Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #211

The Spectacular Spider-Man #211

The Spectacular Spider-Man #211

"Pursuit" - part 2: "Face Value"

Postacie
Cytat

Spider-Man (w myślach, po kłótni z MJ): "I don't want to share my feelings... I want to vent them... up and down Chameleon's ugly face!"

Streszczenie

Spider-Man w spektakularny sposób pokonuje grupkę bandziorów. Dowiaduje się od nich tylko tyle, iż Chameleon obiecał milion dolarów za jego głowę.

Apartament w Polaski Tower. Chameleon ukrywa się, podszywając się za emerytowanego detektywa Terry'ego Martina. Telewizyjna relacja o niedawnych poczynaniach Spider-Mana doprowadza go do pasji i zaczyna demolować pokój. Na szczęście w porę opanowuje się, by uspokoić dobijającego się do drzwi sąsiada. Przy okazji do głowy przychodzi mu kolejny plan.

Mieszkanie Parkerów. Peter zatrzymuje się w domu tylko na chwilkę. Dość brutalnie radzi Mary Jane, która usiłuje z nim porozmawiać, by poszła sobie potańczyć, a on tymczasem zajmie się tym, co musi.

Polaski Towar. Chameleon spotyka się z przedstawicielem Tailor Group, firmy zajmującej się ściganiem super-ludzi za pieniądze. Ich agent Tracer jest świetnie przygotowany do walki ze Spider-Manem.

J. Jonah Jameson przygląda się z okna szybującemu na sieciach Spideyowi. W końcu stało się to, co przewidział - Spider-Man zaczyna wariować. Jonah nie jest jednak zadowolony. Ze smutną miną przygląda się zdjęciu żony, zastanawiając się, czy do niej zadzwonić.

Polaski Tower. Chameleon dostaje się do policyjnej bazy danych i znajduje tam informacje na temat najbliższego transportu więźniów.

Spider-Man zostawia za sobą kolejną pokonaną grupkę przestępców i przysiada na pobliskim dachu, by pomyśleć. Jeden z przybyłych na miejsce policjantów zaczyna go ochrzaniać. Nagle pajęczy zmysł ostrzega Spideya przed ostrzałem z lasera. Ciężko opancerzony Tracer ponawia atak, rzucając w przeciwnika kapsułkami z gazem.

Mary Jane odczuwa potrzebę, by porozmawiać z kimś o ostatnich wydarzeniach. Bezskutecznie próbuje dodzwonić się do Felicii Hardy.

Otumaniony przez gaz Spider-Man wpada w siatkę wystrzeloną przez Tracera. Wróg zbliża się, by go dobić.

Chameleon, mamrocząc znowu coś o Kravenie, postanawia opuścić swoją kryjówkę.

Spidey oślepia Tracera siecią i w końcu uzyskuje przewagę. Walcząc brutalniej niż zwykle, udaje mu się go powalić. Domyśla się, iż osobą, która wynajęła najemnika, jest pewnie Chameleon. Tracer również zauważa swój błąd, więc daje Spideyowi namiary na swojego pracodawcę. Następnie odlatuje, dodając, że jeszcze kiedyś się spotkają, a wtedy wynik może być inny.

Polaski Tower. Spider-Man wkracza do opuszczonej kryjówki Chameleona. Na ścianie jest od niego wiadomość. Pościg trwa nadal.

Spidey wraca do swojego mieszkania. Nie zwracając większej uwagi na Mary Jane, chwyta za kolejną maskę, by zastąpić tę uszkodzoną w walce i wychodzi.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #211

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.