olbrzym zaczyna przypominać sobie to, co stało się z Caierą i jego światem przez Illuminati, po czym atakuje mężczyznę.

W jednym z barów Avengers Pyma omawiają wspólnie wydarzenia z ostatnich godzin. Kelner oznajmia zebranym, że z Maximoffami zawsze były kłopoty i przypadkowo informuje ich o tym, że Quicksilver udał się do Darque Hold. Jarvis mówi o tym Hankowi, nakrywając go w dość dziwacznej sytuacji podczas naprawy Jocasty. Pym każe zostać Jarvisowi z Cho i monitorować androida, po czym z resztą rusza do jaskiń.

Po drugiej stronie góry Wundagore Iron Man nadal walczy z Hulkiem, który atakuje go silnikami rakietowymi, dzięki którym Stark poleciał w kosmos. Tony uderza w swoją technologię repulsorem, włączając równocześnie osłony zbroi. Okolicą wstrząsa wybuch. W tym samym czasie, Avengers wchodzą do Darque Hold i natrafiają tam na ściany pokryte magicznymi runami. Pojawia się Modred, a ze wspomnianych wcześniej ścian formują się dziwaczne monstra, które otaczają zespół. Po drugiej stronie świata Chthon wyczuwa, że coś dziwnego dzieje się z górą i natychmiast zawraca. Zespół powoli odpiera atak napastników. W czasie, gdy całości przygląda się uśmiechnięty Modred, Bova "rozmawia" z Darkhold i nagle atakuje magika księgą. Ten z łatwością odpiera atak kobiety, lecz nagle dostaje w twarz promieniem repulsora. Iron Man rzuca na ciało Modreda nieprzytomnego Bannera oznajmiając, że jeśli nikt nie ma nic przeciwko, to on teraz przejmie dowodzenie.

Z boku Bova nadal porozumiewa się z Darkhold. Okazuje się, że w księdze uwięziony jest Quicksilver, który każe jej "zanieść" się do Avengers, gdyż tylko oni mogą w jakiś sposób go stąd wyciągnąć.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #22 Mighty Avengers #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.