Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #8

Spider-Man #8

Spider-Man #8

"Perceptions" - Part 1

Postacie
Cytat

Spidey: "Hate having to leave my sweetie again. I'll make it up to her when I get back. But being mature super hero wife, she understands. And on top of all that, she's gonna tape The Simpsons and Twin Peaks while I'm gone."

Streszczenie

Kanada. Pośrodku lasu Wendigo wygrzebuje z ziemi ciało małego chłopca, bierze je na ręce i biegnie z nim przed siebie. Dociera do szosy, na której uderza w niego samochód dziennikarki Anny Brooks. Kiedy bestia ucieka, zostawiając ciało dziecka na drodze, kobieta wzywa policję, po czym tworzy materiał o całym zajściu. Wieść o "potworze zabijającym dzieci" szybko się roznosi i wkrótce rozpoczyna się wielkie polowanie na "Wielką Stopę". Pojawia się problem, gdy mniej lub bardziej zaawansowani myśliwi zaczynają masowo odstrzeliwać niczemu niewinne zwierzęta. Kiedy jednak ginie kolejny chłopiec, sprawa nabiera o wiele większego rozgłosu.

Spidey wraca do domu z nocnego patrolu. Wczesnym rankiem budzi go telefon od JJ Jamesona, który oznajmia mu, że wysyła go do Kanady, by wraz z reporterem Melvinem Goonerem zrobili materiał o "Wielkiej Stopie".

Anna Brooks czuje się winna, że swoim odkryciem i późniejszym materiałem zapoczątkowała histerię związaną z rzekomo mordującym dzieci potworem. Nic nie wskazuje na to, by szaleństwo miało wkrótce opaść, gdyż odnalezione zostaje ciało kolejnego chłopca. Anna pociesza się, że jedynymi ofiarami wielkiego polowania są zwierzęta, a stawką jest życie kolejnych dzieci.

Inne zdanie o bezsensownej rzezi zwierząt ma Wolverine, który pojawia się w lasach i postanawia powstrzymać szaleństwo.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.