Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Noir » Spider-Man Noir #3

Spider-Man Noir #3

Postacie
Zapowiedź

Młody Peter Parker otrzymał moc, ale czy to wystarczy, by poradzić sobie ze skorumpowanymi politykami i bezwględnymi gangsterami? Gdy jednak dostaje niespodziewaną wskazówkę na temat nieczystych interesów Goblina, ma szansę raz na zawsze oczyścić miasto.

Streszczenie

Spider-Man zdaje sobie sprawę, że nawet z nadludzkimi zdolnościami, które posiada, nie poradzi sobie z Goblinem i jego organizacją sam. Postanawia nakłonić Uricha do współpracy i idzie do jego mieszkania. Znajduje go jednak martwego, co przypomina mu dzień, w którym w podobny sposób odkrył ciało wujka Bena. Peter zawiadamia policjantów, którzy stwierdzają, że nikt się nie przejmie śmiercią Uricha i najłatwiej będzie szybko zamknąć sprawę. Parker wie jednak, że za zabójstwem reportera stoi Goblin.

Gabinet Goblina. Osborn wścieka się na Jamesona, że ten nie znalazł wszystkich informacji na jego temat w mieszkaniu Uricha. Każe mu się wynosić i zaczyna się zastanawiać, komu reporter mógł ufać na tyle, żeby powierzyć mu tak cenne dane.

Peter wraca do domu, gdzie czeka na niego Lippy, ochroniarz Felicii Hardy, który zabiera go do Czarnej Kotki. Właścicielka klubu ze łzami w oczach przyjmuje chłopaka i mówi mu, że wie, co myśli o Benie, ale on nie był zupełnie zepsutym człowiekiem. Miał zamiar zniszczyć Goblina i jego współpracowników, używając informacji, które Felicia przechowywała dla niego. Teraz, zgodnie z życzeniem Bena, przekazuje je Peterowi, który ma wiedzieć, jak ich użyć. Ostrzega go również, aby nie ufał nikomu z Daily Bugle’a. Parker wraca do domu i zastanawia się nad ostatnimi wydarzeniami. May mówi, że wie, ile znaczył dla niego Urich - pyta, czy chłopak chce o tym porozmawiać. Peter odpowiada, że Ben był kłamcą i tchórzem, ale ciotka stwierdza, że choć nie wiedziała o nim wszystkiego, Urich traktował dobrze Petera i chłopak powinien odpłacić się tym samym.

Pogrzeb Bena Uricha. Po ceremonii Jameson zatrzymuje Petera i pyta go, czy reporter nie przekazał mu jakichś ważnych informacji na temat ważnego dochodzenia. Czując reakcję pajęczego zmysłu, Parker mówi, że nie, i dodaje, że raczej nie wróci do pracy w Bugle’u, ale dziękuje za danie mu szansy. Chłopak zdaje sobie sprawę, że Felicia miała rację - nie może nikomu ufać. Będzie musiał walczyć z Goblinem sam.

W ciągu następnych dni Spider-Man, korzystając z informacji zebranych przez Uricha, wykonuje wiele akcji przeciwko Goblinowi i innym przestępcom. Ci, nie czując się bezpiecznie, zaczynają ostrzegać Osborna, że jeżeli nie zajmie się zamaskowanym mścicielem, znajdą sobie kogoś innego, kto będzie chronić ich interesów. Norman domyśla się, że Spider-Manowi pomaga ktoś, kto ma dane Uricha, i jest to Petera Parker lub Felicia Hardy. Ox przypomina sobie, że widział chłopaka dzień po śmierci reportera w Czarnej Kotce, gdzie właścicielka przyjmowała go w prywatnym gabinecie. Goblin każe sobie sprowadzić Parkera.

Spider-Man czyta kolejny oczerniający go artykuł w Daily Bugle’u i postanawia porozmawiać z Jamesonem. Wchodzi do jego biura przez okno, ale znajduje go umierającego od rany postrzałowej. Pyta się, kto to zrobił, ale naczelny nie zdąża udzielić mu odpowiedzi. Do biura wpadają policjanci, więc Spider-Man ucieka. Zdaje sobie sprawę, że zostanie oskarżony o zabójstwo Jamesona. Zauważa również, że został postrzelony, i dziwi się, że tego nie poczuł. Peter wraca do domu i zaczyna przeglądać informacje Uricha, próbując dowiedzieć się, jak Goblin mógł przeciągnąć Jamesona na swoją stronę. Znalazłszy akta ludzi Osborna, wreszcie dowiaduje się paru faktów. Aby sprawdzić swoje podejrzenia, udaje się do kostnicy, znajduje ciało Jamesona i dotyka jego twarzy, która pod naciskiem palców zmienia kształt. Teraz jest już pewny, że to Chameleon – przyrodni brat Kravena i jeden z ludzi Goblina. Pozostaje więc pytanie: co się stało z prawdziwym Jonahem?

Gdzie indziej. Jameson siedzi zamknięty w klatce. Osborn pociesza go, że już niedługo wszystko się skończy. Kiedy Montana i Ox przyprowadzają Felicię Hardy, Goblin stwierdza, że czekają już tylko na jednego gościa.

Dom Parkerów. Szukając Petera, May wchodzi do jego pokoju, gdzie w ukryciu czai się Vulture.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Spider-Man Noir #3 Spider-Man Noir #3 Spider-Man Noir #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.