Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #12

X-Force vol. 3 #12

X-Force vol. 3 #12

"Suicide Leper" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Cyclops i Wolverine próbują pokonać rosnące problemy zagrażające mutantom, jednocześnie próbując utrzymać istnienie X-Force w tajemnicy. Warpath szuka zemsty, Wolfsbane zaginęła, a X-23 odcina kawałki ciała z Vanishera. Ale najgorsze, iż jedno śmiertelne w skutkach działanie mutantów doprowadzi do zaognienia sytuacji z homo sapiens. Bywało źle w przeszłości, ale to, co nastąpi, będzie jeszcze gorsze.

Cytat

Cyclops: "If this is Bastion and the Legacy Virus, we have to stop it. Permanently."
Vanisher: "Really? Are you sure you don't want to stop it temporarily? God, you idiots love your drama."
X-23: "Should I cut off his other ear?"
Wolverine: "Go for it."

Streszczenie

Ames, Iowa. Na wiecu organizacji Graydona Creeda pojawia się Beautiful Dreamer. Kobieta, przysłana przez Leper Queen, nie panuje nad swoimi zdolnościami i doprowadza do śmierci ponad tysiąca zgromadzonych, po czym sama również umiera.

Kwatera dawnej S.H.I.E.L.D. w St. Louis. Agentka Morales przedstawia swojej grupie teorie na temat związku X-23, Purifierów, Leper Queen i Donalda Pierce’a. Uważa, że Laura będzie próbować zabić wrogów mutantów i należy ustalić jej kolejny cel, aby ją schwytać. Morales dostaje wiadomość o tym, co się stało w Ames.

Marin Headlands. Siostry Cuckoo monitorują działania Emmy dla Cyclopsa i jednocześnie szukają Wolfsbane, którą wyczuwają, ale której Cerebra nie potrafi zlokalizować. Tymczasem Beast melduje Scottowi, że razem ze swoją nową drużyną naukową zduplikował transporter czasowy Forge’a, ale osoba go używająca będzie musiała powrócić do teraźniejszości po trzydziestu dwu i pół godzinach – w przeciwnym razie umrze. Summers chce mieć siedem takich urządzeń jak najszybciej, ale nie chce powiedzieć Hankowi, dla kogo one są. Beast mówi, że nie chce przyłożyć się do egzekucji Bishopa, na co Cyclops odpowiada, że McCoy musi mu zaufać. Rozmowę przerywa Angel, który ma sprawę do Scotta.

Wyspa Alcatraz. Do Wolverine’a i Warpatha dołączają Angel i Cyclops, a chwilę później teleportują się histerycznie śmiejąca się Domino, Vanisher z odciętym uchem i X-23, która wyjaśnia, że Porter chciał przekupić Elixira, aby ten usunął mu guz mózgu, więc postanowiła go ukarać. Cyclops opowiada o tym, jak w Ames Beautiful Dreamer doprowadziła do śmierci wielu ludzi, ponieważ nie panowała nad swoimi wzmocnionymi zdolnościami i wyczyściła umysły swoim „ofiarom”. Angel zauważa, że wirus Legacy powoduje skok poziomu mocy, a potem zabija mutanta, więc X-Force dochodzą do wniosku, że laboratorium Sinistera, które niedawno zniszczyli, nie było jedynym, w którym znajdowały się próbki. Cyclops mówi, że Friends of Humanity twierdzą, że zostali ostrzeżeni o zamachach, więc grupa będzie musiała obstawić ich kolejne wiece.

Marin Headlands. Pierce dokucza odwiedzającej go Dust, jednocześnie skanując bazę X-Men i przesyłając obrazy do Bastiona. Creed pyta się go, dlaczego tak wielu jego ludzi musi ginąć w ustawionych zamachach, na co robot odpowiada, że potrzebuje czymś zająć X-Men. Gdzie indziej, Leper Queen nie podoba się plan, który zmusza ją do zabijania ludzi, ale nie może się przeciwstawić kontrolującemu ją Bastionowi. Dostawszy od niego sygnał, wstrzykuje dawkę wirusa schwytanemu mutantowi, który będzie kolejnym „zamachowcem”. Leper Queen ma nadzieję, że w końcu dane jej będzie zginąć i ten koszmar się dla niej skończy.

Gdzieś w Kolorado. Hrimhari opowiada Wolfsbane o tym, jak jego plemię zginęło w walce z lodowymi olbrzymami. Kiedy myślał, że podzieli ich los, nadszedł Ragnarok, a potem został przywrócony do życia na Ziemi, gdzie Thor odtworzył Asgard. Mówi, że jest tu dla Rahne, kocha ją i chce być z nią, jeżeli ona go zechce. Wolfsbane odpowiada całując Hrimhariego.

X-Force podzieleni na trzy duety obserwują wiece Friends of Humanity. Nagle w Jackson Hole X-23 wyczuwa ogień. Wśród tłumu pojawia się mutant, któremu Leper Queen wcześniej wstrzyknęła wirus Legacy. „Zamachowiec” zaczyna płonąć i okazuje się, że jest to Fever Pitch. Wolverine każe Warrenowi i Laurze go zabić, ale dziewczyna mówi, że jest za późno. Logan każe Vanisherowi zabrać Angela i X-23 z Jackson Hole, kiedy dochodzi do wielkiej eksplozji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #12 X-Force vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.