Avalon » Serie komiksowe » X-Infernus » X-Infernus #3

X-Infernus #3

X-Infernus #3

"What You Wish For"

Postacie
Zapowiedź

Walka o duszę Illyany Rasputin trwa! Colossus prowadzi X-Men do Limbo, ale czy Illyana ich tam chce? X-Men odkryją, iż gra nie toczy się tylko o duszę. Kim jest tajemnicza kobieta, która zmienia krajobraz rzeczywistości?

Cytat

Rockslide: "These aren't the demons we're looking for..."

Streszczenie

Limbo. Grupa X-Men walczy z demonami. Nightcrawler próbuje ocenić sytuację, Colossus i Wolverine redukują liczbę przeciwników, a Rockslide, Pixie i Mercury zastanawiają się, czy dobrze zrobili, że wybrali się na tą misję. Kurt mówi im, że byli trenowani do takich rzeczy. Kiedy nagle zostaje pochwycony przez ośmiornicę, Megan szybko wbija w nią Sztylet Duszy i ratuje go. Peter rozbija zdziwionego Santo i każe mu się odtworzyć ze skały Limbo, aby był silniejszy. Wolverine uważa, że grupa powinna udać się na wyższy teren, aby móc tam się lepiej bronić, kiedy nagle jeden z demonów przebija go mieczem. Logan wpada w szał i zaczyna masakrować przeciwników, przebijając się w stronę wzgórz. Kiedy droga jest wolna i nie zostaje już żaden demon, Colossus wyciąga Wolverine’owi ostrze z ciała. Kiedy X-Men zastanawiają się, co robić dalej, Mercury zauważa w oddali zamek Belasco.

Zamek Belasco. Magik zaczyna walczyć z Witchfire i mówi jej, że nie ma prawa tu być. Ta odpowiada, że jest dokładnie na odwrót: zamek i Limbo kiedyś należały do jej ojca, a teraz są jej. Ananym rozbraja Illyanę i zabiera jej amulet z Kamieniem Krwi. Chcąc go odzyskać, Magik atakuje Witchfire, ale ta unika ciosu, rzuca na nią zaklęcie i przebija mieczem. Następnie przenosi zdobyty Kamień Krwi do amuletu, w którym ma trzy inne, i mówi, że brakuje jej już tylko jednego.

Gdzie indziej. Pixie zaczyna cierpieć i mówi, że czuje, jakby pustka wewnątrz niej się powiększała. Zanim Nightcrawler może ją zatrzymać, Megan teleportuje się do zamku. Wolverine chce, aby Kurt przeniósł tam resztę X-Men, ale ten mówi, że to za daleko z tyloma osobami. Tymczasem Pixie, wędrując po korytarzach zamku, znajduje zwierciadło i widzi w nim swoje odbicie, ale w demonicznej postaci. Przestraszona postanawia nie dopuścić, aby stała się taka jak Illyana, więc chce ją odnaleźć, ale kiedy trafia do sali tronowej, natyka się na Witchfire, która zdążyła przykuć Magik do jednego z filarów. Megan znajduje amulet, w którym brakuje Kamienia Krwi powstałego z części jej duszy i chce go odebrać, ale Ananym chwyta ją i mówi, że Pixie zostanie jej uczennicą i zamierza stworzyć z reszty jej duszy piąty Kamień.

Na zewnątrz X-Men słyszą krzyki dobiegające z zamku, więc wreszcie przekonują Nightcrawlera, aby teleportował ich do środka. Przybycie mutantów przerywa Witchfire tworzenie Kamienia i rozprasza ją, ale tylko na chwilę. Ananym szybko zdobywa kontrolę nad Colossusem i Wolverinem, którzy szybko pokonują Mercury i Rockslide’a. Tymczasem oszołomiony Nightcrawler dochodzi do siebie i zauważa uwięzioną Illyanę, która prosi go, aby wbił w nią Sztylet Duszy. Kurt niechętnie, ale robi to. Zaraz potem zostaje uderzony przez Colossusa, który wraz z Wolverinem jest gotowy do walki z Nightcrawlerem, a Witchfire w tym samym momencie uzyskuje wreszcie Kamień Krwi z duszy Pixie, zmieniając ją w demona.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Infernus #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.