Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #47

Captain America vol. 5 #47

Captain America vol. 5 #47

"Old friends and enemies" - Part 2 of 3

Postacie
Zapowiedź

Nowy Captain America wpada w łapy przeciwników w Chinach! Jego sekretna przeszłość jako Winter Soldiera może wyjść na światło dzienne. I co robią Namor z Black Widow w czasie, gdy Bucky stawia czoła swojej mrocznej przeszłości?

Cytat

James: "Haven't been hit that hard in a long time. Felt like Wolverine decked me."

Streszczenie

Taipei. Man With No Face zdaje relację profesorowi. Winter Soldier został zarejestrowany przez kamery. Są także naoczni świadkowie. Wczorajszej nocy uderzył na trzy placówki. Zhang Chin każe namierzyć przeciwnika i wysłać na niego ciężko uzbrojone oddziały.

James atakuje kolejny ośrodek badawczy. Wie, że profesor chciał, aby śledził najemników tutaj. Wie, że specjalnie pokazano mu ciało Human Torcha. Dlatego postanowił przypomnieć, kim jest Winter Soldier. Robi dużo hałasu i dużo zniszczeń. Sam chce zmusić profesora do działania. Wysadza budynek i eliminuje żołnierzy z bronią w ręku. Nagle sam znajduje się pod ciężkim ostrzałem. W tym momencie przez radio kontaktuje się z nim Natalia. Płynie ona łodzią i sama jest ścigana. Ma pretensje do kochanka, że ukrywał przed nią informacje. Jest przestępcą wojennym w Chinach. Dodatkowo profesor Chin ma do niego uraz osobisty. Cap nie chce jej powiedzieć, gdzie jest teraz. Walczy teraz z opancerzonymi przeciwnikami. Spada z pomostu i pozwala się aresztować. Wszystko jest częścią planu, a całe zdarzenie z daleka obserwuje Namor. Natalia zdaje sobie sprawę, na jaki idiotyczny plan wpadł James. Sama stara się zgubić pościg. Kilka celnych strzałów rozwala sieć na nabrzeżu i do wody wpada uwolniony z niej towar. Dzięki temu łódź pościgowa rozwala się. Teraz Widow może wrócić do swoich przemyśleń. Wie, że tu nie chodzi o zrobienie z siebie przynęty. Wewnętrznie Bucky czuje, że zasługuje na karę.

Winter Soldier odzyskuje przytomność w opuszczonym budynku. Jest przywiązany łańcuchami do krzesła. Cieszy się, że zgodnie z przewidywaniami nie zabili go od razu. Jednak pole zakłócające źle wpływa na jego mechaniczną rękę. Teraz musi czekać, aż jego dawny partner z Invaders go uwolni. Ten właśnie włamuje się do laboratorium. Nie podoba mu się, że musi się ukrywać i skradać jak pospolity złodziej. Do Jamesa przychodzi Zhang Chin i na dzień dobry poraża go prądem. Profesor nie liczył, że dożyje tego dnia. W końcu wszyscy twierdzili, że jego wróg nie żyje. Dziwi się tylko, czemu nie założył swojego nowego stroju. James odpowiada, że nie chciał zhańbić munduru. Jego poczucie winy jest jednak spóźnione.

W tym samym czasie Black Widow dostaje się do łodzi podwodnej, którą Cap zostawił niedaleko brzegu. Znajduje tam liścik, odbiornik GPS oraz schowany strój Captaina America. Okazuje się, że jest ona planem B. Z powrotem w laboratorium profesora James dowiaduje się, że od początku chodziło tylko o zdobycie szczątek Torcha. On jest tylko bonusem. Zhang chce osiągnąć wyższe dobro, a DNA i struktura komórek jego dawnego kompana będą do tego idealne. Czas na demonstrację. Profesor uwięził dwóch swoich ludzi. Do komory wpuszcza gaz. Zawiera on wirusa opracowanego z kodu genetycznego Human Torcha. Po chwili ofiary eksperymentu stają w płomieniach i giną straszną śmiercią. Chin nie przejmuje się groźbami i wyzwiskami. W następnym zbiorniku z wodą jest nieprzytomny Namor. Mimo błagań Jamesa szaleniec uwalnia wirusa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #47 Captain America vol. 5 #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.