Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #10

Invincible Iron Man #10

Invincible Iron Man #10

"World's Most Wanted" - part 3: "No Future"

Postacie
Zapowiedź

Tony Stark, Maria Hill i Pepper ciągle są w ogromnych kłopotach. Ścigany przez Normana Osborna i jego H.A.M.M.E.R., Stark decyduje się na desperacki krok...

Cytat

Tony Stark/Pepper Potts/Maria Hill: "Well. No turning back now."

Streszczenie

Konferencja prasowa Normana Osborna, Góra Thunderboltów. Odpowiadając na pytania dziennikarzy dyrektor H.A.M.M.E.R. mówi, że informacje posiadane przez niego na temat wiedzy Tony'ego Starka o planowanej przez Skrullów inwazji są tajne, że James Rhodes znajduje się w kręgu zainteresowań jego organizacji oraz że technologia Iron Mana będzie konfiskowana. Kat Farrell pyta się, czy Stark jest o coś oskarżany, na co Norman odpowiada, że na razie jest on potrzebny do udzielenia odpowiedzi na pewne pytania. Dodaje również, że nie przejmuje się jego firmą, ponieważ po ostatnich wydarzeniach praktycznie ona nie istnieje.

Siedziba Stark Industries w Long Island. Pepper otrzymuje raporty na temat postępów w likwidacji firmy. Zastanawia się, dlaczego Tony jej wyznaczył to zadanie, na co jeden z pracowników stwierdza, że być może Stark chciał, aby to zrobiła osoba, do której ma pełne zaufanie.

Funtime, Inc. Tony mówi Marii Hill, że wysyła ją do Austin, siedziby jednej z jego firm, Futurepharm. Daje jej instrukcje, dzięki którym będzie mogła odnaleźć tam wśród tysięcy twardych dysków ten właściwy, który ma potem przekazać Kapitanowi Ameryce. Hill nie jest pewna, czy uda jej się go odnaleźć i uważa, że w obecnej sytuacji nie powinni się rozdzielać. Stark stwierdza, że ona, podobnie jak Pepper, ma swoje zadanie, a on musi tutaj dokończyć czyszczenie swojej pamięci i pozbycie się składowanych tu pancerzy. Maria zastanawia się, ile ich jest, więc Tony pokazuje jej – i jest ich naprawdę sporo. Tony podkreśla, że ta i inne zbrojownie, których ma kilka, nie mogą wpaść w ręce Osborna i przyznaje, że pokpił sprawę doprowadzając do obecnej sytuacji. Przeprasza ją i całuje, po czym stwierdza, że to było nieodpowiednie. Marii jednak to w tej chwili nie przeszkadza i para zaczyna się kochać.

Long Island. Pepper ogląda program z udziałem Victorii Hand, w którym asystentka Osborna mówi, że Tony ma się poddać jutro rano w Parku Odbudowy (dawnym Central Parku). Jeżeli tego nie zrobi, zostanie uznany za zbiega. Potts ze złością niszczy telewizor i zaczyna demolować biuro. Nagle pod jednym ze zdjęć wiszących na ścianie znajduje mechanizm otwierający tajny pokój, w którym czeka pancerz wyglądający na taki, który jest noszony przez kobietę.

Park Odbudowy, następnego dnia. Iron Patriot, Victoria Hand, oddział H.A.M.M.E.R., przedstawiciele mediów i tłum gapiów czekają na przybycie Tony'ego. Osborn chętnie pozuje do zdjęć, a kiedy asystentka mówi mu, że jest piętnaście minut po wyznaczonym czasie, ogłasza, że właśnie wydał nakaz aresztowania Starka, który jest oskarżony o różne zbrodnie, między innymi o zdradę popełnioną przeciw całej Ziemi.

Long Island. Do tej, jak i do wszystkich zakładów Stark Industries na całym świecie, wkraczają oddziały H.A.M.M.E.R. W gabinecie prezesa nie znajdują Pepper Potts, ale odkrywają tajną, pustą już komnatę i tunel prowadzący na dach budynku. Tam kobieta ubrana w pancerz szykuje się do odlotu.

Funtime, Inc. Maria budzi się sama i znajduje wiadomość od Tony'ego, w której ten każe jej wysadzić budynek i uciekać. Pancerze, z których jednego brakuje, mają już umieszczone na sobie ładunki wybuchowe. Będąc na zewnątrz, Hill detonuje je i, podobnie jak Tony i Pepper, zdaje sobie sprawę, że teraz nie ma już odwrotu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #10 Invincible Iron Man #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.