Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #60

Ultimate Fantastic Four #60

Postacie
Zapowiedź

W ostatnim numerze serii Reed, Ben, Sue i Johnny przekonają się, że nic nie jest wieczne - a zwłaszcza rodzina.

Cytat

Sue Storm: "According to this, Reed is where we went that time he was abducted because of his experiment."
Ben Grimm: "Which time?"

Streszczenie

Budynek Baxtera, osiemnaście lat temu. Franklin Storm przynosi żonie syna, którego niedawno urodziła i któremu decydują się dać na imię Johnny. Mała Sue bierze niemowlę na ręce i mówi mu, że będzie najlepszą starszą siostrą na świecie, a Stormowie sprzeczają się, ponieważ Mary chce jak najszybciej wrócić do pracy, a jej mąż uważa, że dzieci jej potrzebują.

Teraz. Sue, pomimo początkowych protestów Bena, wydobywa próbkę jego płynów wewnętrznych przez jego oko. Obserwacja pod mikroskopem potwierdza jej przypuszczenia: w ciele Grimma również znajdują się miniaturowe roboty, które umieścił tam Reed. Razem z Molekevicem ustala, że wszystkie porozumiewają się na tej samej częstotliwości, więc w ten sposób będą mogli odnaleźć Johnny’ego. Problem polega na tym, że zasięg robotów jest bardzo mały i aby wzmocnić sygnał, potrzebna będzie antena o wielkiej mocy. Arthur sądzi, że Mary Storm wie, gdzie ją znaleźć.

Później. Molekevic, Ben, Sue i jej matka zmierzają do ruin Atlantydy. Mary mówi, że Atlantydzi planowali użyć anteny przeciwko Lemurii, ale zanim zdążyli, zostali zniszczeni przez Hydry. Dodaje, że cieszy się, że córka wzięła ją na tą misję, ale Sue wyraźnie zaznacza, że tylko z powodu jej wiedzy. Dziewczyna przypomina sobie, jak piętnaście lat temu jej matka dostała propozycję finansowania jej poszukiwań Atlantydy, która zawsze ją fascynowała i o której opowiadała swoim dzieciom bajki na dobranoc. Czwórka podróżników znajduje miasto w znacznie gorszym stanie niż poprzednio i domyślają się, że zniszczenia zostały spowodowane przez trzęsienie ziemi będące następstwem wydarzenia , które również wywołało falę, która zalała Nowy Jork. Sue i Ben zaczynają szukać anteny, kiedy nagle zostają zaatakowani przez trójkę nieznajomych. Doktor Dorcas zamyka Mary i Arthura w polu siłowym, Grimm zostaje zaatakowany przez rekinopodobnego stwora zwanego Tigersharkiem, a panna Storm przez Atlantydkę, która przedstawia się jako Namora, dziedziczka tronu podwodnego królestwa. Pyta się Sue, dlaczego zniszczyli miasto, ale ona mówi, że to nie ich sprawka i że szukają jej brata. Namora uważa, że dziewczyna kłamie, podobnie jak ten, który porwał wcześniej Namora [Reed w Ultimatum #1]. Sue wytwarza pole siłowe i odpycha przeciwniczkę falą wody. Ta jest zdziwiona, ale kiedy słyszy, że Storm kontroluje światło, a nie wodę, szybko wytwarza wiry, które pozbawiają Sue przytomności. Tigershark w międzyczasie pokonuje, choć nie bez trudu, Bena i walka jest skończona. Tymczasem Dorcas dowiaduje się od Mary i Arthura, że oni również szukają anteny potrzebnej im do odnalezienia Johnny’ego, ale biorąc pod uwagę, iż właśnie dowiedział się, że jego państwo zostało zniszczone, nie do końca ufa ludziom.

Niedługo potem. Przybysze z powierzchni wiszą uwięzieni w okowach z pola siłowego, a Dorcas próbuje uruchomić antenę. Mary, mimo protestów córki, oferuje pomoc w zamian za uwolnienie, na co Namora się zgadza. Ben nie rozumie, co się dzieje, a Sue wyjaśnia, że matka znów ją porzuciła, podobnie jak piętnaście lat temu, kiedy kazała jej myśleć, że nie żyje, podczas gdy w rzeczywistości wyruszyła na poszukiwanie Atlantydy. Jednak podczas badania zapisów na ścianach komnaty Mary podpowiada córce, jak uwolnić się z więzów i Sue za pomocą pola siłowego naciska przycisk na rękawicy Dorcasa. Molekevic nokautuje naukowca, a Ben i Sue atakują Tigersharka i Namorę, tym razem jednak zamieniając się przeciwnikami. Szybko udaje im się ich pokonać i uwięzić w barierze. Sue dziękuje Mary za uratowanie i razem z nią uruchamia antenę. Okazuje się na Ziemi są dwa źródła sygnałów wysyłanych przez mikroroboty Richardsa: panna Storm i Grimm. Korzystając z danych Reeda na temat innych wymiarów, Sue odkrywa, że Richards znajduje się na Ziemi Squadronu Supreme, przez który kiedyś został porwany. Ben sugeruje, że powinni go uratować, ale dziewczyna uważa, że skoro wybrał się tam z własnej woli, to nie potrzebuje pomocy, i powinni skoncentrować się na Johnnym, który znajduje się na Ziemi przypominającej piekło pełne demonów. Sue stwierdza, że teraz pozostaje tylko znaleźć sposób, by się tam dostać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #60 Ultimate Fantastic Four #60 Ultimate Fantastic Four #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.