Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #7

Deadpool vol. 2 #7

Deadpool vol. 2 #7

"How Low Can You Go?" - part 2: "What About Bob?"

Postacie
Zapowiedź

Bob: Agent HYDRY powraca, co wcale nie ułatwia zadania Deadpoolowi, któremu po piętach depcze Tiger Shark.

Cytat

Deadpool: "Somebody owes me some money, Bob. Somebody whose name rhymes with... What rhymes with 'Norman Osborn'?"

Streszczenie

Nadbrzeże San Diego. Deadpool wychodzi z wody z nową strzelbą, pozostawiając Boba samego z Tiger Sharkiem. Agent HYDRY jednak wynurza się chwilę później i mówi, że złoczyńca uciekł. Wade dowiaduje się, że Bob znalazł go dzięki reportażowi o incydencie w schronisku dla bezdomnych. Stwierdza, że skoro Tiger Shark już dwa razy próbował go zabić, to łatwo nie ustąpi, więc postanawia zastawić na niego pułapkę i agent mu w tym pomoże.

Następnego dnia. Posiliwszy się w wynajętym pokoju, Deadpool postanawia kupić sobie coś do picia i zmierza do drzwi. W tym momencie słyszy przeładowanie strzelby. Odwraca się i zauważa, że Bob celuje do niego. Okazuje się, że agent HYDRY został przysłany jako wsparcie dla Tiger Sharka. Obaj zostali wynajęci przez człowieka, którego Bob się bardzo boi i wiedział, że zostałby zabity, gdyby się nie zgodził. Tak naprawdę nie chce jednak zabijać Wilsona i ma nadzieję, że on mu pomoże wybrnąć z tej sytuacji. Wade mówi, że musi się zastanowić, ale nie ma zbyt wiele czasu, bo Tiger Shark może pojawić się w każdej chwili. Przestraszony Bob oddaje mu broń, ale Deadpool stwierdza, że w środku nie ma naboi, ponieważ podejrzewał, że coś tu nie gra i nie ufał mu. Każe agentowi naładować strzelbę, a sam idzie do łazienki. Do pokoju wpada Tiger Shark i pyta Boba, gdzie jest Wilson. Ten odpowiada, że zdążył go już zabić, a ciało leży w wannie, więc Arliss idzie odciąć Deadpoolowi głowę. Wade zachodzi go od tyłu i trzyma na muszce, ale Bob odwraca jego uwagę, co Tiger Shark wykorzystuje, rzucając się na przeciwnika i zaczynając go dusić. Agent HYDRY podnosi strzelbę i mierzy do Arlissa. Ten oczywiście bez trudu ją mu zabiera, ale Deadpoolowi to wystarczy, aby uwolnić się z uścisku, owinąć Tiger Sharkowi głowę prześcieradłem, złapać broń i wpakować w najemnika serię pocisków. Bob cieszy się z wygranej, ale tylko przez chwilę, ponieważ Wade przybija mu "piątkę" w swoim unikalnym stylu, przestrzeliwując mu dłoń. Następnie zmusza go do podania nazwiska człowieka, który go wynajął. Agent mówi, że to Norman Osborn, ale Deadpool nie wie, kto to jest. Bob włącza telewizję i Wilson dowiaduje się, że kiedy on był w Europie, a potem uciekał przed Tiger Sharkiem, były Green Goblin został nowym Iron Manem i Nickiem Furym w jednej osobie dzięki bohaterskiej walce ze Skrullami i zabiciu ich królowej, Veranke. Wade już wie, dlaczego Osborn chce go zabić: to on wykradł mu informacje, które miał przesłać Fury’emu i teraz chce go uciszyć, aby nikt się o tym nie dowiedział. Znając już tożsamość swojego wroga, ma zamiar wyrównać rachunki.

Wieża Avengers. Do gabinetu Normana przychodzi faks od Deadpoola, w którym najemnik żąda zapłacenia mu stu milionów dolarów w ciągu dwunastu godzin za milczenie i powiadamia, że zabił Boba. Zdenerwowany Osborn kontaktuje się z Black Widow i mówi jej, aby zebrała Thunderboltów, ponieważ ma dla nich nowe zadanie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #7 Deadpool vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.