Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #585

Amazing Spider-Man #585

Amazing Spider-Man #585

"Character Assassination" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man kontra Menace i reakcja Lily Hollister na szokujące oświadczenie Harry'ego - to i więcej czeka nas w drugiej części historii "Character Assassination".

Cytat

Menace: "Ah, there we go. Excuse me, officer... I'd like to make a citizen's arrest."

Streszczenie

Lily mówi Harry'emu, że zanim zgodzi się za niego wyjść, chce być pewna, że jest to właściwa decyzja. Mężczyzna na początku reaguje dość gwałtownie, później jednak się uspokaja. Chwilę potem ze swojego sztabu wyborczego dzwoni ojciec dziewczyny i Osborn mówi jej, żeby do niego pojechała. Zostaje sam na Statui Wolności.

Carlie ogląda nadajniki, które znalazła pod łóżkiem Vina. Ten chwilę potem wraca do mieszkania i jest zaskoczony jej obecnością tam. Zaczynają rozmawiać, wówczas jednak pojawia się partner Gonzalesa, Al O'Neil. Oznajmia, że Menace atakuje wiec wyborczy Hollistera. Słyszy to przebywający w łazience Peter i pomimo rany postrzałowej wychodzi przez okno i zakłada kostium. Chwilę potem Carlie pokazuje Vinowi i Alowi worek z nadajnikami. Gonzales stwierdza, że może wszystko jej wyjaśnić.

J. Jonah Jameson występuje w programie telewizyjnym, w którym stanowczo potępia Spider-Mana i domaga się jego aresztowania.

Spidey dociera na wiec poparcia dla Billa Hollistera, gdzie spustoszenie sieje Menace. Natychmiast wywiązuje się walka, ranny bohater nie jest jednak w najlepszej formie. Gdy Menace niszczy stojące nieopodal rusztowanie, Spider-Man chce opleść je siecią, by tym samym ochronić stojących na chodniku gapiów. Udaje mu się to, lecz chwilę potem traci przytomność i spada wprost na gruzy.

Carlie dalej żąda wyjaśnień od Vina. W rozmowę wtrąca się jego partner, sugerując, że funkcjonariusz Gonzales nie jest jedynym zamieszanym w sprawę "nadajnikowego mordercy".

Spider-Man próbuje wygrzebać się z gruzów, gdy ponownie atakuje go Menace. Bije bohatera do nieprzytomności, po czym oddaje go w ręce policji.

Menace wlatuje przez okno do kwatery głównej sztabu wyborczego Billa Hollistera. Kaszle przez chwilę, zmieniając postać. Chwilę potem do pokoju wchodzi Harry i zaskoczony widzi Lily Hollister ubraną w strój, który nosi Menace.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #585 Amazing Spider-Man #585

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.