Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #587

Amazing Spider-Man #587

Amazing Spider-Man #587

"Character Assassination" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Najbliżsi Spider-Mana są w niebezpieczeństwie, jednak aby ich uratować, bohater będzie musiał stawić czoła trzydziestce swoich największych wrogów. W tym samym czasie Carlie Cooper i Vin Gonzales wpadają w większe kłopoty, niż im się wydaje, a Harry i Lily poznają wyniki wyborów.

Cytat

Murdock: "My client is going to excersise his right to remain silent..."
Spidey: "Darn right."
Murdock: "...no matter how difficult that may be for him."

Streszczenie

Policjanci w asyście tłumu dziennikarzy wprowadzają skutego Spider-Mana do budynku więzienia.

W swoim mieszkaniu Vin Gonzales kontynuuje rozmowę z Carlie Cooper. Dziewczyna chce wiedzieć, ilu policjantów stoi za "nadajnikowymi morderstwami", po czym prosi, by Vin i Al włączyli ją do całej akcji. Zaskoczeni jej propozycją funkcjonariusze obiecują zastanowić się nad tym, każąc jej jednocześnie nie mówić nikomu o tym, czego się dowiedziała.

Spider-Man jest przesłuchiwany przez sierżanta Palone'a. Gdy policjant chce ściągnąć mu maskę, do celi wchodzi Matt Murdock, oznajmiając, że jest obrońcą bohatera. Adwokatowi udaje się wyperswadować policjantowi zdemaskowanie Spider-Mana, po czym żąda, by zostawiono go samego z klientem. Spidey chce uciec z więzienia, Murdock jednak przekonuje go, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, i proponuje, że najpierw spróbuje wygrać jego proces.

Carlie udaje się do sierżanta Palone'a, któremu opowiada o spisku policjantów, dotyczącym "nadajnikowych morderstw". Gdy przełożony zastanawia się, dlaczego kobieta donosi na swoich kolegów, ta odpiera, że wstąpiła do policji, by karać ludzi, którzy łamią prawo.

W więzieniu na Ryker's Island Spider-Man rozmawia ze strażnikiem, który był policjantem, zanim został ciężko ranny w nogę podczas napadu Dr. Octopusa na bank. Mężczyzna jest wdzięczny bohaterowi za interwencję - gdyby nie Spider-Man, policjant wykrwawiłby się na śmierć.

Później w sądzie. Spider-Man nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Relację z procesu ogląda Bill Hollister i jego córka. Lily pokazuje ojcu wyniki sondaży wyborczych, które są dla niego znacznie lepsze od momentu schwytania bohatera.

O'Neil i Gonzales jadą na patrol. W pewnym momencie z Alem kontaktuje się sierżant Palone. Chwilę potem partner oskarża Vina i Carlie o współpracę ze Spider-Manem przy "nadajnikowych morderstwach". Zaskoczony Gonzales słyszy, że Cooper posunęła się za daleko i oboje muszą ponieść tego konsekwencje.

Strażnik odprowadza Spider-Mana do celi, mówiąc mu, że w więzieniu osadzonych zostało wielu super-przestępców. Zaraz potem bohater spostrzega, że aresztowano także Vina Gonzalesa. Strażnik stwierdza, że policjantowi nie będzie łatwo w tym miejscu. Spider-Man zdaje sobie z tego sprawę, prosi więc o pomoc Matta Murdocka.

W dniu wyborów odbywa się proces z powództwa cywilnego o odszkodowanie za zniszczenie samochodu, którego dokonał Spider-Man. Przed rozpoczęciem rozprawy Murdock wręcza bohaterowi kodeks karny. W trakcie trwania procesu na sali pojawia się kilka osób w stroju Spider-Mana, a gdy później Spidey znajduje się z Murdockiem sam na sam, okazuje się, że w kodeksie była ukryta wyrzutnia sieci [całość pokazana jest w historyjce "The Spartacus Gambit" z TASM: Extra #1 - Jaro].

W swoim sekretnym laboratorium Norman Osborn odkrywa brak maski, rękawic, pistoletu pneumatycznego i lotni Green Goblina. Analizując fakty, mężczyzna dochodzi do wniosku, że mógł się mylić co do tego, że jego syn to Menace.

W więzieniu Spider-Man budzi zamieszanie na korytarzu. Widząc, że osadzeni zaczęli katować Vina Gonzalesa, bohater uwalnia się z kajdan, po czym staje naprzeciw tłumu rozwścieczonych więźniów.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #587 Amazing Spider-Man #587

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.