Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #1

Black Panther vol. 5 #1

Black Panther vol. 5 #1

"Deadliest of the Species" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Okazuje się, że Black Panther, podobnie jak Kopernik i Curie-Skłodowska, też jest kobietą. Co stało się z T'Challą? I kto kryje się za maską Pantery?

Cytat

S'yan: "Our king is in a coma. His bodyguards, the Dora Milaje, are missing or dead. (...) No one wants to discuss the worst-case scenario, but we cannot avoid the obvious: As of this moment, Wakanda has no Black Panther."

Streszczenie

Królowa Ororo udaje się na spotkanie z młodzieżą mieszkającą na peryferiach Wakandy. Gdy staje przed nimi i zaczyna odpowiadać na pytania, na niebie pojawia się samolot T'Challi. Ochroniarze Storm zauważają, że zbliża się on niebezpiecznie szybko, a stacja kontrolna informuje, że otrzymują zautomatyzowane wezwanie na pomoc. Ororo próbuje spowolnić samolot za pomocą wiatru, ale prędkość pojazdu jest zbyt szybka i wbija się on w ziemię. Przeszukująca wrak królowa znajduje swojego męża w krytycznym stanie, powtarzającego, że wpadli w zasadzkę.

Pięć godzin temu. T'Challa i Dora Milajae lądują w pałacu w Latverii, obserwując zbliżającego się pod wodą Namora. Po chwili dwaj królowie podają sobie ręce, stwierdzając, że mają wiele do omówienia.

Teraz. Ramonda i Shuri spieszą do szpitala, jednak S'yan nie chce ich wpuścić do sali. Musi się jednak ugiąć na rozkaz Ororo, która następnie prowadzi teściową i szwagierkę do pomieszczenia, w którym leży nieprzytomny T'Challa.

Cztery godziny temu. Namor i Panther omawiają dojście Normana Osborna do władzy w Ameryce. Sub-Mariner ujawnia T'Challi, że szef H.A.M.M.E.R. wyciągnął rękę do niego i kilku innych osób [przedstawicieli Cabal – przyp. S_O]. Król Wakandy odpiera, że Osborn jest szaleńcem i ta koalicja długo się nie utrzyma, ale właśnie dlatego Namor o tym wspomniał – gdy to nastąpi, będą potrzebować rozważnego członka, który nimi poprowadzi. T'Challa przypomina, że nie dołączył do złożonego z prawych ludzi Illuminati, więc tym bardziej nie chce należeć do tej grupy i pyta, jaki miałby w tym cel. Atlantyda stwierdza więc, że celem jest ochrona Wakandy – dotychczasowi sprzymierzeńcy Panthera są zbyt słabi, by w razie czego pomóc jego państwu. T'Challa odpiera, że ledwo kilka tygodni wcześniej Wakandyjczycy samodzielnie pokonali armię Skrullów, która chciała wymazać ich z mapy świata i że ich państwo od zawsze było samotną wyspą. Następnie żegna się z Namorem.

Teraz. Doktor B'Gali informuje rodzinę królewską, że T'Challa nadal znajduje się w stanie krytycznym i obecnie jest w śpiączce, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek jednoznacznie stwierdzić. Ramonda każe się informować na bieżąco. Po chwili S'yan postanawia zwrócić uwagę na istotny fakt – ich czempion jest jedną nogą na tamtym świecie, a ktokolwiek doprowadził go do tego stanu, doskonale zdaje sobie z tego sprawę i możliwe, że w tej właśnie chwili przygotowuje atak na Wakandę. Ramonda, choć niechętnie, zgadza się z nim – potrzebują nowego Black Panthera. Pytanie tylko, kto nim będzie.

Trzy godziny temu. T'Challa przed swoim samolotem spotyka Doctora Dooma wraz z oddziałem robotów bojowych. Dyktator stwierdza, że z góry znał odpowiedź Panthera na propozycję Namora i dodaje, że obaj za nic sobie mają dyplomację. T'Challa wraz z Dora Milajae staje w pozycji bojowej, oznajmiając, że w trójkę spokojnie pokonają Dooma. Ten odpiera, że zaraz się przekonają, czy to prawda.

[Uwaga: w numerze znajduje się także "Black Panther Saga", ilustrowany opis historii Black Panthera]

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1 Black Panther vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.